znęcanie się nad zwierzętami

Dzisiejszy świat i Polska to wiele kontrowersji i pytań. W tym forum poruszamy wszystkie problemy polityczne, gospodarczo-społeczne i kulturalno-religijne świata. Tu możecie pisać co Wam się nie podoba w dzisiejszym systemie, który kraj będzie nowym supermocarstwem i który polityk jest skorumpowany (-;
ODPOWIEDZ
Kamilka
Młody rozbrykany
Posty: 262
Rejestracja: 25.11.2006, 19:08

znęcanie się nad zwierzętami

Post autor: Kamilka »

Coraz częściej, coraz głośniej docierają do nas informacje na temat znęcania się nad zwięrzętami. Ostatnio były dwie głośne sprawy: pies husky ciągnięty za samochodem oraz kot rzucany o ścianę. Cieszy fakt, że sprawcy zostali namierzeni ale co dalej? czy dziecko 4 letnie naprawdę nie zdaje sobie sprawy, że kotek to nie zabawka? czy alkohol usprawiedliwia takie zachowania? Czy 10 miesięcy więzienia sprawi, że Ci przestępcy wrócą pełni skruchy do swojej miejscowości?
Na filmik z kotem ledwo mogłam patrzeć, skąd w ludziach takie pomysły?!
"To właśnie możliwość spełniania marzeń sprawia, że życie jest tak fascynujące..." P. Coelho

:*
rogata
Młody aktywny
Posty: 181
Rejestracja: 24.01.2009, 16:56
Płeć: kobieta
Lokalizacja: Chełm

Re: znęcanie się nad zwierzętami

Post autor: rogata »

Czytałam o tym husky, to naprawdę straszne. Alkohol zdecydowanie ich nie usprawiedliwia, jak można aż tak promieniować swoją głupotą? Jeśli chodzi o dziecko - to prawdopodobnie wina rodziców, którzy nie nauczyli dziecka szacunku dla życia. Czasami gdy widzę znęcanie się nad zwierzętami, jest mi bardziej przykro niż gdy patrzę na ludzi ginących na wojnie. Oni przynajmniej mogą się bronić, a czasami to sa sami sobie winni...
Life is piece of shit, when you look at it!
zUo15
Młody aktywny
Posty: 2
Rejestracja: 12.02.2011, 17:43
Płeć: kobieta

Re: znęcanie się nad zwierzętami

Post autor: zUo15 »

mam sąsiadkę która znęca się nad swoim psem..ale...nie wiem gdzie to zgłosić nie chcę by dowiedziała się że ja to zgłosiłam
Linka
Prawie autorytet
Posty: 3270
Rejestracja: 28.02.2004, 18:24
Lokalizacja: Elbląg

Re: znęcanie się nad zwierzętami

Post autor: Linka »

zUo15 pisze:mam sąsiadkę która znęca się nad swoim psem..ale...nie wiem gdzie to zgłosić nie chcę by dowiedziała się że ja to zgłosiłam
pogooglowałam trochę, znalezienie czegoś oprócz Policji i Straży Miejskiej okazało się nie takie łatwe, jak myślałam.
Znalazałam taki tekst:

Jeżeli zauważyłeś fakt znęcania się nad zwierzęciem, powiadom:

Inspektorat TOZ, KRAJOWY WYKAZ JEDNOSTEK TOZ
Komisariat Policji,
Inspektorat Inspekcji Weterynaryjnej,
Jednostkę Straży Miejskiej,
Inną organizację zajmującą się ochroną zwierząt np: Inicjatywa dla Zwierząt Zielona Góra


Uważam, że najlepiej zgłosić to anonimowo do TOZ. Oto lista ich jednostek: http://www.toz.pl/index.php?menu=jednostki

Powodzenia!
There's no better time to be happy than right now. Happiness is the journey, not the destination.
aga924
Młody aktywny
Posty: 1
Rejestracja: 07.05.2011, 19:39

Re: znęcanie się nad zwierzętami

Post autor: aga924 »

Witam. Mam problem, ponieważ już któryś raz z kolei mój kot przychodzi do domu pobity. Dziś wrócił zakrwawiony i nie może patrzeć na jedno oko. Nie mogę zrozumieć człowieka . który tak obchodzi się z kotami. Widziałam też, że nie tylko mój kot ma takie problemy... Proszę o porady co z tym można zrobić:( Podejrzewam jedna osobę,a le nie jestem pewna....
mitrasik
Młody aktywny
Posty: 29
Rejestracja: 21.12.2011, 11:19
Płeć: mężczyzna

Re: znęcanie się nad zwierzętami

Post autor: mitrasik »

Znęcanie się nad zwierzętami to dla mnie najgorsze co można robić... Tym bardziej, że obrywa się niczemu winnym stworzeniom z powodu nudy, głupich pomysłów człowieka. Najsmutniejsze jest to, że jedni próbują dawać przykład drugim poprzez umieszczanie filmików w internecie :(
adamina80
Młody aktywny
Posty: 10
Rejestracja: 12.12.2012, 22:29
Płeć: kobieta

Re: znęcanie się nad zwierzętami

Post autor: adamina80 »

najlepiej się znęcać nad kimś kto się nie broni..... to wyraz bezsilności i wyjątkowej głupoty ;/
waria60
Młody aktywny
Posty: 3
Rejestracja: 15.12.2012, 22:06
Płeć: kobieta

Re: znęcanie się nad zwierzętami

Post autor: waria60 »

ja bym zrównała kary za znęcanie się nad ludźmi i nad zwierzętami. Ten kto się wyżywa nad zwierzętami może potem przeżucić się na ludzi.... mechanizm działania jest taki sam..... zmienia się tylko obiekt
rita70
Młody aktywny
Posty: 3
Rejestracja: 16.12.2012, 17:07
Płeć: kobieta

Re: znęcanie się nad zwierzętami

Post autor: rita70 »

popieram, trzeba być niezrównoważonym, żeby wyżywać się na zwierzętach
Czasem
Młody aktywny
Posty: 12
Rejestracja: 05.10.2012, 19:22
Płeć: mężczyzna

Re: znęcanie się nad zwierzętami

Post autor: Czasem »

Zrównanie kar nic nie da, bo w 90% przypadków ten co się wyżywa nigdy nie zostaje złapany. Ludzie olewają jak ktoś obok nich kopie innego człowieka, a co dopiero zwierzaka.
ODPOWIEDZ