Antoine De Saint - Exupery -- Mały Książę

Książki jakie czytacie w wolnych chwilach, wieczorami, do poduszki, jadąc autobusem... Wszystko o czasopismach i prasie codziennej. Jednym słowem lektura jak się czyta ;-]
ODPOWIEDZ
apocaLipsa
Młody aktywny
Posty: 31
Rejestracja: 01.05.2003, 21:45
Lokalizacja: Łódź

Antoine De Saint - Exupery -- Mały Książę

Post autor: apocaLipsa »

"Teraz jesteś dla mnie małym chłopcem, podobnym do stu tysięcy innych małych chłopców. Nie potrzebuję Ciebie. Ja jestem dla CIebie jednym ze stu tysięcy lisów i Ty również nie potrzebujesz mnie. Ale kiedy mnie oswoisz, będziemy się potrzebowali, Ty mnie, a ja Ciebie. Będziesz dla mnie jedyny na świacie. I ja też będę dla CIebie jedyny..."


Wiem co to znaczy zostać oswojonym przez kogoś.. i wiem jak to jest gdy się rozdziela dwie oswojone osoby....


Mały Książę to książka która od dawna jest moją ulubioną. Zawiera wiele złotych myśli które są mi bardzo bliskie.


pozdrawiam,
"to co ważne jest niewidoczne dla oczu... trzeba patrzeć sercem" - Antoine De Saint - Exupery
Anuś
Prawie autorytet
Posty: 3140
Rejestracja: 27.05.2003, 18:53
Płeć: kobieta
Lokalizacja: Warszawa

Re: Antoine De Saint - Exupery -- Mały Książę

Post autor: Anuś »

Ja "MAłego Księcia" przeczytałam dlatego że to lektura...Ale po głębszym przemyśleniu można się z niej wiele nauczyć...Zwłaszcza podobają mi się myśli, sentencje...Boskie
Miłość jest zawsze nowa. I bez względu na to, czy w życiu kochamy raz, dwa, czy dziesięć razy, zawsze stajemy w obliczu nieznanego. Paulo Coelho
Indianka
Młody rozbrykany
Posty: 220
Rejestracja: 06.09.2003, 23:14
Lokalizacja: stary Ciechanówek :D

Re: Antoine De Saint - Exupery -- Mały Książę

Post autor: Indianka »

Kocham te ksiazke i w ogole tworczosc Exuperego. Czytalam to chyba ze 20 razy... I za kazdym razem zastanawialam sie, jak pilot (podobno wojskowi nie maja pojecia o psychologii) mogl tyle wiedziec o ludziach??
K.
Don't Worry Be Happy
kto mnie nauczy grac na gitarze?
SkaTe_GirL
Prawie autorytet
Posty: 2969
Rejestracja: 24.06.2003, 17:28
Płeć: kobieta
Lokalizacja: NY! :D

Re: Antoine De Saint - Exupery -- Mały Książę

Post autor: SkaTe_GirL »

Anusia25 pisze:Ja "MAłego Księcia" przeczytałam dlatego że to lektura...
No ja tez ale po jej przeczytaniu bylam wstrzasnieta...dlatego ze przewaznie lektury szkolne to idiotycznie nudne lektury ; -] a ta okazala sie superowa
Po 2 wzruszylam sie troszq bo tak naprawde to byla 1 ksiazka pokazujaca swiat tak...no tak...inaczej...
Podpisuj Dni Imieniem Swym.!
Krolujesz Im.!
;)
DianaR
Człowiek czynu
Posty: 1527
Rejestracja: 16.03.2003, 11:05
Lokalizacja: Śląsk

Re: Antoine De Saint - Exupery -- Mały Książę

Post autor: DianaR »

Tak w zasadzie to każdy może znaleźć coś dla siebie wśród lektur.
Mały książe jest super, ale podobało mi sięteż kilka innych.
Dopiero wówczas, gdy dostrzeżemy, że żaden człowiek nie jest zupełnie czarny, ani też zupełnie biały, lecz, że wszyscy jesteśmy, jak zebry w paski lub szarzy, jak orły i dopiero wówczas, gdy wyciągniemy z tego spostrzeżenia praktyczny wniosek, mamy możność naprawdę zrozumieć ludzi.
Kaha27
Młody aktywny
Posty: 14
Rejestracja: 11.04.2004, 20:11
Lokalizacja: Wawa

Re: Antoine De Saint - Exupery -- Mały Książę

Post autor: Kaha27 »

tak zgadzam sie.... maly ksiaze to ksiazka dla mlodziezy ktora jest zbuntowana przeciwko wszytkiemu.... to nie dlka malych dzieci,..... one nie zrozumieja.... :hihi:
wszystko zyje... wszytko oddycha... wszytko rosnie... wszytko podnosi sie.... tylko ja jestem upadkiem...
Linka
Prawie autorytet
Posty: 3270
Rejestracja: 28.02.2004, 18:24
Lokalizacja: Elbląg

Re: Antoine De Saint - Exupery -- Mały Książę

Post autor: Linka »

Bardzo fajna ksiazka. Ostatnio nawet zastanawialam sie czy nie przeczytac jej jeszcze raz. Mi sie najbardziej podobał cytat:

"Dobrze widzi sie tylko sercem. Najwazniejsze jest niewidoczne dla oczu"
There's no better time to be happy than right now. Happiness is the journey, not the destination.
ylka
Człowiek czynu
Posty: 1122
Rejestracja: 30.07.2003, 22:37
Płeć: kobieta
Lokalizacja: Warszawa

Re: Antoine De Saint - Exupery -- Mały Książę

Post autor: ylka »

Tak... To jest piękna i bardzo mądra książka... I choć na pozór wydaje się dla dzieci, jednakże tak nie jest...

(-:
smile like a melon slice : )
Namarie
Młody rozbrykany
Posty: 260
Rejestracja: 30.08.2004, 15:50
Lokalizacja: Neverland :)

Re: Antoine De Saint - Exupery -- Mały Książę

Post autor: Namarie »

Ja w sumie tez przeczytalam "Malego Ksiecia", bo to byla lektura...



zgadzam sie... to jest piekna ksiazka... :)
Wszystko kreci sie jak pozytywka... w kolko ta sama melodia...
Tusia
Młody aktywny
Posty: 23
Rejestracja: 28.08.2004, 14:47
Lokalizacja: Katowice

mądrości

Post autor: Tusia »

Nie no Mały Ksiąze to była suuuuuper:) Jeszcze w życiu nie czytałam drugiej takiej ksiązki która by mi dała tak do myślenia jak Mały Książe...dzięki niej wiele do mnie dotarło ...do dziś pamiętem wszystkie mądre cytay z tamtąd a cytat lisa można powiedzieć ze jest moim życiowym mottem "Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu, patrzyć należy sercem.." :hihi:
Mokotowianka
Młody aktywny
Posty: 36
Rejestracja: 27.09.2004, 15:47
Lokalizacja: Warszawa

Re: Antoine De Saint - Exupery -- Mały Książę

Post autor: Mokotowianka »

Jest piekna ksiazka, ktora kazdy powinien chociaz raz w zyciu przeczytac !!
Mróweczka :)
Młody rozbrykany
Posty: 390
Rejestracja: 23.07.2004, 15:14

Re: Antoine De Saint - Exupery -- Mały Książę

Post autor: Mróweczka :) »

nie lubie czytac lektur ale ta przeczytalam z checia... i to nie jeden raz.. bardzo mi sie podoba i jej autor musial byc bardzo madrym czlowiekiem..
Charlotte
Młody aktywny
Posty: 62
Rejestracja: 26.04.2005, 18:51
Lokalizacja: Wyspa na oceanie :D

Re: Antoine De Saint - Exupery -- Mały Książę

Post autor: Charlotte »

Czytałam tę książkę, dostałam ją chyba na 10-te urodzinki. Wtedy bardzo mi się podobała, teraz za już nie pamiętam o czym była ta książka. Musze przeczytać drugi raz. :tak:
And nothing else metters. . .
Czarownica
Młody rozbrykany
Posty: 230
Rejestracja: 24.01.2005, 20:39
Lokalizacja: Łódź

Re: Antoine De Saint - Exupery -- Mały Książę

Post autor: Czarownica »

pamiętam , że kiedys starsznie mi się nie podobała ta książka , jak by było teraz to niewiem
I'm a ghost of one's former self....
Phantom
Prawie autorytet
Posty: 2298
Rejestracja: 28.03.2003, 16:38

Re: Antoine De Saint - Exupery -- Mały Książę

Post autor: Phantom »

Z własnej woli przeczytałem ją jakieś pół roku temu i nie zawiodłem się, nadal czuje się ten klimat... z asteroidu : )

A właśnie! BTW. mieliśmy tu kiedyś aktywną użytkoniwczkę z asteroidu :mrgreen: (asteroidy?)
tynka:)
Młody rozbrykany
Posty: 452
Rejestracja: 14.10.2004, 19:51
Lokalizacja: z marzeń...

Re: Antoine De Saint - Exupery -- Mały Książę

Post autor: tynka:) »

"Malego Ksiecia" trzeba przeczytac teraz i za pare lat, bo z wiekiem nabiera sensu... uwielbiam ja...przebogata w piekne mysli...
"Wszystko to marnośc i pogoń za wiatrem..."
Kohelet
Madzior
Młody aktywny
Posty: 175
Rejestracja: 30.03.2005, 18:23
Lokalizacja: sprzed kompa

Re: Antoine De Saint - Exupery -- Mały Książę

Post autor: Madzior »

świetna książka, bardzo mi się podobała, ale nie jest to bajeczka dla dzieci do poczytania im na dobranoc, bo one nie zrozumieją prawdziwego jej sensu...dla mojej koleżanki, której to czytała mama jak miała [koleżanka nie mama] ;) z 5-6 lat i była to dla niej tylko taka sobie historyjka.
=MiLi=
Wspaniała
Posty: 4384
Rejestracja: 30.01.2005, 21:42
Płeć: kobieta
Lokalizacja: ŁóDź

Re: Antoine De Saint - Exupery -- Mały Książę

Post autor: =MiLi= »

I na tym właśnie polega wyjątkowy charakter Małego Księcia... dla dzieci to zwykła bajeczka, a tak naprawdę to bardzo wartościowe dzieło, zawierające mnóstwo ważnych prawd życiowych, którymi powinno się kierować w życiu
22.09.2007 Nasz Ślub :*
06.07.2008 Nela Natalia :*
29.02.2012 Inga Patrycja :*
tynka:)
Młody rozbrykany
Posty: 452
Rejestracja: 14.10.2004, 19:51
Lokalizacja: z marzeń...

Re: Antoine De Saint - Exupery -- Mały Książę

Post autor: tynka:) »

dokladnie..."Nie powinienem był nigdy uciekać! Dlaczegóż nie odgadłem czułości ukrytej w jej drobnych podstępach. Kwiaty są tak pełne sprzeczności! Byłem zbyt młody, żeby umieć ją kochać!"
Jak mi sie ten fragment podoba...łuuuj
"Wszystko to marnośc i pogoń za wiatrem..."
Kohelet
Paz
Młody aktywny
Posty: 107
Rejestracja: 28.01.2005, 15:46

Re: Antoine De Saint - Exupery -- Mały Książę

Post autor: Paz »

Czytałam Księcia jako lekturę. Inna niż wszystkie, choć mnie nie zaskoczyła, szczerze mówiąc. Ładna i przyjemna...
ODPOWIEDZ