po prostu Stephen King

Książki jakie czytacie w wolnych chwilach, wieczorami, do poduszki, jadąc autobusem... Wszystko o czasopismach i prasie codziennej. Jednym słowem lektura jak się czyta ;-]
ODPOWIEDZ
marta
Młody aktywny
Posty: 28
Rejestracja: 25.07.2004, 18:11
Lokalizacja: Kraków

po prostu Stephen King

Post autor: marta »

Stephen King coś dodać coś, coś ująć? Mistrz grozy, a dla was?

dla mnie niepokonaną książką pozostanie "Miasteczko Salem"
Nie o to chodzi, że boję się żyć. Wolałbym po prostu, żeby mnie przy tym nie było... (W. Allen)
ORZO
Szalony pismak
Posty: 568
Rejestracja: 14.02.2004, 21:53

Re: po prostu Stephen King

Post autor: ORZO »

marta pisze:Stephen King coś dodać coś, coś ująć? Mistrz grozy, a dla was?

dla mnie niepokonaną książką pozostanie "Miasteczko Salem"
"Miasteczko Salem" zajebioza ale bardziej podobał mi się "To".Chociaż bardziej niż Kinga wolę Koontza,ale nie mogę sobie przypomnieć tytułów jego książek bo czytałem je dobre parę lat temu.
Piqs - X
Wspaniały
Posty: 2075
Rejestracja: 29.09.2002, 09:47
Płeć: kobieta

Re: po prostu Stephen King

Post autor: Piqs - X »

Mi znoof knotz wogole do gustu nie przypadl ; / .. a King sredniawka .. Lsnienie mnie po prostu dobilo swoja nuda .. nawet nei udalo mi sie w klimat wkrecic, no ale np szkieletwoa zaloga byla calkiem w porzadku, szczegolnie opowiadanie 'Mgla' .. wbilo mnie w fotel ...
Peggy
Szalony pismak
Posty: 804
Rejestracja: 21.03.2004, 20:55
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: po prostu Stephen King

Post autor: Peggy »

King i Koontz są baaaaaaaardzo dobrzy!!! polecam jeszcze Grahama Mastertona (jego zona jest z pochodzenia Polką, dlatego w jego książkach jest wiele polskich motywow)
kanar997
Młody aktywny
Posty: 6
Rejestracja: 30.08.2004, 19:49
Lokalizacja: Niencza

Re: po prostu Stephen King

Post autor: kanar997 »

King jest dla mnie mistrzem tematyki grozy. Pierwsza książka, którą przeczytałem to "To" (do dzisiaj 4 razy) w wieku 13 lat. Czytam jego utwory już około 7 lat i jestem gdzieś na półmetku. To z powodu takiego rozpowszechnienia jego dzieł na Niemczę (pd-zach Polska) i okolice. Ale Koonza też polecam. "Grom" był wypasiony. Peter Straub i Guy N. Smith też nie są źli.
"my się tu wszyscy pławimy" - S. King
dominika
Młody rozbrykany
Posty: 296
Rejestracja: 11.11.2004, 22:44
Lokalizacja: z zabrza

ble

Post autor: dominika »

osobiscie nie przepadam za tym autorem...zabardzo wszystko komplikuje, powieści wydaja mi sie puste i zbyt psychologiczne...wole mastertona :twisted:
Belial
Młody aktywny
Posty: 12
Rejestracja: 05.12.2004, 22:58
Lokalizacja: Łęczna

Re: po prostu Stephen King

Post autor: Belial »

Z powieści Stevena Kinga, obecnie czytam "Mroczną Wieże". Dośc długi cykl :).
Wrogom należy wybaczać ... Jednakże dopiero wtedy gdy zostaną powieszeni !
Paz
Młody aktywny
Posty: 107
Rejestracja: 28.01.2005, 15:46

Re: po prostu Stephen King

Post autor: Paz »

Właśnie skończyłam czytać pierwszą część "Mrocznej WieżY" - Roland. I tak średnio, ani nie jestem w stanie euforii, ale przeczytałam całą czyli nie było tak źle. Ale nie zachwycam się zbytnio.
Virgin
Szalony pismak
Posty: 743
Rejestracja: 19.08.2004, 22:15
Lokalizacja: LODZ

Re: po prostu Stephen King

Post autor: Virgin »

Ja na razie przeczytałam tylko jedną książkę Kinga "Misery". Mam zamiar przeczytać reszte jego książek, bo ta mi się bardzo spodobała.
Teraz jeszcze muszę film obejrzeć, żeby sobie porównać. Ale z tego, co słyszałam książka jest lepsza (chyba tak jest zawsze).
MIŁOŚCI MOWĄ NIE JEST SŁOWO,
LECZ BOSKI POCAŁUNEK.
you are the reason I wake up everyday and sleep through the night
Inczi
Młody aktywny
Posty: 19
Rejestracja: 19.02.2005, 21:30

Re: po prostu Stephen King

Post autor: Inczi »

King, Koontz i Masterton!
Zawsze w marcu wracam do "Miasteczka Salem" Kinga.. o_O
devitto
Szalony pismak
Posty: 531
Rejestracja: 14.10.2004, 21:05
Lokalizacja: Kutno

...

Post autor: devitto »

Masterton jest bardzo dobry...
Choć np. u mnie w gimnazjum Masterton był znany z innego rodzaju książki - wie ktoś może - jakiej? :nom:
We are the champions!
Inczi
Młody aktywny
Posty: 19
Rejestracja: 19.02.2005, 21:30

Re: po prostu Stephen King

Post autor: Inczi »

"Magia seksu" ? (-:
Bo on nie tylko pisze horrory..
shyduo
Człowiek czynu
Posty: 1958
Rejestracja: 13.05.2004, 14:01
Płeć: mężczyzna

Re: po prostu Stephen King

Post autor: shyduo »

W wakacje przeczytałem zbiór "Cztery pory roku". Super książeczka, bardzo mi się spodobała, szczególnie opowiadanie "Zdolny Uczeń", które mówi jak to młody chłopiec zostaje uczniem byłego oprawcy z Aushwitz. Dość "mocne" to opowaidanko, ale jest świetne
Byczek
Szalony pismak
Posty: 591
Rejestracja: 19.10.2004, 22:04
Lokalizacja: Pruszków

Re: po prostu Stephen King

Post autor: Byczek »

Jesli chodzi o niego to ostatnia ksiazka jaka przeczytalem, byl zbior opowiadac "Czwarta po północy"! Fajna sprawa, tam sa chyba dwa opowiadania, juz nie pamietam, a spis tresci sie oderwal i nie moge go znalezc!

Na samym poczatku jest fajny tekst: "Na pustyni, ujrzałem stwora, bestię nagą. Przykucnął. Żarł serce, trzymane w dłoni. Spytałem: -Dobre, przyjacielu? - Gorzkie ono - gorzkie - odpowiedział - Ale mi smakuje, bo jest gorzkie, i to jest serce moje." Wpis od Steven'a Crane'a!
Niech kierunku nie wyznacza Ci horyzont, bo tak naprawdę
iść dokądkolwiek, to iść do nikąd
GoSiAcZeK
Szalony pismak
Posty: 970
Rejestracja: 10.05.2005, 21:53
Płeć: kobieta

Re: po prostu Stephen King

Post autor: GoSiAcZeK »

'Miasteczko Salem" było na prawdę świetne ... Super był też 'Totem" Davida Morella :] Obie bardzo dobrze napisane :) Obecnie mam jakiś zastój z czytaniem książek, ale muszę się wziaść za resztę utworów Kinga :)
13.02.2005 r.

A. ;**
s0rr0w
Młody rozbrykany
Posty: 222
Rejestracja: 17.03.2005, 23:40
Lokalizacja: Łódź

Re: po prostu Stephen King

Post autor: s0rr0w »

Widzę, że nikt nie wymienił 'Bastiona' Kinga. Czyżby przeraziła Was grubość książki? ;) (1335 stron). To jego najdłuższa powieść, ale nie najlepsza, bo bije ją 'Miasteczko Salem'. Mimo to warto przeczytać 'Bastion', choć może się nie spodobać zakończenie.
"Najważniejszą rzeczą na świecie jest miłość. Ona kreuje nas i buduje nasz świat. Tak samo jest z Capoeira, jeżeli nie kochamy świata, ludzi, ona nigdy nie zapuści korzeni i nie wyrośnie w nas..." - Joao Pequeno
vanessa
Człowiek czynu
Posty: 1689
Rejestracja: 06.02.2005, 21:52
Lokalizacja: })i({

Re: po prostu Stephen King

Post autor: vanessa »

GoSiAcZeK pisze:'Miasteczko Salem" było na prawdę świetne ...
skoro tak to jutro zasuwam do bibliotekii.. ; ]
"Prawdziwa miłość przenika tajemnice i samotność kochanej osoby, pozwalając jej zachować swoje sekrety i pozostawia jej wewnętrzną wolność."
res
Młody aktywny
Posty: 14
Rejestracja: 18.11.2005, 22:59

Re: po prostu Stephen King

Post autor: res »

Peggy pisze:King i Koontz są baaaaaaaardzo dobrzy!!! polecam jeszcze Grahama Mastertona
Dokładnie ta trójka to naprawdę świetnie pisarze łączący elmenty psychologii i horroru oprawione w mistrzowską fabułę Choć zdarzają się i im również buble ale jak każdy odbiór książki to rzecz gustu.
Peggy pisze:(jego zona jest z pochodzenia Polką, dlatego w jego książkach jest wiele polskich motywow)
Ma naimię Wiesława i jest korektorką jego książek.
Najbardziej rozśmieszyła mnie wypowiedz jednego z pomiejszych bohaterów: tatka lata i tremorleme ... takiego zwortu w rozmowie z innymi ludzmi użył rdznenny indianin.Wie
ktoś może w jakiej książce Wystepuje ta scena
pietruszka
Szalony pismak
Posty: 788
Rejestracja: 12.01.2006, 21:32

Re: po prostu Stephen King

Post autor: pietruszka »

genialna ksiazka stephena kinga to jak dla mnie zielona mila. ogladalam film i czytalam ksiazke.. facet ma pomysly...
na wrażliwość nie ma żadnego lekarstwa. mamy uczucia i dlatego życie tak boli.
ylka
Człowiek czynu
Posty: 1122
Rejestracja: 30.07.2003, 22:37
Płeć: kobieta
Lokalizacja: Warszawa

Re: po prostu Stephen King

Post autor: ylka »

Stephen King? ja, ja, ja, ja, ja! ;]]
smile like a melon slice : )
ODPOWIEDZ