Pamiętniki

Książki jakie czytacie w wolnych chwilach, wieczorami, do poduszki, jadąc autobusem... Wszystko o czasopismach i prasie codziennej. Jednym słowem lektura jak się czyta ;-]
Paz
Młody aktywny
Posty: 107
Rejestracja: 28.01.2005, 15:46

Re: Pamiętniki

Post autor: Paz »

Archanioł - czuję jakby powtórkę z rozrywki. Jakbym juz gdzieś to czytała. Nie oskarżam Cię o plagiat ani nic takiego, no ale nic to nowego nie jest. I nie przedkładaj liryki ponad prozę, bo czasami lepiej jest wyrazić swoje myśli w tekście. Nie uważam tego za wyższą formę, czy jak to tam określiłeś.

Wracając do tematu. Moje pamiętniki. Piszę w liczbie mnogiej, bo miałam ich wiele, nie kończyłam ich. Może nie mam na to cierpliwości, może moje chęci zaraz wygasają. Tak samo z blogami, nie umiem przełamać się i pisać o sobie w internecie.
Virgin
Szalony pismak
Posty: 743
Rejestracja: 19.08.2004, 22:15
Lokalizacja: LODZ

Re: Pamiętniki

Post autor: Virgin »

Bardzo podoba mi sie wiersz Archaniola... ma w sobie glebie i to cos, co lubie.
Gratulacjie, naprawde dobry wiersz moim skromnym zdaniem. Ja rowniez probuje pisac, jak mi to wychodzi? nie mnie oceniac...


PS
Moglyby byc na forum dzial, gdzie mozna by umieszczac wlasna poezje i zeby sie dowiedziec, co inni o niej mysla.
MIŁOŚCI MOWĄ NIE JEST SŁOWO,
LECZ BOSKI POCAŁUNEK.
you are the reason I wake up everyday and sleep through the night
=MiLi=
Wspaniała
Posty: 4384
Rejestracja: 30.01.2005, 21:42
Płeć: kobieta
Lokalizacja: ŁóDź

Re: Pamiętniki

Post autor: =MiLi= »

Archaniol Twoj wiersz naprawde robi wrazenie.. uuaaa.... podoba mi sie...

Ja pisze pamietnik... juz kilka lat, pisze wtedy kiedy mam potrzebe albo kiedy mam czas, w zasadzie pisze o wszytskim, o tym co czuje jakie mam plany o moich marzeniach obawach o tym co robilam danego dnia albo o czym myslalam. Jakos latwiej wylac mi wszystko na papier... kiedys pisalam tam wiersze ale heh chyba stracilam wrazliwosc i juz ich nie pisze... poza tym to niesamowite uczucie czytac po czasie stare poamietniki.. czasem mozna sie niezle posmiac a czasem sobie poplakac wspomniajac to co bylo...
22.09.2007 Nasz Ślub :*
06.07.2008 Nela Natalia :*
29.02.2012 Inga Patrycja :*
ylka
Człowiek czynu
Posty: 1122
Rejestracja: 30.07.2003, 22:37
Płeć: kobieta
Lokalizacja: Warszawa

Re: Pamiętniki

Post autor: ylka »

a mnie się nie podoba wcale.

a o.
smile like a melon slice : )
Archaniol
Młody aktywny
Posty: 33
Rejestracja: 30.01.2005, 22:42

Re: Pamiętniki

Post autor: Archaniol »

Dziękuję za wasze opinie.

Dla sprostowania:
jest to wyłącznie mój własny utwór. Pisząc go, nie wzorowałem na żadnym tekście literackim.

Ugodowo: powiem może tak. Są zdania które pasuję tylko do epiki, ale większość myśli można wyrazić w obu gatunakch. Jednak według mnie odkrywanie przesłania głównej idei poprzez badanie i interpretowanie poszczególnych, słów frazów, odsłanianie "kolejnej warstwy cebuli", jakby to okreśłiła W. Szymborska, jest dla mnie formą o wiele ciekawszą i bardziej kompatybilną z umysłem [przynajmniej moim].
Płynę po oceanie rozpaczy. Mój statek nazywa się "Smutek".
agulec
Młody rozbrykany
Posty: 203
Rejestracja: 01.02.2005, 17:56
Lokalizacja: Łódź

Re: Pamiętniki

Post autor: agulec »

Od zeszłego roku prowadzę bloga; często, gdy mi źle, albo kiedy cos mnie totalnie zdenerwuje, a w pobliżu nie ma nikogo, komu można by się wyżalić, pusczam głośno muzykę i piszę...Naprawdę przynosi ulgę...Poza tym, uczy lepiej formuować swoje myśli i dzięki niemu trochę bardziej się "rozgadałam". Wcześniej byłam bardziej zamknięta w sobie, teraz łatwiej mi mówić o mnie samej :)
Madzior
Młody aktywny
Posty: 175
Rejestracja: 30.03.2005, 18:23
Lokalizacja: sprzed kompa

Re: Pamiętniki

Post autor: Madzior »

Pisałam kiedyś pamiętnik, nawet nieistnijącym alfabetam który wymysliła moja psiapsióła:). Niedawno go sobie przeczytałam..nieźle się uśmiałam. Zawsze zaczynałąm pisać, potem była długa przerwa, nawet dwuletnia i znowu pisałam..minąły 2 latka od ostatniego wpisu w starym pamietniczku...chyba zaczne znowu:)
SkaTe_GirL
Prawie autorytet
Posty: 2969
Rejestracja: 24.06.2003, 17:28
Płeć: kobieta
Lokalizacja: NY! :D

Re: Pamiętniki

Post autor: SkaTe_GirL »

ja tam caly czas wyplakuje sie na blogu. . .
nikt mi tego nie czyta wiec mam spokoj... a do tego matka nie dojdzie ; -] tym bardziej ojciec... a taki zwykly pamietnik to nie raz znalezli...
Podpisuj Dni Imieniem Swym.!
Krolujesz Im.!
;)
Andzia_P.
Młody aktywny
Posty: 89
Rejestracja: 04.05.2005, 21:54
Lokalizacja: Chorzów

Re: Pamiętniki

Post autor: Andzia_P. »

Ja zaczelam od niedawna ... i wiecie co podoba mi sie to. Zaczelam od opisywania dna a teraz pisze o uczuciach. Pisze co czuje do jakiejs osoby albo co czuje jak sie tak zachowuje... a wiecie co na samamym poczatku ocenialam swoje dni... wiem glupie to troche :P:P mialam dzien na ocene celujaca++:P:P
Dzielic bol to polowa bolu
Dzielic radosc to radosc podwojna!
ODPOWIEDZ