"Pamiętnik narkomanki"

Książki jakie czytacie w wolnych chwilach, wieczorami, do poduszki, jadąc autobusem... Wszystko o czasopismach i prasie codziennej. Jednym słowem lektura jak się czyta ;-]
ylka
Człowiek czynu
Posty: 1122
Rejestracja: 30.07.2003, 22:37
Płeć: kobieta
Lokalizacja: Warszawa

Re: "Pamiętnik narkomanki"

Post autor: ylka »

noo, jeśli stawia się na akcję, a nie na jakość/wartość, to zapewne. <;
smile like a melon slice : )
juliette
Młody aktywny
Posty: 46
Rejestracja: 05.01.2006, 19:25
Lokalizacja: Polinezja Francuska

Re: "Pamiętnik narkomanki"

Post autor: juliette »

"my dzieci z dworca zoo" cos niesamowitego....zupelnie inaczej patrzy sie na wszystko...chcialam namowic mojego faceta zeby przeczytalale cos sie nie daje:D twardo sie trzyma ;] nie wiem czemu takie ksiazki wola dziewczyny...moze im latwie czyta sie ksiazki psychologiczne...i ja tu nie mowie nic ze niby facei nie potrafia pomyslec po przeczytaniu takiej lektury :D
"A woman is a foreign land,
Of which, though there he settle young,
A man will never quite understand
The customs, politics, and tongue."
Katrina
Młody aktywny
Posty: 160
Rejestracja: 01.02.2006, 13:50
Lokalizacja: Warszawa

Re: "Pamiętnik narkomanki"

Post autor: Katrina »

Przeczytam tą książkę i napiszę co o niej sądzę.
Myślę, że "Dzieci z dworca zoo" to coś podobnego?
Kubuś
Młody rozbrykany
Posty: 445
Rejestracja: 16.01.2005, 19:05
Lokalizacja: Ełk

Re: "Pamiętnik narkomanki"

Post autor: Kubuś »

juliette pisze:"my dzieci z dworca zoo" cos niesamowitego....zupelnie inaczej patrzy sie na wszystko...chcialam namowic mojego faceta zeby przeczytalale cos sie nie daje:D twardo sie trzyma ;] nie wiem czemu takie ksiazki wola dziewczyny...moze im latwie czyta sie ksiazki psychologiczne...i ja tu nie mowie nic ze niby facei nie potrafia pomyslec po przeczytaniu takiej lektury :D
w moim towarzystwie jest na odwrot, tzn. faceci raczej czytaja takie ksiazki i potem o nich gadaja ;) my dzieci z dworca zoo rzeczywiscie zmienia poglady na pewne sprawy... a tego pamietnika nie czytalem i jakosm nie nie ciagnie ;)
Nie narzekam, chociaż jestem niższy niż Clint Eastwood
Chociaż nigdy nie dołączę do grona kulturystów
Chociaż nie znam setek przysłów , nie narzekam
Bo fruzie wolą optymistów :wink:
christianef
Młody aktywny
Posty: 16
Rejestracja: 24.02.2008, 01:49

Re: "Pamiętnik narkomanki"

Post autor: christianef »

na poczatku nawet podobala mi sie ta ksiazka,jednak pozniej czytalam tylko po to,zeby dowiedziec sie jak sie skonczy..
"My,Dzieci z Dworca Zoo" jest o wiele lepsza niz "Pamietnik Narkomanki".
a czytalam tez "Kokaine" Barbary Rosiek. ksiazka jest strasznie chaotyczna i z trudem przez nia przebrnelam.
Liceallna
Młody aktywny
Posty: 8
Rejestracja: 30.08.2010, 15:45
Płeć: kobieta

Re: "Pamiętnik narkomanki"

Post autor: Liceallna »

Hmm... mi się bardziej podobał pamiętkik narkomanki, być może, a może tym bardziej dlatego, że akcja książki dzieje się w polskich realiach i bardziej niedawno temu niż dzieci z dworca zoo. Przez to pewnie jest nam łatwiej w to uwierzyć i po prostu jeszcze bardziej się przerazić, to lepszy straszak i 'odstraszak' od narkotyków, uważam... dzieci z dworca zoo może i wciągają bardziej akcją, bo więcej się tam dzieje, to może i fakt, ale jednocześnie przeżycia bohaterów wydają się być takie bardziej odległe i nierealne, przynajmniej dla mnie. o kokainie usłyszałam, sięgnęłam po nią i ... po 20 stronach odłożyłam... w ogóle do mnie nie przemówiła, niestety...
tak by the way, uważam że pamiętik albo dzieci ... to powinny być obowiązkowe lektury w szkole, gimnazjum najlepiej. Może coś by to dało nastolatkom, a nie tylko jakieś kolejne nasze szkapy, antki, itd...
rogata
Młody aktywny
Posty: 181
Rejestracja: 24.01.2009, 16:56
Płeć: kobieta
Lokalizacja: Chełm

Re: "Pamiętnik narkomanki"

Post autor: rogata »

my dzieci z dworca zoo jest dużo bardziej autentyczna i daje kopa. pamiętnik jest fajny z początku, ale potem trochę rozmemłany i za bardzo sentymentalny. w sumie to wychodzi, że ona nie wiadomo skąd miała kasę na ćpanie...
Life is piece of shit, when you look at it!
aneczka80
Młody aktywny
Posty: 3
Rejestracja: 23.02.2013, 21:58
Płeć: kobieta

Re: "Pamiętnik narkomanki"

Post autor: aneczka80 »

porownujac "Pamietnik narkomanki" i "My dzieci z dworca ZOO" bardziej pamietam pamietnik. Ksiazka jak najbardziej poruszajaca, sklaniajaca do przemyslen nad wlasnym postepowaniem. . . ogolnie wydala mi sie bardziej autentyczna niz "My dzieci z dworca ZOO".
wine66
Młody aktywny
Posty: 2
Rejestracja: 21.03.2013, 19:50
Płeć: kobieta

Re: "Pamiętnik narkomanki"

Post autor: wine66 »

Ja przeczytałam te książki 10 lat temu, kiedy byłam młodziutką dziewczyną. Zrobiła na mnie ogromne wrażenie. Myślę, że obie te książki są dobre i spełniają funkcję edukacyjna..
Wszystko zabiera znacznie więcej czasu, niż by się wydawało.
misiaa5
Młody aktywny
Posty: 17
Rejestracja: 08.08.2013, 12:23
Płeć: kobieta

Re: "Pamiętnik narkomanki"

Post autor: misiaa5 »

polecacie ta książkę? :)
Majja81
Młody aktywny
Posty: 18
Rejestracja: 19.09.2013, 14:50
Płeć: kobieta

Re: "Pamiętnik narkomanki"

Post autor: Majja81 »

też się zamierzam do przeczytania słyszałam dużo pozytywnych opinii :)
ODPOWIEDZ