Zmierzch

Książki jakie czytacie w wolnych chwilach, wieczorami, do poduszki, jadąc autobusem... Wszystko o czasopismach i prasie codziennej. Jednym słowem lektura jak się czyta ;-]
ODPOWIEDZ
Justyśka
Szalony pismak
Posty: 506
Rejestracja: 21.10.2007, 13:30
Płeć: kobieta
Lokalizacja: LiSóW

Zmierzch

Post autor: Justyśka »

Pozwoliłam sobie założyć ten temat, gdyż książką, która w moich kręgach zrobiła ostatnio dużo szumu jest "Zmierzch" i jego wszystkie części Stephanie Meyer. Ja przeczytałam wszystkie trzy i właśnie czytam e-booka czwartej (bo oryginał wyjdzie dopiero w marcu). Zastanawiam się, czy ktoś z was czytał? Bądź np oglądał niedawno powstały film? Nigdy nie przepadałam za książkami fantastycznymi, ale ta podobała mi się bardzo;) Może to takie głupoty o wampirach i miłości, ale chciałabym znać Wasze opinie...
"Na zawsze stajesz się odpowiedzialny za to, co oswoiłeś." Saint-Exupery
........................:::::::::::::::::::::.............................
"Nie przejmuj się zbytnio tym, co ludzie powiedzą. Rob, co ci się w życiu podoba, jeśli tylko będziesz mogla potem w lustrze spojrzeć sobie w twarz." L.M Montgomery
Martuśka
Prawie autorytet
Posty: 2074
Rejestracja: 28.03.2007, 23:01
Płeć: kobieta

Re: Zmierzch

Post autor: Martuśka »

Wczoraj obejrzałam film... nic nadzwyczajnego, wole Underworld :P choć spodobało mi się to, że jest tam dużo namiętności ale nie w czynach a w gestach i słowach:) w końcu całują sie tam tylko raz:P Książka zapewne lepsza, najczęściej tak jest:)
Justyśka
Szalony pismak
Posty: 506
Rejestracja: 21.10.2007, 13:30
Płeć: kobieta
Lokalizacja: LiSóW

Re: Zmierzch

Post autor: Justyśka »

no ja filmu także nie uważam za świetny, ale książka jest o niebo lepsza, no zgadzam się z Tobą Martuśka, że czułości jest mnóstwo, ale w książce jest jeszcze więcej i wyrażona w jeszcze cudowniejszy sposób;)
"Na zawsze stajesz się odpowiedzialny za to, co oswoiłeś." Saint-Exupery
........................:::::::::::::::::::::.............................
"Nie przejmuj się zbytnio tym, co ludzie powiedzą. Rob, co ci się w życiu podoba, jeśli tylko będziesz mogla potem w lustrze spojrzeć sobie w twarz." L.M Montgomery
madzia89krak
Młody aktywny
Posty: 6
Rejestracja: 14.12.2012, 18:19
Płeć: kobieta

Re: Zmierzch

Post autor: madzia89krak »

ArgoMan
Młody aktywny
Posty: 4
Rejestracja: 09.10.2013, 17:16
Płeć: mężczyzna

Re: Zmierzch

Post autor: ArgoMan »

Książka jest całkiem ok, w przeciwieństwie do filmu.
Jaden
Młody aktywny
Posty: 25
Rejestracja: 07.10.2013, 08:32
Płeć: mężczyzna

Re: Zmierzch

Post autor: Jaden »

To chyba wszystkie nastolatki czytały
Drthomasena78
Młody aktywny
Posty: 4
Rejestracja: 10.09.2013, 05:32
Płeć: kobieta

Re: Zmierzch

Post autor: Drthomasena78 »

Niestety jak dla mnie zarówno film jak i książka są na niskim poziomie. Książka jest pisana aż nazbyt prostym językiem i mojej wyobraźni zbytnio nie poruszyła. A film pozostawiam w ogóle bez komentarza.
mela
Młody aktywny
Posty: 1
Rejestracja: 02.12.2013, 21:44
Płeć: kobieta

Re: Zmierzch

Post autor: mela »

Chyba nie spotkałam się z lepszą ekranizacją niż książka :) Tak było ze "Zmierzchem", "Złodziejem pioruna" i tak będzie pewnie z "Upadłymi". Wole poczytać niż tracić czas na kiepskie filmy. W ogóle filmy rzadko oglądam, są zbyt dosłowne, a ja wolę sobie pewne rzeczy wyobrazić.Teraz np. przeniosłam się w świat "Łzy" Lauren Kate i chyba nie chciałabym widzieć ekranizacji, żeby nie psuć dobrego wrażenia z lektury. Mnie starcza moja wyobraźnia :)
aśka23
Młody aktywny
Posty: 4
Rejestracja: 02.12.2013, 13:57
Płeć: kobieta

Re: Zmierzch

Post autor: aśka23 »

Jasne, że jest duża różnica w ekranizacji i książce. Słowa przekazują uczucia, obrazy wyręczają wyobraźnie. Dlatego uważam, że zawsze warto najpierw przeczytać książkę, a potem obejrzeć film, kiedy już wiemy co w danej chwili czuje bohater.
NajSalome1881
Młody aktywny
Posty: 5
Rejestracja: 14.11.2013, 19:30
Płeć: mężczyzna

Re: Zmierzch

Post autor: NajSalome1881 »

Ze względu na dużą popularność serii spróbowałam przeczytać pierwszą część. I na próbowaniu się skończyło. Nie jest to stanowczo książka dla mnie i źle się ją czyta ze względu na słownictwo ;)
zuziek
Młody aktywny
Posty: 4
Rejestracja: 31.01.2014, 12:54
Płeć: kobieta

Re: Zmierzch

Post autor: zuziek »

Książki dużo lepsze niż filmy. Niestety często tak jest, że ekranizacje nie dorównują poziomem książce i nie oddają tego klimatu.
Fanko
Młody aktywny
Posty: 9
Rejestracja: 04.02.2014, 11:47
Płeć: kobieta

Re: Zmierzch

Post autor: Fanko »

Zastanawiam się co ludzie widzą w tej książce i filmach - strasznie to nudne i przewidywalne.
Sathcarty_50
Młody aktywny
Posty: 4
Rejestracja: 23.04.2014, 11:56
Płeć: kobieta

Re: Zmierzch

Post autor: Sathcarty_50 »

Zmierz, tak książka i film są - przynajmniej dla mnie - strasznie głupie. I niepokojące. Pomijając już fakt, że facet to wampir, to ten ich związek do najzdrowszych i romantycznych nie należy :zdziwko:
ODPOWIEDZ