"Kamienie na szaniec"

Książki jakie czytacie w wolnych chwilach, wieczorami, do poduszki, jadąc autobusem... Wszystko o czasopismach i prasie codziennej. Jednym słowem lektura jak się czyta ;-]
ODPOWIEDZ
Anuś
Prawie autorytet
Posty: 3140
Rejestracja: 27.05.2003, 18:53
Płeć: kobieta
Lokalizacja: Warszawa

"Kamienie na szaniec"

Post autor: Anuś »

no wlasnie kto czytal "Kamienie na szaniec" i dlaczego?? Czy byla to tylko zwykla, jedna z wielu lektura czy ksiazka godna uwagi?? bo dla mnie na poczatku tylko kolejna lektura ktora trzeba/albo i nie :) przeczytac, ale jak juz zaczelam czytac to mi sie bardzo spodobalo!! A wy?? czytaliscie?? co sadzicie??
Miłość jest zawsze nowa. I bez względu na to, czy w życiu kochamy raz, dwa, czy dziesięć razy, zawsze stajemy w obliczu nieznanego. Paulo Coelho
Piqs - X
Wspaniały
Posty: 2075
Rejestracja: 29.09.2002, 09:47
Płeć: kobieta

Re: "Kamienie na szaniec"

Post autor: Piqs - X »

No, jedna z ciekawszych lektur, ale najlepszą lekturą, którą do tej pory czytałem, oprócz oczywiście Hobbit ;), był Inny Świat .. po prostu książka prawdziwa do bólu, pokazująca rzeczywistość sowieckich łagrów i opisy przeżyć ludzi tam uwięźionych, czasem nawet za takie błachostki, jak strzelenie do obrazu Stalina ...
SkaTe_GirL
Prawie autorytet
Posty: 2969
Rejestracja: 24.06.2003, 17:28
Płeć: kobieta
Lokalizacja: NY! :D

Re: "Kamienie na szaniec"

Post autor: SkaTe_GirL »

Czytalam ta ksiazke poczatkowy tylko dla tego ze to byla lektura szkOlna.W sumie jak kazdy z nas.Wychodzac z zalOzenia ze lektury szkOlne sa do dup* i nie wartO je czytac, ciezkO mi bylO nawet zaczac ja czytac ale jednak zaczelam i. . . nie zaluje."Kamienie na szaniec" sa wspaniala ksiazka, ktOra badz co badz ma w sobie jakies przeslanie.Szczerze wam pOwiem ze tO byla jedyna lektura szkOlna ktOra mnie zainteresowala i przeczytalam ja w dwa dni.HEhee od tamtegO czasu jak musze przeczytac cOs "do szkOly" najpiertw czytam pare 1 strOn a dOpierO potem Osadzam ;] pozdroffka :hihi:
Anuś
Prawie autorytet
Posty: 3140
Rejestracja: 27.05.2003, 18:53
Płeć: kobieta
Lokalizacja: Warszawa

Re: "Kamienie na szaniec"

Post autor: Anuś »

A ksiazke "inny swiat" zaczelam czytac ale nie skonczylam, bo za malo czasu mialam, a od razu po opracowaniu lektury ja wyjechalam na wakacje!! ale za 3 tygodnie wracam i jak dalej bede miala ochote to przeczytam do konca. bo podobalo mi sie, ale momentami...hm...za dokladne opisywanie...pozdrawiam
Miłość jest zawsze nowa. I bez względu na to, czy w życiu kochamy raz, dwa, czy dziesięć razy, zawsze stajemy w obliczu nieznanego. Paulo Coelho
ylka
Człowiek czynu
Posty: 1122
Rejestracja: 30.07.2003, 22:37
Płeć: kobieta
Lokalizacja: Warszawa

Re: "Kamienie na szaniec"

Post autor: ylka »

Na poczatku byla to dla mnie kolejna lektura, ktora trzeba bylo przeczytac. Ale potem... zafascynowala mnie :wink: Ta ksiazka jest po prostu wspaniala i polecam ja kazdemu! :)
smile like a melon slice : )
kwitnace-magnolie
Młody rozbrykany
Posty: 396
Rejestracja: 17.04.2005, 00:49

Re: "Kamienie na szaniec"

Post autor: kwitnace-magnolie »

super!
'i zaklinam niech żywi..' (słowacki)
IN MY WILDEST FANTASY..
wszystko co mam - podziele się z TOBĄ tym..
JaGaKi
Człowiek czynu
Posty: 1257
Rejestracja: 09.05.2005, 23:41
Lokalizacja: Nowa Huta:)

Re: "Kamienie na szaniec"

Post autor: JaGaKi »

Mnie bardziej jedynie wciągnęło "w pustyni i w puszczy" z lektur szkolnych... popłakałem się na końcu że już więce nie przeczytam o Stasiu i Nel :) Rodzice z rozochoceniem wepchnęli mi w ręke Szklarskiego ale zapał opadł...
"Kamienie na Szaniec" to książka fajna, w szczególności że ja jestem patriotom-idiotom i mnie fascynuje pierwsza połowa XX wieku :)
Czy jestem gejem, metalem lubiącym musli czarnoskórym polaninem - nie tolerujesz mnie - nie masz mego szacunku!
=MiLi=
Wspaniała
Posty: 4384
Rejestracja: 30.01.2005, 21:42
Płeć: kobieta
Lokalizacja: ŁóDź

Re: "Kamienie na szaniec"

Post autor: =MiLi= »

Czytałam czytałam... wspaniała książka... w mojej podstawówce uczyła polskiego kuzynka (czy tam ktoś z rodziny) Rudego... musiałam ją przeczytałać bo była lekturą, ale naprawdę niesamowitą
Inny świat też czytałam, takie książki mnie ciekawią chociaż jak je czytam to mam w sobie najróżniejsze uczucia i ogromną złość jak można było do czegos takiego w ogóle dopuścić
22.09.2007 Nasz Ślub :*
06.07.2008 Nela Natalia :*
29.02.2012 Inga Patrycja :*
JaGaKi
Człowiek czynu
Posty: 1257
Rejestracja: 09.05.2005, 23:41
Lokalizacja: Nowa Huta:)

Re: "Kamienie na szaniec"

Post autor: JaGaKi »

Dla mnie najlepsze jest to że oni walczą o wolność (która dla nich nie nadeszła :( ) Teraz mało jest ludzi którzy by walczyli o Polskę
Czy jestem gejem, metalem lubiącym musli czarnoskórym polaninem - nie tolerujesz mnie - nie masz mego szacunku!
Madzior
Młody aktywny
Posty: 175
Rejestracja: 30.03.2005, 18:23
Lokalizacja: sprzed kompa

Re: "Kamienie na szaniec"

Post autor: Madzior »

JaGaKi pisze:Dla mnie najlepsze jest to że oni walczą o wolność (która dla nich nie nadeszła :( ) Teraz mało jest ludzi którzy by walczyli o Polskę
Teraz jest mało ludzi co by walczyli o cokolwiek, bo jeśli zginą to nie skorzystają z tego co chcieliby wywalczyć, a inni ich nie obchodzą.
JaGaKi
Człowiek czynu
Posty: 1257
Rejestracja: 09.05.2005, 23:41
Lokalizacja: Nowa Huta:)

Re: "Kamienie na szaniec"

Post autor: JaGaKi »

No to powiedz mi dlaczego tamci harcerze walczyli?
Czy jestem gejem, metalem lubiącym musli czarnoskórym polaninem - nie tolerujesz mnie - nie masz mego szacunku!
vanessa
Człowiek czynu
Posty: 1689
Rejestracja: 06.02.2005, 21:52
Lokalizacja: })i({

Re: "Kamienie na szaniec"

Post autor: vanessa »

JaGaKi pisze:Mnie bardziej jedynie wciągnęło "w pustyni i w puszczy" z lektur szkolnych... popłakałem się na końcu że już więce nie przeczytam o Stasiu i Nel :)
:lol: :lol: :lol:
hah..

ja czytałam Robinsona - to była dopiero ksiązka.. :mrgreen:
a Kamieni nie czytałam
"Prawdziwa miłość przenika tajemnice i samotność kochanej osoby, pozwalając jej zachować swoje sekrety i pozostawia jej wewnętrzną wolność."
Czarownica
Młody rozbrykany
Posty: 230
Rejestracja: 24.01.2005, 20:39
Lokalizacja: Łódź

Re: "Kamienie na szaniec"

Post autor: Czarownica »

to jest naprawdę fantastyczna książka
I'm a ghost of one's former self....
TabO
Młody aktywny
Posty: 81
Rejestracja: 22.12.2003, 21:58
Lokalizacja: 3City

Re: "Kamienie na szaniec"

Post autor: TabO »

Zgadza się. To była jak naraziejedyna lektura, którą czytałem z zainteresowaniem. :tak:
GoSiAcZeK
Szalony pismak
Posty: 970
Rejestracja: 10.05.2005, 21:53
Płeć: kobieta

Re: "Kamienie na szaniec"

Post autor: GoSiAcZeK »

Zaczynałam czytać bez entuzjazmu tak jak czyta się wiele lektur, ale nie żałuję że się do tego zabrałam. Ta książka na prawdę daje do myślenia i uważam ją za jedną z ciekawszych lektur tak jak np. Małego Księcia ... Czytałam je z przyjemnością :wink:
13.02.2005 r.

A. ;**
JaGaKi
Człowiek czynu
Posty: 1257
Rejestracja: 09.05.2005, 23:41
Lokalizacja: Nowa Huta:)

Re: "Kamienie na szaniec"

Post autor: JaGaKi »

Lektury które idą z przyjemnoscią to też wszystkie sztuki autorstwa Moliera;)
Czy jestem gejem, metalem lubiącym musli czarnoskórym polaninem - nie tolerujesz mnie - nie masz mego szacunku!
ylka
Człowiek czynu
Posty: 1122
Rejestracja: 30.07.2003, 22:37
Płeć: kobieta
Lokalizacja: Warszawa

Re: "Kamienie na szaniec"

Post autor: ylka »

JaGaKi pisze:Lektury które idą z przyjemnoscią to też wszystkie sztuki autorstwa Moliera;)

widać - jak co komu... ;)
ale nie róbmy offtopu, psze państwa! ;]]
smile like a melon slice : )
JaGaKi
Człowiek czynu
Posty: 1257
Rejestracja: 09.05.2005, 23:41
Lokalizacja: Nowa Huta:)

Re: "Kamienie na szaniec"

Post autor: JaGaKi »

PRzepraszam ale muszem :) Przeczytałem niedawno coś takiego "CZy należy załować godzin spędzonych nad Norvidem czy Molierem jeżeli wszystkich ich dzieł nie było na teście?" odp nie należy! Probujmy wykreować polską inteligencje:)
Czy jestem gejem, metalem lubiącym musli czarnoskórym polaninem - nie tolerujesz mnie - nie masz mego szacunku!
Aniołek
Młody aktywny
Posty: 108
Rejestracja: 14.02.2003, 11:44
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: "Kamienie na szaniec"

Post autor: Aniołek »

Zarówno "Kamienie na szaniec" (popularnie Kaszańcami zwane :wink: ) jak i "Inny świat" przeczytałam. I... No jest taka ogólna tendencja, że młodzież polska się interesuje pierwszą połową XXw...

A nawiązując do rozmowy, która się toczyła wcześniej, to ja się nie zgadzam ze stwierdzeniem, że niewielu jest ludzi, którzy by teraz poszli walczyć za Polskę. To tak samo jak ze stwierdzeniem, że patriotyzmu nie ma. Gdyby nam teraz przyszło się zmierzyć z kolejną wojną, to jakoś nie widzę Polaków w roli narodu, który podkuli ogon pod siebie i zacznie szprechać :wink:
"myśli kłębią mi się w głowie, a zrozumieć nic nie mogę
myśli kłębią mi się w głowie, a powidzieć nic nie mogę "
[Lenny Valentino]

Pozdrawiam
Aniołek
mhl
Młody aktywny
Posty: 124
Rejestracja: 10.01.2005, 22:16
Lokalizacja: Chełm

Re: "Kamienie na szaniec"

Post autor: mhl »

To jest obowiązkowa książka i takowa przeczytać trzeba, jest dobra bo prawdziwa i w prostu sposob pokazuje najwazniejsze wartości. Polubiłem ją jeszcze bardziej z tego względu, że była jedyną niewierszowaną lekturą w III kasie gimnazjum.

Zgadzam sie ze Polacy mają we krwi zakodowany opór przeciwko uciskowi i zadne czasy tego nie zmienią, tchórze, którzy mieliby uciec z kraju i tak to zrobią ale Polacy w nim zostaną, w "Kamieniach na Szaniec" świetnie było przedstawione na czym konkretnie patriotyzm powinien się opierać.
ODPOWIEDZ