Modelarstwo

Interesujesz się modelarstwem, a może zbierasz znaczki ;-) Tutaj możesz porozmawiać z innymi o swoich zainteresowaniach, tych mniej i bardziej orginalnych. Zaszokuj nas swoimi pomysłami!
ODPOWIEDZ
pajonk1818
Młody aktywny
Posty: 10
Rejestracja: 12.12.2004, 01:26
Lokalizacja: z lasó( jak to pajonk)

Modelarstwo

Post autor: pajonk1818 »

Ja uprawiam(i hoduje :mrgreen: )składanie modeli drewnianych. Nie mam cierpliwości na plastik.piszcie jakie modelarstwo wolicie jakim sie zajmujecie.
Są ludzie i parapety ale żeby klamki na ścianach??
Fighter
Szalony pismak
Posty: 884
Rejestracja: 20.12.2002, 01:18

Re: Modelarstwo

Post autor: Fighter »

Mnie to akurat nudzi. Trzeba miec do tego cierpliwosc i mimo iz mi jej nie brakuje to przy modelach wysiadam :mrgreen:
"Kto stawia sobie za cel doskonalosc, osiaga wiecej niz przecietnosc. Kto stawia sobie za cel przecietnosc, nie osiagnie nawet tyle"
Fergie
Szalony pismak
Posty: 883
Rejestracja: 29.12.2004, 16:12
Lokalizacja: z miasta

Re: Modelarstwo

Post autor: Fergie »

Wyobrazcie sobie ile trzeba cierpliwosci miec zeby zlozyc np: statek w butelce... yba duuuuzo A tak do tematu to z moja cierpliwoscia cienko, nawet w codziennych sytuacjach, bardzo cienko....
Nie żyje się, nie kocha i nie umiera - na próbę

[ Jan Paweł II ]
Gorki
Młody aktywny
Posty: 15
Rejestracja: 30.01.2007, 19:48

Re: Modelarstwo

Post autor: Gorki »

Drogi pajonk1818 a składałeś kiedyś modele RC <dla nie wiedzących zdalnie sterowane>. Gdzie mozna zobaczyć/dostać plany zdalnego sterowania. Z góry dzieki.
stefan
pogromca twarożków
Posty: 1380
Rejestracja: 10.01.2005, 20:56
Lokalizacja: Bielsko - Biała

Re: Modelarstwo

Post autor: stefan »

nie wiem czy widziałeś, ale ostatniego posta pajonk1818 napisał tu ponad 2 lata temu ; )
no body
Młody aktywny
Posty: 8
Rejestracja: 10.03.2007, 20:55

Re: Modelarstwo

Post autor: no body »

Znan kilka sposobów
-wpisz w google.pl
-wejdź na http://www.modelarz.com i poszukaj jakiegoś fajnego planu (tylko żeby nie był za trudny i najlepiej elektryk)

ale ostrzegam zrobienie takiego zwykłego modelu RC elektryka to wydatek ok 500zł bez aparatury
"Bo chodzi o to aby liczba startów zgadzała się z liczbą lądowań."
kaylee
Młody aktywny
Posty: 5
Rejestracja: 22.08.2012, 13:33
Płeć: kobieta

Re: Modelarstwo

Post autor: kaylee »

hmmm, chyba dawno nikt się tu nie wypowiadał :)
a ja też lubię modelarstwo ... a szczególnie drewniane modele statków ...
plastiki są "zimne" a drewniane mają duszę :)
Patison8
Młody aktywny
Posty: 6
Rejestracja: 22.08.2012, 16:25
Płeć: mężczyzna
Lokalizacja: Gdansk

Re: Modelarstwo

Post autor: Patison8 »

najlepsze hobby w jakie dałem się wciągnąć :mrgreen: najbardziej wciągają mnie modele zdalnie sterowane RC na baterie (pakiety). posiadam w swojej stajni głównie produkty firmy traxxas : ) slash 4x4, e-revo oraz summita :) super zabawa!
Cyklop
Młody aktywny
Posty: 25
Rejestracja: 05.10.2012, 12:44
Płeć: mężczyzna

Re: Modelarstwo

Post autor: Cyklop »

Ja kiedyś miałem kilka plastikowych modeli. Pierwszy dostałem chyba na gwiazdkę. Oczywiście od razu zabrałem się za składanie i dostałem po uszach za to, że w święta pracuje. Po modelach plastikowych przyszedł czas na zapis do modelarni. Pierwszy model był ze skrzydłami z papieru, potem jakiś już z drewnianymi żeberkami. Wysiadłem jak dostałem pudełko z elementami, gdzie były tylko wzorniki, a wszystkie żeberka musiałem wycinać samodzielnie. Poległem, nie miałem cierpliwości wtedy do tego :wink:
majkel
Młody aktywny
Posty: 2
Rejestracja: 10.12.2012, 14:56
Płeć: mężczyzna

Re: Modelarstwo

Post autor: majkel »

Modelarstwo jest fajne ... mnie zaraził kiedyś tym wujek. Sklejałem modele wszelakie ... ale najbardziej podeszły mi papierowe chyba ze względu na to że są najtrudniejsze. Sklejałem drewniane, plastikowe i metalowe skręcane. Mam jeszcze nawet parę okazów na półce ...
paola102
Młody aktywny
Posty: 3
Rejestracja: 11.12.2012, 18:57
Płeć: kobieta

Re: Modelarstwo

Post autor: paola102 »

Najnowsze modele kolejowe, lotnicze, morskie i samochodowe, a także gigantyczne makiety, figurki, akcesoria, narzędzia modelarskie, zabawki oraz gry towarzyskie
KarolinaM
Młody aktywny
Posty: 14
Rejestracja: 14.12.2012, 16:28
Płeć: kobieta

Re: Modelarstwo

Post autor: KarolinaM »

Mimo ze na kobiete to dziwne, ale uwielbialam drewniane modele zwierzat :)
Dodo234
Młody aktywny
Posty: 3
Rejestracja: 14.12.2012, 00:38
Płeć: mężczyzna

Re: Modelarstwo

Post autor: Dodo234 »

Ja sklejam plastiki. Generalnie sklejałem jakiś dobry czas temu modele papierowe, ale minus zasadniczy jest taki że wymaga to mnóstwa czasu i miejsca. Lepiej pod tym kątem jest z modelami plastikowymi.
aktywnalala
Młody aktywny
Posty: 5
Rejestracja: 26.06.2013, 10:01
Płeć: kobieta
Lokalizacja: Żory

Re: Modelarstwo

Post autor: aktywnalala »

A ja lubie modelarstwo RC - mój brat składa modele i jakiś czas temu mnie zaraził swoim hobby. On ma bzika na pkt. klejenia - ja bym tylko chciała latać. Więcej zobaczcie na modelarze Bielsko
ODPOWIEDZ