Sznaucer

Interesujesz się modelarstwem, a może zbierasz znaczki ;-) Tutaj możesz porozmawiać z innymi o swoich zainteresowaniach, tych mniej i bardziej orginalnych. Zaszokuj nas swoimi pomysłami!
ODPOWIEDZ
h4d3s
Młody aktywny
Posty: 42
Rejestracja: 29.06.2007, 22:57

Sznaucer

Post autor: h4d3s »

Siemka
Ma ktoś może ta rase psa ? jeśli tak to czy Sznaucer sredni nadaje sie do obrony ?
Martuśka
Prawie autorytet
Posty: 2074
Rejestracja: 28.03.2007, 23:01
Płeć: kobieta

Re: Sznaucer

Post autor: Martuśka »

sznaucery to chyba psy myśliwskie ( pewna nie jestem) więc nie nadają sie do trzymania w domu :)
=MiLi=
Wspaniała
Posty: 4384
Rejestracja: 30.01.2005, 21:42
Płeć: kobieta
Lokalizacja: ŁóDź

Re: Sznaucer

Post autor: =MiLi= »

Sporo moich znajomych ma sznaucery, ale miniaturki :) strasznie szczekają... ale są kochane i pieszczochy z Nich :) chociaż łobuzują i są rozbrykane :) chociaż bardzo dużo zależy od wychowania...
22.09.2007 Nasz Ślub :*
06.07.2008 Nela Natalia :*
29.02.2012 Inga Patrycja :*
stary_jary
Młody aktywny
Posty: 6
Rejestracja: 20.11.2007, 00:50

Re: Sznaucer

Post autor: stary_jary »

=MiLi= pisze:Sporo moich znajomych ma sznaucery, ale miniaturki :) strasznie szczekają... ale są kochane i pieszczochy z Nich :) chociaż łobuzują i są rozbrykane :) chociaż bardzo dużo zależy od wychowania...

mam półsznaucera olbrzyma z suki z rodowodem :mrblue:
połowa genów nieznanego pochodzenia ale pewnie jakis pudelek
do obrony na pewno sznaucer sie nada o ile, tak jak ja, nie wychowasz go na wielkiego psa kanapowego :mrblue:
wychowanie to podstawa
GoSiAcZeK
Szalony pismak
Posty: 970
Rejestracja: 10.05.2005, 21:53
Płeć: kobieta

Re: Sznaucer

Post autor: GoSiAcZeK »

mam półsznaucera olbrzyma z suki z rodowodem
to dokładnie tak jak ja ;) tyle, że ojciec to Rottweiler. Sznaucery nadają się do obrony o ile odpowiednio się je wychowa jak już tutaj ktoś powiedział. Mój Gruby to pieszczoch i przyjaciel wszystkich stworzeń, chociaż słyszałam opinie, że w razie potrzeby broniłby
juik
Młody aktywny
Posty: 3
Rejestracja: 10.12.2012, 00:32
Płeć: kobieta

Re: Sznaucer

Post autor: juik »

Sznaucer miniaturowy wywodzi się od małych psów o szorstkim owłosieniu, których używano do stróżowania przy gospodarstwach wiejskich na południu Niemiec i w Szwajcarii już w XIX wieku. Wówczas pies ten nazywany był szorstkowłosym pinczerem karłowatym. Ten typ psa odznaczał się dużą czujnością i skutecznością w tępieniu gryzoni. W XIX wieku sznaucery miniaturowe i affenpinczery były traktowane jako jedna rasa. Jednak affenpinczer posiada cechy psa karłowatego, których sznaucer miniaturowy nie powinien mieć. Do rozdzielenia tych dwóch ras przyczynił się kynolog Josef Berta w 1899, i od tego momentu na wystawach oceniano dwie odrębne klasy: miniaturowego pinczera szorstkowłosego oraz pinczera małpiego.
Log:in
Młody aktywny
Posty: 4
Rejestracja: 28.02.2013, 23:53
Płeć: mężczyzna

Re: Sznaucer

Post autor: Log:in »

Do obrony na pewno nie, te psy są raczej bojaźliwe
Rockmaan
Młody aktywny
Posty: 5
Rejestracja: 26.05.2013, 12:20
Płeć: mężczyzna

Re: Sznaucer

Post autor: Rockmaan »

Ja mam Sznaucera i jedyne co wiem to, że strasznie dużo je.
ODPOWIEDZ