graffiti - hobby czy rozrywka?

Interesujesz się modelarstwem, a może zbierasz znaczki ;-) Tutaj możesz porozmawiać z innymi o swoich zainteresowaniach, tych mniej i bardziej orginalnych. Zaszokuj nas swoimi pomysłami!
=MiLi=
Wspaniała
Posty: 4384
Rejestracja: 30.01.2005, 21:42
Płeć: kobieta
Lokalizacja: ŁóDź

Re: graffiti - hobby czy rozrywka?

Post autor: =MiLi= »

mitrasik pisze:Najgorzej to wygląda jak na murze widzi się nieudolnie namalowane hasła HWDP i JP 100% autorom w nagrodę dałbym po kilka tysięcy kolegium.
O! Otóż to!
Takie napisy, bohomazy nie mają nic wspólnego ze sztuką graffiti! To ewidentne niszczenie budynków!
Taki debil powinien sam wyszorować taki napis, odmalować ściany i jeszcze kare zapłacić!
Jemu tak w pokoju namazać!

A samo graffiti, takie prawdziwe jest cudowną sztuką, tworzą ją naprawdę utalentowani ludzie, uwielbiam oglądać takie dzieła :)
22.09.2007 Nasz Ślub :*
06.07.2008 Nela Natalia :*
29.02.2012 Inga Patrycja :*
Blueone
Młody aktywny
Posty: 2
Rejestracja: 06.11.2012, 10:02
Płeć: kobieta

Re: graffiti - hobby czy rozrywka?

Post autor: Blueone »

Jak dla mnie to zdecydowanie jest pasja! Przygotowuje projekty i odbitki, a później nakładam na wybrane miejsce! Spontaniczne dzieła oczywiście też powstają, ale nie zawsze jest czas, żeby to dopracować. Myślę, że wiele osób, które się tym zajmują podchodzą do tego bardzo serio.
Kosmowski
Młody aktywny
Posty: 3
Rejestracja: 13.01.2013, 23:46
Płeć: mężczyzna

Re: graffiti - hobby czy rozrywka?

Post autor: Kosmowski »

Trzeba przyznać że niektóre graffitti są naprawdę świetnie wykonane. Oczywiście dużo zależy od miejsca i charakteru graffiti. Niestety czesto graficiarze malują na różnych rzeczach niekiedy szpecąc otoczenie.
Vinyl
Młody aktywny
Posty: 3
Rejestracja: 04.02.2013, 18:56
Płeć: mężczyzna

Re: graffiti - hobby czy rozrywka?

Post autor: Vinyl »

yYYY wiesz co...te pytanie raczej powinno brzmiec.Czy grafy to wandalizm czy sztuka bo hobby i rozrywka to mozna pod jakims wzgledem rozpatrzec jako to samo.Chodz jestem dziewczyna graffy to moje hobby.Koledzy mnie w to wprowadzili i teraz w wolnym czasie ozdabiam bundynki ale tylko te ktore sa do tego przeznaczone. Innych nie ruszam bo potem sa nieprzyjemnosci. ;] aaa no i jak wspomnialam moim zdaniem to jest sztuka bo nie kazdy umie cos fajnego nabazgrac. ;] Chodz nieraz (trzeba to przyznac) wandalizm tez bo jak to wyglada na nowo pomalowanym budynku ? Bleah.
raabit13
Młody aktywny
Posty: 3
Rejestracja: 07.02.2013, 15:18
Płeć: mężczyzna

Re: graffiti - hobby czy rozrywka?

Post autor: raabit13 »

To jest pasja ;) sam maluje graffiti i jest to takie uzalezienie
filipk
Młody aktywny
Posty: 4
Rejestracja: 18.02.2013, 11:24
Płeć: mężczyzna

Re: graffiti - hobby czy rozrywka?

Post autor: filipk »

Dziwne pytanie ;) Chociaż jeżeli ktoś chciałby wpisać do CV w zainteresowania czy hobby graffiti to musiałby się tłumaczyć przed przyszłym pracodawcą czy aby nie jest to część wandalizmu :D
janwamar
Młody aktywny
Posty: 19
Rejestracja: 18.02.2013, 15:39
Płeć: mężczyzna

Re: graffiti - hobby czy rozrywka?

Post autor: janwamar »

wszystko zależy jakiego typu graffiti się maluje
Elektrimo
Młody aktywny
Posty: 3
Rejestracja: 18.02.2013, 23:14
Płeć: kobieta

Re: graffiti - hobby czy rozrywka?

Post autor: Elektrimo »

Jak dla mnie hobby jako sama czynność, rozrywka jako oglądnie tego co ktoś stworzył a czasami naprawdę powstają piękne dzieła :)
songo144
Młody aktywny
Posty: 3
Rejestracja: 19.02.2013, 12:35
Płeć: mężczyzna

Re: graffiti - hobby czy rozrywka?

Post autor: songo144 »

Moim zdaniem to hobby :)
Doris
Młody aktywny
Posty: 5
Rejestracja: 22.02.2013, 22:45
Płeć: kobieta

Re: graffiti - hobby czy rozrywka?

Post autor: Doris »

Jak dla mnie to również hobby. Chociaż czasami można potraktować jako rozrywkę :)
barcelona90
Młody aktywny
Posty: 4
Rejestracja: 26.02.2013, 23:35
Płeć: kobieta

Re: graffiti - hobby czy rozrywka?

Post autor: barcelona90 »

i hobby i rozrywka, chociaz na ulicach to nielegalne i nie popieram to lubie zawiesic oko na dobrym murze
dusia
Młody aktywny
Posty: 4
Rejestracja: 14.03.2013, 11:47
Płeć: kobieta

Re: graffiti - hobby czy rozrywka?

Post autor: dusia »

Ja jak na razie bazgram po zeszytach a na koncie mam tylko jedno dzieło w dodatku niezbyt udane bo było robione tak bez projektu i tylko czarnym sprayem
Klamra
Młody aktywny
Posty: 4
Rejestracja: 15.08.2013, 13:16
Płeć: mężczyzna

Re: graffiti - hobby czy rozrywka?

Post autor: Klamra »

Hmm hobby czy rozrywka ? ja myślę ze możemy podzielić włos na 3 gdyż może to być hobby ładne artystyczne i legalne, następnie może to być rozrywka z adrenaliną plus na prawdę dobre umiejętności artystyczne no i trzecia opcja zwykła rozrywka plus zwykły wandalizm ; )
Mareksy1
Młody aktywny
Posty: 4
Rejestracja: 28.08.2013, 18:30
Płeć: mężczyzna

Re: graffiti - hobby czy rozrywka?

Post autor: Mareksy1 »

Jedno i drugie, tylko żeby powstawało w wyznaczonych do tego miejscach, a nie na budynkach zamieszkałych przez inne osoby.
Dzejs
Młody aktywny
Posty: 4
Rejestracja: 30.08.2013, 20:33
Płeć: kobieta
Lokalizacja: Warszawa

Re: graffiti - hobby czy rozrywka?

Post autor: Dzejs »

Dla mnie jest to rozrywka, dla niektorych hobby :) TO zalezy kto jak to interpretuje.
''Prawdziwe szczęście jest rzeczą wysiłku, odwagi i pracy.''
Drkarolina1413
Młody aktywny
Posty: 4
Rejestracja: 28.08.2013, 15:50
Płeć: mężczyzna

Re: graffiti - hobby czy rozrywka?

Post autor: Drkarolina1413 »

Jeśli ktoś ma talent i nie jest chuliganem to jak najbardziej graffiti może być bardzo fajnym hobby :)
Tares33
Młody aktywny
Posty: 1
Rejestracja: 23.10.2013, 03:40
Płeć: mężczyzna

Re: graffiti - hobby czy rozrywka?

Post autor: Tares33 »

Ja to robię hobbystycznie aby się odprężyć i zwykle po nocach lubię na drugi dzień się przejść i patrzeć jak ludzie na to patrzą ze zdziwieniem jest to dla mnie coś w rodzaju oklasków dla artysty. Fajne uczucie ;)
Moniss
Młody aktywny
Posty: 4
Rejestracja: 01.10.2013, 19:43
Płeć: kobieta

Re: graffiti - hobby czy rozrywka?

Post autor: Moniss »

Fajnie popatrzeć na ładne graffitti :) Moim zdaniem jest to hobby!
marlip90
Młody aktywny
Posty: 1
Rejestracja: 14.11.2013, 11:17
Płeć: mężczyzna

Re: graffiti - hobby czy rozrywka?

Post autor: marlip90 »

Moniss pisze:Fajnie popatrzeć na ładne graffitti :) Moim zdaniem jest to hobby!
Właśnie, Ładne. Bo spora część "dzieł" na murach typu JP, HWDP itp. sprawia, że graffiti pojmowane jest jako wandalizm...
Nroma18
Młody aktywny
Posty: 1
Rejestracja: 21.11.2013, 16:10
Płeć: mężczyzna

Re: graffiti - hobby czy rozrywka?

Post autor: Nroma18 »

Moim zdaniem to zależy. Można to traktować jako hobby, powiedziałbym nawet, że jak pasje. Z drugiej strony, jak ktoś se kupił puszkę spray'u i walnie na garażu placek 2x2 o treści "Misiek" to nawet nie jest wtedy rozrywka a zwykły wandalizm...
ODPOWIEDZ