Fugees - hip hop, r&b, reagge, a może coś jeszcze?

Jeżeli chcesz podzielić się swoimi opiniami na temat najnowszej płyty swojego idola zajrzyj tutaj. Na tym forum rozmawiamy o każdym gatunku muzy.
ODPOWIEDZ
Kubuś
Młody rozbrykany
Posty: 445
Rejestracja: 16.01.2005, 19:05
Lokalizacja: Ełk

Fugees - hip hop, r&b, reagge, a może coś jeszcze?

Post autor: Kubuś »

"Killing me softly" od dawna było na moim dysku. Jeden z moich ulubionych kawałków, często do niego wracam. Miałem wersję Lauryn Hill i Fugees, słuchałem tylko tej pierwszej, Fugees kojarzyło mi się tylko z Begees (tak to się pisze :) ? ), więc nawet nie włączyłem tamtego pliku. Wczoraj oglądając Vive wpadł mi w ucho kawałek "Ready or not", na pewno Wy też go słyszeliście. Czekałem na wykonawcę, żeby wklepać cała nazwę pliku do szukarki w DC++. Oczywiście okazało się że to Fugees są autorami tej genialnej piosenki, a Lauryn Hill to po prostu członkini zespołu :D . Zainteresowałem się tym zespołem głębiej, oczywiście okazało się, że ma na koncie inne hity :)

Właściwie to jeden hit i jeden genialny cover. Hit to "Fu-gee-la", nazwa nic mi nie mówiła, ale piosenka owszem, miło się kojarzyła :) Tak czy siak wszystkie trzy wyżej wymienione kawałki to taki r&b/hip hop. Więc czemu do cholery w temacie nazwałem to reagge :wink ? Jeden z członków zespołu, znany Wam pewnie, Wycleaf jest chyba wielkim fanem reagge :) W każdym bądź razie nagrał z Fugees cover nikogo innego jak KRÓLA Boba - "No woman, don't cry". Myślałem, że nic nie dorówna Marleyowi i jego wersji, jednak to właśnie Fugees sprostało zadaniu, i to nie naśladując autora piosenki, ale przekształcając to na bardziej hiphopową wersję. Słucha się tego baaardzo przyjemnie.

Jestem szczęśliwym posiadaczem płyty "Greatest hits" tego zespołu. W formacie mp3 oczywiście :D , serdecznie polecam. Jeżeli ktoś chce posłuchać 30-sekundowych sampli to kliknijcie tutaj. Jeżeli spodoba się wam na tyle, że będziecie chcieli pobrać całą płytę, to napiszcie PW. Regulamin, niestety, nie pozwala :wink:

Słyszał to ktoś? Jak wrażenia?
Nie narzekam, chociaż jestem niższy niż Clint Eastwood
Chociaż nigdy nie dołączę do grona kulturystów
Chociaż nie znam setek przysłów , nie narzekam
Bo fruzie wolą optymistów :wink:
shyduo
Człowiek czynu
Posty: 1958
Rejestracja: 13.05.2004, 14:01
Płeć: mężczyzna

Re: Fugees - hip hop, r&b, reagge, a może coś jeszcze?

Post autor: shyduo »

Moje zdanie: Beznadzieja. Sorki, ale strasznie nie podoba mi sie ten kawałek. Zreszta nie lubię tej grupy.
Kubuś
Młody rozbrykany
Posty: 445
Rejestracja: 16.01.2005, 19:05
Lokalizacja: Ełk

Re: Fugees - hip hop, r&b, reagge, a może coś jeszcze?

Post autor: Kubuś »

Wiesz, mnie nie musisz przepraszać, jednym coś się podoba, innym nie, takie życie :wink: Ale ja dalej przesłuchuje tą płtkę i dalej jestem pod jej wrażeniem.
Nie narzekam, chociaż jestem niższy niż Clint Eastwood
Chociaż nigdy nie dołączę do grona kulturystów
Chociaż nie znam setek przysłów , nie narzekam
Bo fruzie wolą optymistów :wink:
ashanti
Młody aktywny
Posty: 21
Rejestracja: 19.11.2004, 19:44
Lokalizacja: 3miasto

Re: Fugees - hip hop, r&b, reagge, a może coś jeszcze?

Post autor: ashanti »

swietny zespol i piosenki :)
ODPOWIEDZ