Recenzje...

Jeżeli chcesz podzielić się swoimi opiniami na temat najnowszej płyty swojego idola zajrzyj tutaj. Na tym forum rozmawiamy o każdym gatunku muzy.
ODPOWIEDZ
Kubuś
Młody rozbrykany
Posty: 445
Rejestracja: 16.01.2005, 19:05
Lokalizacja: Ełk

Recenzje...

Post autor: Kubuś »

Chciałbym Was prosić, żebyście umieszczali swoje wylewne opinie na temat nowych płyt lub takich, o których mało kto wie (underground :) ), a chcielibyście je polecić... Myślę, że nie ma sensu opisywać tutaj wszystkich płyt, bo większość postów z tego działu byłaby w tym temacie :)
Proponuje robić to w takiej formie - oczywiście tytuł i tekst recenzji, link do strony z 30-sekundowymi mp3 (takich jak np. www.stereo.pl ), żeby inni użytkownicy mogli odnieść się do recenzji nie kupując całej płyty, oraz na koniec ocenę - myślę, że najlepiej by było ujednolicić skalę ocen do tej uzywanej w szkołach.
Nie narzekam, chociaż jestem niższy niż Clint Eastwood
Chociaż nigdy nie dołączę do grona kulturystów
Chociaż nie znam setek przysłów , nie narzekam
Bo fruzie wolą optymistów :wink:
Kubuś
Młody rozbrykany
Posty: 445
Rejestracja: 16.01.2005, 19:05
Lokalizacja: Ełk

Re: Recenzje...

Post autor: Kubuś »

Sum 41 - Chuck

Nie tylko całkiem świeża płyta, ale też chyba mało znana w Polsce. W ogóle Sum 41 jest u nas raczej mało popularne, o zespole dowiedziałem się z Tony'ego Hawka, i raz słszałem ich utwór w polskiej vivie, w zdecydowanie nie tzw. prime timie - było to po 24 w lato :) . Ostatnio przypominając sobie soundtrack z ww. Tony Hawka w ucho jeszcze bardziej niż wówczas wpadł mi ich utwór summer, więc zdobyłem od razu ich ostatnie trzy albumy :)
Chuck jest najnowszym z nich, wydanym w 2004 roku. Jest też tym, który najpóźniej przesłuchałem. Intro szczerze powiedziawszy nie zachęca, ani nie odrzuca. Krótkie, instrumentalne. Jednak następne 15 piosenek, to to, co Tygrysek lubi najbardziej ( :wink: ) - czyli lekki punk rock, coś pomiędzy Red Hot Chili Peppers, a Offspringiem. "No Reason" to jeden z ostrzejszych kawałków na tej płycie. Mimo to przypadł mi do gustu, wpadający w ucho refren, dynamika do jakiej przyzwyczaił Sum 41. Kiedy przyszedł czas na "We're All To Blame", utwór promujący płytę. Imho to mocno chybiony wybór, wg mnie jedno ze "słabych ogniw" :) płyty. Warte wzmianki są na pewno dwa wolniejsze, trochę balladowate utwory, "Some Say" i "Pieces", szczególnie godny polecenia jest ten drugi, kolejny promujący płytę, tym razem naprawdę mogący zachęcić do kupna krążka.
Reszta płyty to głównie szybkie, lekko punk-rockowe, wpadające w ucho utwory, z większości których dałoby się zrobić hity. "Chuck" to wyraźnie "cięższa" płyta niż "Does This Look Infected", jednak myślę, że wyszło to chłopakom na dobre, jest to album, który mogę z czystym sumieniem polecić zarówno hiphopowcom jak i metalom, i sądzę że się nie zawiodą :)

Ocena: 5+/6

http://www.stereo.pl/nowa/src/usr/tytul.php?idt=190189 - 30-sekundowe kawałki każdej z piosenek.
Nie narzekam, chociaż jestem niższy niż Clint Eastwood
Chociaż nigdy nie dołączę do grona kulturystów
Chociaż nie znam setek przysłów , nie narzekam
Bo fruzie wolą optymistów :wink:
ORZO
Szalony pismak
Posty: 568
Rejestracja: 14.02.2004, 21:53

Re: Recenzje...

Post autor: ORZO »

Z tych wszystkich neo-punkowców z MTV uważam Sum-41 za najgorszych.Rządzi Green Day z cała swoją twórczością.Nie mówię że Sum-41 jest kiepskie ale jak ktoś chce posłuchać dobrego kalifornijskiego grania to polecam NOFX,Bouncing Souls i New Found Glory.
Jestem Michał i też mam 12 lat....
Basko
Młody rozbrykany
Posty: 442
Rejestracja: 18.04.2003, 20:29
Lokalizacja: Pabianice

Re: Recenzje...

Post autor: Basko »

USHER CONFESSIONS

Wiadomo nie od dziś, ze Usher podbił tym albumem cały światowy rynek, czego dowodem są m.in. nagrody, których dobył co niemiara. Płytka oczywiście w klimatach typowo r'n'b. Większość piosenek zdecydowanie jest w bardzo spokojnych klimatach, czego zupełnie nie zapowiadał głównym promujący kawałek "Yeah". Każdy znajdzie cos tu dla siebie. Są kawałki do których można sie fajnie bawić jak no. wspomniane wcześniej "Yeah" czy np. "Caught Up". Także znajdziemy tu piosenki bardzo "namiętne" np. "Can you handle it". Na płycie głosu użyczyli Lil Jon, Ludacris, Jadakiss a także Alicia Keys. Jako fanka r'n'b płytkę oceniam na 4-. A zresztą oceńcie sami.

http://www.stereo.pl/nowa/src/usr/tytul.php?idt=170052
_Dydo_
Młody aktywny
Posty: 13
Rejestracja: 28.11.2006, 17:09
Lokalizacja: Słupsk

Re: Recenzje...

Post autor: _Dydo_ »

Wolfmother - Wolfmother

Debiutancki album australijskiej grupy. Świetne brzmienie gitar z genialnym wokalem. Muzyka nawiązuje do takich znakomitości jak Led Zeppelin, Deep Purple czy Black Sabbath.

Moim skromnym zdaniem album jak najbardziej godny polecenia. Jak słuchałem go po raz pierwszy po prostu się w nim zakochałem. Jest wspaniały, a szczególnie piosenki: "Woman" i "Joker & the thief".

Strona zespołu na myspace.com: http://www.myspace.com/wolfmother
"You'll never walk alone..."
stefan
pogromca twarożków
Posty: 1380
Rejestracja: 10.01.2005, 20:56
Lokalizacja: Bielsko - Biała

Re: Recenzje...

Post autor: stefan »

Eldo - 27

Najnowszy album Eldoki dla mnie osobiście jest powrotem do wspaniałych korzeni z czasów 'opowieści o tym, co tu się dzieje naprawdę'. z albumu na album dojrzalsze teksty w mojej opinii czynią Leszka jednym z najlepszych - jeśli nie najlepszym - tekściarzy w kraju.

płyta to dla mnie muzyczny majstersztyk masterowany przez noona, ze wspaniałymi podkładami przywodzącymi na myśl 'światła miasta' - do których nawiązuje utwór 'spacer'.

w zasadzie jedyne do czego mógłbym się przyczepić, to graficzne opracowanie wkładki - ale nie przyczepię się, bo płytę kupiłem do słuchania a nie oglądania wkładki.

gorąco polecam wszystkim fanom Grammatika i Eldoki w starym stylu!
Eldo pisze:syreni gród jest fest, tu życie mija się z biglem
szczególnie jeśli wiesz, co kryje się za winklem
cięte typy piją czterdziestke pod sklepem
mówią: 'mieliśmy ambicje, ale mijało nas szczęście'
zawraca kontrafałdę więc daję mu grosz w łapę
ide przed siebie i swoje szczęście znajdę nape
@andzia@
Młody aktywny
Posty: 8
Rejestracja: 04.09.2007, 11:41
Lokalizacja: katowice

Re: Recenzje...

Post autor: @andzia@ »

Bardzo spodobala mi sie piosenka pod tytulem"jest juz ciemno"Fell .znaj ja juz na pamiec ,fajna i fajnie sie ja nuci... na pewno ja kazdy slyszal a wy jakie gusta muzyczne macie.Jesli macie ochote to odpiszcie ... pozdrawiam was
:wink: :o :P
songo144
Młody aktywny
Posty: 3
Rejestracja: 19.02.2013, 12:35
Płeć: mężczyzna

Re: Recenzje...

Post autor: songo144 »

znacie jakieś strony co są na niej recenzje muzyki???:)
adamina80
Młody aktywny
Posty: 10
Rejestracja: 12.12.2012, 22:29
Płeć: kobieta

Re: Recenzje...

Post autor: adamina80 »

songo144 pisze:znacie jakieś strony co są na niej recenzje muzyki???:)

szukaj w necie

http://www.adwokatmichalski.com/
http://www.zarebski-kancelaria.pl/
zaba
Młody aktywny
Posty: 36
Rejestracja: 18.08.2013, 16:18
Płeć: mężczyzna
Lokalizacja: barwinek

Re: Recenzje...

Post autor: zaba »

zapytaj wujka google, pełno jest tego
pozdr.
damian.musial
Młody aktywny
Posty: 3
Rejestracja: 05.12.2013, 11:06
Płeć: mężczyzna

Re: Recenzje...

Post autor: damian.musial »

Z reguły ciężko jest znaleźć serwis z recenzjami wszystkich gatunków muzycznych.
Jeśli natomiast Ciebie interesuje głównie rap to mogę polecić stronę popkiller.pl i mixtape.com.pl
ODPOWIEDZ