Muzyczna inkwyzycja

Jeżeli chcesz podzielić się swoimi opiniami na temat najnowszej płyty swojego idola zajrzyj tutaj. Na tym forum rozmawiamy o każdym gatunku muzy.
ODPOWIEDZ
Paweł
Morphlorchack
Posty: 6351
Rejestracja: 30.08.2002, 11:21
Płeć: mężczyzna
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Muzyczna inkwyzycja

Post autor: Paweł »

http://serwisy.gazeta.pl/metro/1,50145,4223376.html

W lipcu do urzędników w całym kraju trafi lista zespołów "propagujących satanizm", którym nie będzie się zezwalać na udział w koncertach (...)

A Wy co o tym sądzicie? :)
Niestety rzadko koło zdarzeń, obraca siła naszych marzeń.
:: // https://www.readyforboarding.pl
:: // me? https://pawel.florczak.info
Linka
Prawie autorytet
Posty: 3270
Rejestracja: 28.02.2004, 18:24
Lokalizacja: Elbląg

Re: Muzyczna inkwyzycja

Post autor: Linka »

Czytałam juz na ten temat.
Czyżby to było blokowanie wolnosci slowa? A moze działanie w dobrym imieniu?
Przykładem była piosenka jakiegos zeposlu, ktora miala w tresci słowa "zabić księdza". Nie jestem w stanie powiedziec ilu jest idiotow, ktorzy mogliby wziac to na serio i isc, naprawde zabic jakiegos ksiedza.

Tak, czy inaczej mysle ze to nie jest dobry pomysł.
There's no better time to be happy than right now. Happiness is the journey, not the destination.
m1h4l
Młody aktywny
Posty: 88
Rejestracja: 03.06.2007, 16:06
Lokalizacja: Łódź

Re: Muzyczna inkwyzycja

Post autor: m1h4l »

Wolność słowa...
Każdy ma wolną wolę jak chce posłuchać ich muzyki to i tak posłucha. Jak nie chce nikt go do tego nie zmusi. Po prostu kolejny wspaniały pomysł.
quidquid latine dictum sit, altum videtur
Man of war
Młody aktywny
Posty: 14
Rejestracja: 13.02.2007, 19:23
Lokalizacja: Szczecin

Re: Muzyczna inkwyzycja

Post autor: Man of war »

Bay, Bay koncerty... :evil: Śmiechu warte.
Hail And Kill!
Gonzo
Młody aktywny
Posty: 51
Rejestracja: 16.03.2007, 20:23
Lokalizacja: Skawina

Re: Muzyczna inkwyzycja

Post autor: Gonzo »

A dlaczego by nie zrobic czarnej listy z zespołami propagującymi chrześcijaństwo i im też zabronić koncertować :twisted:
Ta lista to jawne naruszenie konstytucji (wolności słowa i wolności religii)
Konstytucja RP Art.54. pisze:1.Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji.

2. Cenzura prewencyjna środków społecznego przekazu oraz koncesjonowanie prasy są zakazane. (...)
Przekaż jest jasny: Cenzura jest zakazana (jeszcze jest kwestia tego jak w naszym państwie jest ten zapis przestrzegany)
Konstytucja RP Art.53. pisze:1. Każdemu zapewnia się wolność sumienia i religii.

2. Wolność uzewnętrzniania religii może być ograniczona jedynie w drodze ustawy i tylko wtedy, gdy jest to konieczne do ochrony bezpieczeństwa państwa, porządku publicznego, zdrowia, moralności lub wolności i praw innych osób.
Z Art.53. Konstytucji wynika że Ogólnopolski Komitet Obrony przed Sektami nie może od tak sobie takiej listy stworzyć.
All crimes should be teasured
if they bring thee pleasure
stefan
pogromca twarożków
Posty: 1380
Rejestracja: 10.01.2005, 20:56
Lokalizacja: Bielsko - Biała

Re: Muzyczna inkwyzycja

Post autor: stefan »

Pawle, ja mam taki pomysł żeby cyferki nie były odliczaniem od 5000 w dół tylko żebyśmy liczyli dni do końca kadencji naszego ukochanego ciała ustawodawczego.

w dupach im się poprzewracało, wyrzucają lektury z programu, teraz będą mi mówić czego mogę a czego nie mogę słuchać.

oszołomy, ludzie z kompleksami, bici w dzieciństwie którzy teraz próbują odgryźć się na wszystkich i wszystkim : /
Piqs - X
Wspaniały
Posty: 2075
Rejestracja: 29.09.2002, 09:47
Płeć: kobieta

Re: Muzyczna inkwyzycja

Post autor: Piqs - X »

Gonzo pisze:A dlaczego by nie zrobic czarnej listy z zespołami propagującymi chrześcijaństwo i im też zabronić koncertować :twisted:
Ta lista to jawne naruszenie konstytucji (wolności słowa i wolności religii)
Konstytucja RP Art.54. pisze:1.Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji.

2. Cenzura prewencyjna środków społecznego przekazu oraz koncesjonowanie prasy są zakazane. (...)
Przekaż jest jasny: Cenzura jest zakazana (jeszcze jest kwestia tego jak w naszym państwie jest ten zapis przestrzegany)
Konstytucja RP Art.53. pisze:1. Każdemu zapewnia się wolność sumienia i religii.

2. Wolność uzewnętrzniania religii może być ograniczona jedynie w drodze ustawy i tylko wtedy, gdy jest to konieczne do ochrony bezpieczeństwa państwa, porządku publicznego, zdrowia, moralności lub wolności i praw innych osób.
Z Art.53. Konstytucji wynika że Ogólnopolski Komitet Obrony przed Sektami nie może od tak sobie takiej listy stworzyć.
Mysle ze mozesz tu sie troche mylic, bo sekty nie nalezy mieszac z religia. Trybunal Konstytucyjny mialby nie lada problem do zgryzienia, bo musialby okreslic gdzie sa granice religii a zaczyna sie sekta. Przede wszystkim nalezaloby zbadac orzeczenia trybunalu odnosnie tego artykulu, bo Twoja interpretacja jest jednostronna i niekoniecznie słuszna.
Wg mnie satanizm jako taki wystepujacy u nas nie moze byc uznany za religie, ale to tez przeciez moja opinia. Mialo to wyraz np w przerwaniu nagrywaniu vieo Gorogotha czy jak to sie nazywalo (ale tez nie wiem na jakich przeslankach oparl sie prokurator) - tylko przypuszczam.
Blood On The Ground
mroczny karol
Posty: 1085
Rejestracja: 26.08.2005, 12:37
Lokalizacja: Poznań

Re: Muzyczna inkwyzycja

Post autor: Blood On The Ground »

Śmiechu warte. Zauważyliście, że władzy chyba zależy aby świat się z Nas śmiał?

dlczego nie zakazać piosenek propagujących uprawianie seksu, robienie z siebie plastików? Hyh. Każą komuś tego słuchać? Nie. Nie wymyślajmy problemów tam, gdzie ich nie ma.
Żyć to znaczy rodzić się powoli
Piqs - X
Wspaniały
Posty: 2075
Rejestracja: 29.09.2002, 09:47
Płeć: kobieta

Re: Muzyczna inkwyzycja

Post autor: Piqs - X »

Chcialabys zeby Twoje dziecko moglo sobie isc na pierwszy lepszy koncert i doznac tam jakiejs mszy szatana albo cos? Albo chociazby o uprawianiu seksu? Nie chcialabys sama o tym wsyztkim mu powiedziec - ODPOWIEDNIO i we wlasciwych proporcjach nie mylac pojec?

Qrde widze ze w liberalizmie zaganiamy sie troche za daleko. Rozumiem wolnosc propagowania idei i pogladow - ale wolnosc nie moze oznaczac dowolnosci, musi byc jakis racjonalny umiar, trzezwe podejscie i przede wszysktim rzetelnosc - tymczasem jesli zespol spiewa sobie o seksie jako o super zabawie na luksus hulance, okazji poznania nowych ludzi itp to ja powiem - co to za wolnosc? To mydlenie oczu, mamienie..Po to jest panstwo, zeby bronic przed dowolnoscia..przynajmniej w zalozeniu
Nie mow ze sama nie zakazalabys przykladowo swojemu potomstwu isc na taki koncert? wiedzac czy przypuszczajac tylko ze jest moze zbalamucic, skrzywic? Na pewno liberalizm w Tobie by uwiądł....
m1h4l
Młody aktywny
Posty: 88
Rejestracja: 03.06.2007, 16:06
Lokalizacja: Łódź

Re: Muzyczna inkwyzycja

Post autor: m1h4l »

Piqs - X pisze:Chcialabys zeby Twoje dziecko moglo sobie isc na pierwszy lepszy koncert i doznac tam jakiejs mszy szatana albo cos? Albo chociazby o uprawianiu seksu?
Myślę, że większość dzieci nie chodzi na pierwsze lepsze koncerty - raczej chodzi do kapel, które już zna.
Poza tym, to że słuchamy kapeli satanistycznych nie znaczy od razu, że jestesmy satanistami, często słowa są najmniej ważne w muzyce :)
quidquid latine dictum sit, altum videtur
Piqs - X
Wspaniały
Posty: 2075
Rejestracja: 29.09.2002, 09:47
Płeć: kobieta

Re: Muzyczna inkwyzycja

Post autor: Piqs - X »

No pewnie ze nie znaczy :) Ale myslisz tez ze takie konert jakos nie oddzialywuje na psyche ?

Znaczy wiem, ze nie z doswiadczenia bo sam na podobne chodzilem, ale tez wiem co oznacza taki koncert i z czym to wiaze :)
Mowiac dzieci mialem na mysli zadne wyzwolenia i buntu nastolatki ktore usilnie szukaja wlasnie takich identyfikujacych koncertow, wydarzen itp..
ODPOWIEDZ