Disco polo znów na topie.

Jeżeli chcesz podzielić się swoimi opiniami na temat najnowszej płyty swojego idola zajrzyj tutaj. Na tym forum rozmawiamy o każdym gatunku muzy.
ODPOWIEDZ
robek
Młody rozbrykany
Posty: 245
Rejestracja: 07.12.2006, 23:25
Lokalizacja: Radom

Disco polo znów na topie.

Post autor: robek »

Chciałem was się zapytac jaki macie stosunek do disco polo. Dawniej nazywanej muzyką chodnikową ? Zapoczatkowaną świetnością muzyki italo disco. Niezwykle popularną ze wzgledu na taneczne, melodyjne aranzacje i łatwe w odbiorze teksty piosenek. A także bijącą na kolana inne gatunki muzyczne pod wzgledem sprzedaży płyt, kaset i liczną publiczność na koncertach. Obojetny, a może Wam się ona podoba. Bowiem niedawno ten rodzaj muzyki po wielu latach nieobecności powrócił do łask mediów czy firm wydajacych plyty. I wpisuje się coraz bardziej w styl muzyki dance i tak chce być odbierany.
Robek
=MiLi=
Wspaniała
Posty: 4384
Rejestracja: 30.01.2005, 21:42
Płeć: kobieta
Lokalizacja: ŁóDź

Re: Disco polo znów na topie.

Post autor: =MiLi= »

Ja nigdy nie wyśmiewałam tej muzyki i nie udawałam, że nie słucham itd. Prawa jest taka, że większość przy muzyce disco polo najlepiej się bawi. Na każdej imprezie, weselu itd leci disco polo i najwięcej osób przy niej tańczy :) ona nie jest po to aby wsłuchiwać się w słowa tylko żeby przy niej się bawić. A już najbardziej mnie śmieszyło jak ludzie zapierali się, ze dp nie słuchają a nagle wszyscy znali tekst :roll:
22.09.2007 Nasz Ślub :*
06.07.2008 Nela Natalia :*
29.02.2012 Inga Patrycja :*
Linka
Prawie autorytet
Posty: 3270
Rejestracja: 28.02.2004, 18:24
Lokalizacja: Elbląg

Re: Disco polo znów na topie.

Post autor: Linka »

Mili już praktycznie wszystko powiedziała. Nie wyobrażam sobie wesela z inna muzyką niż disco-polo i biesiady. Nie słucham na codzień takiej muzyki, ale na weselach, studniówkach czy połowinkach najlepiej mi się tańczy właśnie do takiego czegoś.
Pamiętam właśnie, jak na połowinkach w szkole średniej impreza kręciła się średnio, a jak tylko puścili "Szaloną" to od razu pod sceną zrobiły się tłumy.
There's no better time to be happy than right now. Happiness is the journey, not the destination.
Centi66691
Człowiek czynu
Posty: 1241
Rejestracja: 23.09.2007, 13:13
Lokalizacja: Hollyłódź

Re: Disco polo znów na topie.

Post autor: Centi66691 »

Ja też zawsze się bawię przy tej muzyce i zgadzam się 100% z Mili xD
Najbardziej wkurzające to było jak ktoś sie wypierał a później ostro tekst znał lub ostro się bawił xD
"Wielcy Tancerze nie są wielcy z powodu swojej techniki, lecz pasji"
Virgin
Szalony pismak
Posty: 743
Rejestracja: 19.08.2004, 22:15
Lokalizacja: LODZ

Re: Disco polo znów na topie.

Post autor: Virgin »

ciezko tekstow niektorych nie znac, kiedy wokol faktycznie teraz nie malo tej muzyki.
Ja osobiscie nie lubie i nie bawie sie przy tym dobrze (no chyba ze wspomoge sie jakims drinem ;> ).
bardzo bylam zawiedziona, kiedy na 100dniowce w ogromnej wiekszosci grala kapela od kotleta i wlasnie disco polo.
MIŁOŚCI MOWĄ NIE JEST SŁOWO,
LECZ BOSKI POCAŁUNEK.
you are the reason I wake up everyday and sleep through the night
shyduo
Człowiek czynu
Posty: 1958
Rejestracja: 13.05.2004, 14:01
Płeć: mężczyzna

Re: Disco polo znów na topie.

Post autor: shyduo »

Ja też Wam powiem, że jakos nie lubię tej muuzyki, poza wyjątkami, gdy ma się ochotę "powygłupiać" czy wyluzować bawiąc się, oraz na pewnych okazjach jak wesele. Poza tym jakoś to nie dla mnie.

Chociaz jak bylem mały to bardzo ten rodzajmuzyki lubiłem i słuchałem "nałogowo". Disco Relax to był mój standardowyt punkt programu tak do 7 roku życia :D
Paweł
Morphlorchack
Posty: 6351
Rejestracja: 30.08.2002, 11:21
Płeć: mężczyzna
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Disco polo znów na topie.

Post autor: Paweł »

Z tym kawałkiem to kojarzą mi się najmilsze chwile... http://www.strefa9.pl/teledyski/b1902cd ... alona.html

Fanem nie jestem, słuchać nie słucham... ale jak leci na dobrej imprezie, to czemu nie :mrgreen:
Niestety rzadko koło zdarzeń, obraca siła naszych marzeń.
:: // https://www.readyforboarding.pl
:: // me? https://pawel.florczak.info
Centi66691
Człowiek czynu
Posty: 1241
Rejestracja: 23.09.2007, 13:13
Lokalizacja: Hollyłódź

Re: Disco polo znów na topie.

Post autor: Centi66691 »

hmm Paweł jakie rytmy xD

Ja tam pamiętam jak się wygłupiałem do Shazy xD Bajabongo itp
"Wielcy Tancerze nie są wielcy z powodu swojej techniki, lecz pasji"
anek
Młody aktywny
Posty: 31
Rejestracja: 28.11.2008, 13:36
Lokalizacja: lublin

Re: Disco polo znów na topie.

Post autor: anek »

No nie słucham może jakoś nałogowo, od czasu do czasu mam jakiś szał na dp, wtedy potrafie słuchać całymi dniami.. ale jak powiedziała Mili.. przy tej muzyce jednak człowiek najlepiej się bawi ;)
nie przestawaj szukać..
jesteś o krok bliżej..
nie przestawaj szukać..
to nie koniec.
Justyśka
Szalony pismak
Posty: 506
Rejestracja: 21.10.2007, 13:30
Płeć: kobieta
Lokalizacja: LiSóW

Re: Disco polo znów na topie.

Post autor: Justyśka »

bawić przy disco polo się umiem- ba! nawet kocham, ale jakoś nigdy mi się nie zdarzyło po prostu wrzucić tej muzyki na komputer i słuchać, to raczej nie jest "moja" muzyka, ale bawić się przy niej na festynach czy weselach jak najbardziej lubię:)
"Na zawsze stajesz się odpowiedzialny za to, co oswoiłeś." Saint-Exupery
........................:::::::::::::::::::::.............................
"Nie przejmuj się zbytnio tym, co ludzie powiedzą. Rob, co ci się w życiu podoba, jeśli tylko będziesz mogla potem w lustrze spojrzeć sobie w twarz." L.M Montgomery
Mexter
Młody aktywny
Posty: 16
Rejestracja: 26.03.2009, 08:29

Re: Disco polo znów na topie.

Post autor: Mexter »

Poziom słuchaczy świadczy o muzyce jaką słuchają - tyle w temacie :mrgreen:
Linka
Prawie autorytet
Posty: 3270
Rejestracja: 28.02.2004, 18:24
Lokalizacja: Elbląg

Re: Disco polo znów na topie.

Post autor: Linka »

Mexter pisze:Poziom słuchaczy świadczy o muzyce jaką słuchają - tyle w temacie :mrgreen:
iiii tam, nieprawda. Znam wielu wartościowych ludzi, którzy słuchają przeróżnej muzyki. Nawet samo disco- polo, jak już kiedyś wspomnialam może być muzyką dla kogoś wykształconego i mądrego, ale lubiącego bawić się do prostej, nie wygagającej zastanawiania się nad tekstem muzyce. Na wesela czy ognisko takie piosenki są jak znalazł.
There's no better time to be happy than right now. Happiness is the journey, not the destination.
Martuśka
Prawie autorytet
Posty: 2074
Rejestracja: 28.03.2007, 23:01
Płeć: kobieta

Re: Disco polo znów na topie.

Post autor: Martuśka »

Zgadzam sie z Linką, bo wg tego zdania to człowiek wykształcony musiałby słuchać muzyki poważnej, bo nie okłamujmy sie ale rzadko, które piosenki mają wartościowy tekst... Ewentualnie taki człowiek miałby bardzo mały obszar poruszania sie w świece muzyki... A do zabawy nie potrzebne są ekstra słowa i muzyka, musi być coś lekkiego i skocznego:) a nawet aby sobie posłuchać od tak, przy złym dniu:)
Kamilka
Młody rozbrykany
Posty: 262
Rejestracja: 25.11.2006, 19:08

Re: Disco polo znów na topie.

Post autor: Kamilka »

Martuśka pisze:A do zabawy nie potrzebne są ekstra słowa i muzyka, musi być coś lekkiego i skocznego:)
dokładnie, kto by się tam zastanawiał nad tekstem na fajnej imprezie ;p
"To właśnie możliwość spełniania marzeń sprawia, że życie jest tak fascynujące..." P. Coelho

:*
Mexter
Młody aktywny
Posty: 16
Rejestracja: 26.03.2009, 08:29

Re: Disco polo znów na topie.

Post autor: Mexter »

wykształcony musiałby słuchać muzyki poważnej, bo nie okłamujmy sie ale rzadko, które piosenki mają wartościowy tekst...
nie chodzi o to żeby słuchać muzyki poważnej, ale o to żeby nie zachwycać się byle kiczem, bo prawda jest taka że w radiu czy na imprezie grają muzykę która łatwo się sprzedaje, jest mało ambitna, a chodzi o to żeby pośród tego chłamu wyławiać te najcenniejsze perełki :mrgreen:
"Trzeba absolutnie zmienić sztab szkoleniowy Polskiego Związku Piłki Nożnej. Nie może być tak, że nie ma tam fachowców!" - Dariusz Szpakowski

KUPUJMY POLSKIE RAP PŁYTY
Liceallna
Młody aktywny
Posty: 8
Rejestracja: 30.08.2010, 15:45
Płeć: kobieta

Re: Disco polo znów na topie.

Post autor: Liceallna »

Czego by nie powiedzieć o dysku z Pola, to na pewno prawdą jest to, że właśnie przy tym ludzie zawsze się bawią :D i to w zasadzie prawie wszyscy, najczęściej z szeeeerokim uśmiechem - "hehe przecież to disco polo!" Po czym po chwili się okazuje, że znają prawie cały tekst na pamięć:D i taka już jest nasza niechęć do tego typu muzyki ;) oczywiście nie powiem nigdy, że jest ona wysokich lotów, ambitna, etc. bo po prostu NIE jest :D ale na imprezy nadaje się jak mało co i na pewno bardziej niż techno czy elektro... ot, taka jest prawda po prostu i już ;) chętnie podyskutowałabym jeszcze na ten temat, więc dlatego podnoszę temat :)
rogata
Młody aktywny
Posty: 181
Rejestracja: 24.01.2009, 16:56
Płeć: kobieta
Lokalizacja: Chełm

Re: Disco polo znów na topie.

Post autor: rogata »

ta... disco polo to totalny obciach, ale właśnie dlatego można się przy tym bawić - łatwo wpada w ucho, ma banalne teksty na jedno kopytao :D moim absolutnym faworytem jest Tomasz Niecik - posłuchajcie sobie tutti frutti, 4 osiemnastmki albo 4 razy po 2 razy :P
Life is piece of shit, when you look at it!
aguśka
Człowiek czynu
Posty: 1108
Rejestracja: 14.07.2007, 14:33
Płeć: kobieta

Re: Disco polo znów na topie.

Post autor: aguśka »

czy ja wiem czy taki obciach... prawda jest taka, że każdy kto lubi tańczyć najlepiej wybawi się przy tej właśnie muzyce, jest to nie zastąpiona muzyka na imprezach typu wesele studniówka czy bale karnawałowe, wszyscy się wtedy świetnie bawią nikt sie tego nie wstydzi i nikt na muzykę nie narzeka... Osobiście na co dzień tego rodzaju muzyki nie słucham, ale uwielbiam się przy niej bawić i tańczyć i nie wyobrażam sobie np. wesela w stylu techno... co więcej wcale a wcale się tego nie wstydzę...
"Bywają takie dni i noce, które zmieniają wszystko. Bywaja takie rozmowy własne lub zaszłyszane, które są w stanie wywrócić do góry nogami cały nasz świat. Nie możemy ich przewidzieć. Nie możemy się na nie przygotować. Czyhaja gdzieś na nas zapisane w łańcuchu pozornych przypadków, nieuchronne jak świt po ciemności.."
"Hera moja miłość"
rogata
Młody aktywny
Posty: 181
Rejestracja: 24.01.2009, 16:56
Płeć: kobieta
Lokalizacja: Chełm

Re: Disco polo znów na topie.

Post autor: rogata »

o matko, wyobrazilam sobie techno-wesele, to bylo straszne. swoja droga ciekawe jak by wygladalo punk-wesele. a np. metalica-wesele? :P
Life is piece of shit, when you look at it!
aguśka
Człowiek czynu
Posty: 1108
Rejestracja: 14.07.2007, 14:33
Płeć: kobieta

Re: Disco polo znów na topie.

Post autor: aguśka »

dla mnie to byłby jakiś koszmar... bardzo lubię tańczyć (w parach) i innej muzyki niż DP sobie na weselu nie wyobrażam...
"Bywają takie dni i noce, które zmieniają wszystko. Bywaja takie rozmowy własne lub zaszłyszane, które są w stanie wywrócić do góry nogami cały nasz świat. Nie możemy ich przewidzieć. Nie możemy się na nie przygotować. Czyhaja gdzieś na nas zapisane w łańcuchu pozornych przypadków, nieuchronne jak świt po ciemności.."
"Hera moja miłość"
ODPOWIEDZ