Co myślicie o moich pracach ?!

Od niego wszystko się zaczyna: nieprzespane noce, czerwone oczy, złe oceny w szkole ;-) Ciekawe strony, webmasterstwo, nowinki z sieci... tutaj rozmawiamy o tym wszystkim!
ODPOWIEDZ
skiba
Młody aktywny
Posty: 4
Rejestracja: 08.04.2005, 11:32

Co myślicie o moich pracach ?!

Post autor: skiba »

Siemka.. Proszę o ocene moich grafik i stronek. Znajdują się na moim portfolio http://www.klan.blo.pl... Nie ma tam jakiejs wybitnej ilosci tego, ale w miare czasu bedzie sie powiekszala ;P ENJOY :P
Kuki... slowo na wszystkie troski !
Fergie
Szalony pismak
Posty: 883
Rejestracja: 29.12.2004, 16:12
Lokalizacja: z miasta

Re: Co myślicie o moich pracach ?!

Post autor: Fergie »

Wszystko ladne, ale zeczywiscie malo mozliwosci, jakos to wszystko nie zacheca by sie je ogladalo... no coz
Nie żyje się, nie kocha i nie umiera - na próbę

[ Jan Paweł II ]
skiba
Młody aktywny
Posty: 4
Rejestracja: 08.04.2005, 11:32

Re: Co myślicie o moich pracach ?!

Post autor: skiba »

elo ! moze ktos jeszcze napisal by co sadzi o mojej stronce. Jest to dla mnie bardzo wazne ;]
Kuki... slowo na wszystkie troski !
Wang
Capo di Tutti Capi
Posty: 1488
Rejestracja: 01.06.2003, 21:47
Lokalizacja: Chicago

Re: Co myślicie o moich pracach ?!

Post autor: Wang »

Ehm... okej, no to słuchaj:P :

1. Za jaskrawe kolory
2. Top... nic tam nie ma prócz napisu "Portfolio Skiby"... i kopii ze zmniejszoną alphą (opacity).
3. Menu... zbyt proste (jak na porfolio).
... a no i ta czcionka troche nie pasuje.

To chyba na razie tyle. Życze powodzenia ;-)
Veni Vidi Vici
skiba
Młody aktywny
Posty: 4
Rejestracja: 08.04.2005, 11:32

Re: Co myślicie o moich pracach ?!

Post autor: skiba »

Wang pisze:Ehm... okej, no to słuchaj:P :

1. Za jaskrawe kolory
2. Top... nic tam nie ma prócz napisu "Portfolio Skiby"... i kopii ze zmniejszoną alphą (opacity).
3. Menu... zbyt proste (jak na porfolio).
... a no i ta czcionka troche nie pasuje.

To chyba na razie tyle. Życze powodzenia ;-)

ekhm.. Zgadam sie z toba Wang, ale nie we wszystkich aspektach.
Do topu nie potrzeba nic dodawac, ponieważ za dużo było by na nim na..kupane ;]. No chyba, ze calkiem od nowa zrobilo by sie go.
Nie wiem jakie bys tam czcionki widzial, ale przyjelo sie, ze do stronek uzywa sie standardowych prostych czcionek bezszeryfowych ;] Co do reszty zgadzam sie ;] Jestem poczatkujacym wemajstrem i na pewno bede dazyl do coraz lepszych stronek ( mam nadzieje), a wasza krytyka pomaga mi w tym ;] Wiec dzieki za ocene :P
Kuki... slowo na wszystkie troski !
Wang
Capo di Tutti Capi
Posty: 1488
Rejestracja: 01.06.2003, 21:47
Lokalizacja: Chicago

Re: Co myślicie o moich pracach ?!

Post autor: Wang »

Heh, no właśnie w topie już jest naciupane. Mógłbyś dać tylko niewielki napis i jakiś fajny obrazek albo cuś.
A co do czcionki... sorry, mój błąd... bo nie napisałem, że chodziło mi o tą z menu :P

Ucz się ucz panie webmajster ;-)
Veni Vidi Vici
stefan
pogromca twarożków
Posty: 1380
Rejestracja: 10.01.2005, 20:56
Lokalizacja: Bielsko - Biała

Re: Co myślicie o moich pracach ?!

Post autor: stefan »

1. ukradłeś ikony z windowsa xp - ani to ładne, ani profesjonalne.
2. nie za bardzo umiesz używać cieni, bo te które są - po prostu wyszły brzydkie.
3. jasny font na jasnym tle to także nienajlepszy pomysł.
4. strona wisi uczepiona pasku adresu, dałeś jej tyle powietrza po bokach a nie dałeś od góry.
5. do czego nawiązuje ten falisty kształt?
6. to "coś" w lewym górnym rogu każdego buttona - to nit? jeśli tak, to strasznie go kompresja popsuła.
7. font w menu i w topie - do wymiany.
8. w topie mam też datę 21.03 - a przecież dzisiaj jest 11.04 - wiem że to news, ale to wcale nie wynika z projektu tylko z mojego przyzwyczajenia do newsów.
9. czemu zdjęcie jest potraktowane wiatrem? nie rozumiem.
10. nie postarałeś się o potraktowanie formularza kontaktowego żadnym stylem.
11. niezbyt mądre podejście do obszaru z contentem sprawiło, że na stronie "portfolio" widać jednocześnie zaledwie 1 1/4 skrina, to za mało!
12. i jeszcze ten pasek przewijania...
13. nie wiem czy wiesz, ale kilka lat temu odeszliśmy od ramek.
14. jako stronka domowa typu "tutaj mieszkam", "to moi koledzy" itp. - by się nadawała, ale jako portfolio - po prostu nie wzbudza zaufania. nie zdecydowałbym się złożyć zamówienia po obejrzeniu takiej witryny.
15. prace są też na co najwyżej przeciętnym poziomie.

nie odbierz tego źle, ale jeszcze sporo pracy przed tobą - i nie chodzi mi tutaj o zarabianie, ale o pracę nad doskonaleniem.

pozdr.
skiba
Młody aktywny
Posty: 4
Rejestracja: 08.04.2005, 11:32

Re: Co myślicie o moich pracach ?!

Post autor: skiba »

Dziekuje za ocenke ;] Dzieki krytyce bede bardziej doswiadczony w tej dziedzinie. Jednak mam male ale :D

ad5. do czegos musi nawiazywac ?? :>
ad7. Why ?? I na jaki ??
ad8 niestety ostatni news byl w ten dzien ;]
ad9. Chcialem w ten sposob wyroznic moja osobe. ( nie mialem innego zdjatka na ktorym byl bym sam )
ad10. YYY szczerze przyznam, ze nie wiem o jakie style chodzi. <zielony>
ad13. Skapnelem sie po zrobieniu stronki ;] Nastepne beda bez ramek...
ad15. Wiem niestety, ale bede uparcie siedzial w tym :P ( stronkami i grafa zajmuje sie od okolo roku, wiec moze to wyjasnia moja amatorszczyzne :P, a moze i nie :P )

Jeszcze raz thanx man ;]
Kuki... slowo na wszystkie troski !
h3lix
Młody aktywny
Posty: 77
Rejestracja: 05.05.2005, 21:46
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Co myślicie o moich pracach ?!

Post autor: h3lix »

stefan pisze:[..]
10. nie postarałeś się o potraktowanie formularza kontaktowego żadnym stylem.
[..]
13. nie wiem czy wiesz, ale kilka lat temu odeszliśmy od ramek.[..]
10. A co w tym złego, że jest bez stylów?
13. Może wytłumaczysz dlaczego miałoby nie być ramek? Dla początkujących są takie strony znacznie prostsze do prowadzenia. Rozumiem, że można użyć skryptu na zewnętrzne menu, tylko wg. mnie preglądarka będzie miała większe problemy z tym skryptem niż ze zwykłą ramką. Po za tym strona robiona w ramkach zajmuje mniej i podczas przechodzenia podstron generuje mniejszy ruch co jest dość ważne na darmowych serwerach mających limity transferów.
stefan
pogromca twarożków
Posty: 1380
Rejestracja: 10.01.2005, 20:56
Lokalizacja: Bielsko - Biała

Re: Co myślicie o moich pracach ?!

Post autor: stefan »

10. A co w tym złego, że jest bez stylów?
jak piszesz stronę i ustawiasz style, to tak samo postępuje się z formularzami - dlaczego miałby być na nich inny font / inna kolorystyka niż w całej reszcie dokumentu?
13. Może wytłumaczysz dlaczego miałoby nie być ramek?
dlatego, że w3c odradza ich używanie. ja natomiast doradzam mniej ofensywny styl wypowiedzi.
ad5. do czegos musi nawiazywac ??
wypadałoby! :)
ad7. Why ?? I na jaki ??
na jakiś "poważniejszy". nawigacja bazująca na szarpanym i "dziecinnym" foncie to IMHO nienajlepszy pomysł.
ad9. Chcialem w ten sposob wyroznic moja osobe. ( nie mialem innego zdjatka na ktorym byl bym sam )
zamiast tego wiatru spróbuj poprawić poziomy i zrobić coś atrakcyjnego (o ile uważasz że powinieneś) z tłem. free your mind.
ad10. YYY szczerze przyznam, ze nie wiem o jakie style chodzi. <zielony>
o CSSa dla tagów formularzy.
ad13. Skapnelem sie po zrobieniu stronki Nom Nastepne beda bez ramek...
wg praw Murphy'ego "doświadczenie to coś, co nabywasz w chwilę po tym, kiedy jest najbardziej potrzebne" ;)
ad15. Wiem niestety, ale bede uparcie siedzial w tym
no i dobrze! :)
Jeszcze raz thanx man
nie ma za co kolego! :D
Narrow
Młody aktywny
Posty: 18
Rejestracja: 07.05.2005, 19:05
Lokalizacja: Szczecin

Re: Co myślicie o moich pracach ?!

Post autor: Narrow »

fajna grafika z zyletka
nie jestem ekspert ale podoba mi sie
inzaghi89
Młody aktywny
Posty: 173
Rejestracja: 11.09.2004, 11:52
Lokalizacja: Zza siedmiu gór i siedmiu dolin

Re: Co myślicie o moich pracach ?!

Post autor: inzaghi89 »

Buu a ja chciałem obejrzeć a tu nie chodzi :(.
ZooM
Młody rozbrykany
Posty: 282
Rejestracja: 25.07.2006, 17:35
Lokalizacja: Bydgoszcz Village

Re: Co myślicie o moich pracach ?!

Post autor: ZooM »

1) grafika z żyletką zrobiona wg tutoriala chyba z webhalpa :) (a jak nie webhelp to któryś z tych większych serwisów)
2) troszke to zbyt cukiwerkowe jak na mój gust ale ładna robota ogólnie
3) wrzuć arkusze stulów do osobnego pliku a nie umiejszczaj ich na każdej stronie
4) zastąp tabele znacznikami div (css się kłania)
5) umieszczaj tekst w menu za pomocą css/xhtml a nie wbudowuj go w obrazej tła (łatwiej można wszystko modyfikować), ew zrób dwie wersje jeśli ktoś nie ma zainstalowanych czcionek (daj do nich link ew)
6) na stronce tego rzeźbiarza tło podstronek lepiej by wyglądało jak by ta ramka zawsze taka sama była tylko samo tło się zmieniało
7) ogólnie rzecz biorąc ambitne :)
8) oby tak dalej, poszukaj praktyk w jakiejś firmie, pojeździj po świecie i prawdopodobnie przyszłość w zawodzie będzie Twoja

PS sam jako grafik siedze w anglii aktualnie na praktykach i w pracy :)
Nie ma niewinnych, są tylko źle przesłuchani...

Lepiej być nienawidzonym za to kim się jest, niż kochanym za to kim się nie jest.
ODPOWIEDZ