Pomożecie? ;)

Od niego wszystko się zaczyna: nieprzespane noce, czerwone oczy, złe oceny w szkole ;-) Ciekawe strony, webmasterstwo, nowinki z sieci... tutaj rozmawiamy o tym wszystkim!
ODPOWIEDZ
=MiLi=
Wspaniała
Posty: 4384
Rejestracja: 30.01.2005, 21:42
Płeć: kobieta
Lokalizacja: ŁóDź

Pomożecie? ;)

Post autor: =MiLi= »

www.twoje-finanse.com.pl
To strona zrobiona przez Bastka. Co o niej myślicie? Jak uważacie co można byłoby zmienić? dodać? wyrzucić? Ja się mało znam na takich sprawach, co tam zauważyłam, co mi nie pasowało to powiedziałam... ale ja jestem zielona w takich tematach dlatego chciałabym, żebyście spojrzeli na to swoim na pewno bardziej fachowym okiem niż moje ;)
Czekam na rady i Wasze spostrzeżenia :)
22.09.2007 Nasz Ślub :*
06.07.2008 Nela Natalia :*
29.02.2012 Inga Patrycja :*
stefan
pogromca twarożków
Posty: 1380
Rejestracja: 10.01.2005, 20:56
Lokalizacja: Bielsko - Biała

Re: Pomożecie? ;)

Post autor: stefan »

okej, kolejno:

1. niech Bastek przepisze znaczniki na standard W3C, czyli nazwa i atrybuty znacznika wielkimi literami a zawartość tych atrybutów - małymi

2. brak DOCTYPE

3. IFRAME jest bardzo, bardzo passe

4. czemu openWindow? moja przeglądarka nie pozwala na ładowanie zawartości do popupów stworzonych w ten sposób i nic nie zobaczę. lepiej użyć zwykłych URLi, ewentualnie jako target ustawić _blank

5. jeśli już są to statyczne dokumenty lub użyty jest mod_rewrite, lepiej aby adres kończył się na .html niż .htm

6.

Kod: Zaznacz cały

        
                
                
                
                
                
                
            
           
?

7.

Kod: Zaznacz cały

<a target="I1" href="aktualości.htm"
pomijając literówkę, polskie znaki w nazwach plików? oj nieładnie nieładnie : )

8.

Kod: Zaznacz cały

<p></p>
<p></p>
<p></p>
<p></p>
<p></p>
<p></p>
<p></p>
<p></p>
<p></p>
<p></p>

<p><br>
?

9. nie 'home.htm', tylko 'index.htm' - i nie 'home', tylko 'strona główna'. trzymajmy się jednego języka.

10.

Kod: Zaznacz cały

<br>
&nbsp;&nbsp;&nbsp; <a target="I1" href="kredytowe.htm"><font color="#FF3300">Doradztwo</font></a><br>
&nbsp;&nbsp;&nbsp; <a target="I1" href="kredytowe.htm"><font color="#FF3300">Kredytowe</font></a><br>
za takie 'triki' można w google dostać bana.

11.

Kod: Zaznacz cały

<!-- End ImageReady Slices -->
takie komentarze można było wyciąć

jest sporo błędów w kodzie, widać że to wyszło ze slice tool a nie z jakiegoś chrześcijańskiego edytora tekstowego :/ treści nie oceniam bo to niestety program partnerski, a na takie jestem bardzo uczulony (pewnie przez to, że musiałem kilka takich obsługiwać).
Ostatnio zmieniony 20.11.2007, 00:35 przez stefan, łącznie zmieniany 1 raz.
=MiLi=
Wspaniała
Posty: 4384
Rejestracja: 30.01.2005, 21:42
Płeć: kobieta
Lokalizacja: ŁóDź

Re: Pomożecie? ;)

Post autor: =MiLi= »

Taaa... uważaj stefan, bo wiem o co chodzi ;)
Raczej chodziło mi o odbiór strony ;)

Strona jest już zaakceptowana i wypozycjonowana (czy jak to się tam mówi) przez google i inne przeglądarki czyli widocznie wszystko jest ok ;)
22.09.2007 Nasz Ślub :*
06.07.2008 Nela Natalia :*
29.02.2012 Inga Patrycja :*
robek
Młody rozbrykany
Posty: 245
Rejestracja: 07.12.2006, 23:25
Lokalizacja: Radom

Re: Pomożecie? ;)

Post autor: robek »

Według mnie stronka jest ok.
Robek
szaza
Młody aktywny
Posty: 3
Rejestracja: 30.11.2008, 14:43

Re: Pomożecie? ;)

Post autor: szaza »

Według mnie strona jest jak najbardziej w pożadku, teraz ja mam do was prośbe czy możecie sie wypowiedzieć na temat tej stronki link bo moj kolega wspołpracował w robieniu tej strony i czy mozecie jakies swoje spostrzezenia wypowiedziec. Byłbym wdzieczny. Z góry dzieki :)
Ostatnio zmieniony 30.11.2008, 15:38 przez szaza, łącznie zmieniany 1 raz.
Przeżyć jeszcze jeden taki dzień
ODPOWIEDZ