Jak się skutecznie uczyć języka obcego?

Spędzamy w niej (albo powinniśmy spędzać) sporą cześć swojego życia. Jak w niej przetrwać i zostać sobą? Jak radzić sobie z codziennymi szkolnymi wymogami? Jak uniknąć najgorszych katuszy? Co interesującego dzieje się u Was w szkole, a z czym nie możecie wytrzymać?
EnglishFIX
Młody aktywny
Posty: 4
Rejestracja: 31.08.2013, 18:16
Płeć: mężczyzna

Re: Jak się skutecznie uczyć języka obcego?

Post autor: EnglishFIX »

Skuteczna nauka w domu:
- czytaj wiadomości ze swojego szkolnego podręcznika. Zwłaszcza część gramatyczną, którą każdy dobry podręcznik posiada (zazwyczaj gdzieś na końcu książki). Dobrze, jeśli zasady tłumaczone są w języku polskim.
- czytaj wiadomości gramatyczne ze swojego szkolnego podręcznika.
- czytaj jeszcze raz. Wiadomości gramatyczne należy powtarzać wielokrotnie. Musisz znać te zasady na pamięć. Bez gramatycznej bazy w głowie (a nie w książce) daleko nie zajedziesz.
- słówek ucz się metodą własnoręcznie zrobionych fiszek (Co to są fiszki? - to małe karteczki, na których z jednej strony piszesz jedno słowo angielskie, a z drugiej jego polski odpowiednik. Technika nauki: przygotuj 50 fiszek z nowymi słówkami. Złóż je jak talię kart. Patrz po kolei na angielskie słowa i staraj się odgadywać ich znaczenie. Jeśli nie pamiętasz, odwracaj fiszkę i sprawdzaj, czy miałeś/aś rację. Powtórz to ze wszystkimi słowami/fiszkami. Jak jesteś asior i umiesz wszystkie znaczenia, odwróć fiszki czytając teraz po kolei słowa polskie. Staraj się kolejno odgadywać ich angielski odpowiednik. 50 słów nauczysz się w max 3 dni. Zachowaj fiszki i pobaw się tak ponownie za tydzień. I za 2 tygodnie. Za 3 tygodnie możesz te fiszki spalić, bo te słowa będziesz mieć dawno w głowie).
- zakuj tabelę czasowników nieregularnych - ten krok otworzy ci wiele drzwi w języku angielskim.
- Naucz się dobrze czasów: Present Simple, Present Continuous, Present Perfect, Past Simple, Past Continuous, Future Simple i frazy GOING TO - po pierwsze dlatego, że to najczęściej występujące czasy, po drugie - jak nabędziesz umiejętności w użyciu tych czasów, reszta struktur gramatycznych to pikuś.
- jeśli jesteś graczem, graj w gry po angielsku.
- jeśli jesteś piratem, oglądaj filmy z napisami angielskimi.

Robisz to, co jest napisane powyżej? Pracuj i daj sobie trochę czasu. Za rok będziesz miał ze swojej wiedzy wielki FUN.
macelinka
Młody aktywny
Posty: 4
Rejestracja: 28.08.2013, 11:06
Płeć: kobieta

Re: Jak się skutecznie uczyć języka obcego?

Post autor: macelinka »

Przede wszystkim codziennie nawet po 15 minut i pomaga ucze sie holenderskiego wiec wiem
Regenia97
Młody aktywny
Posty: 8
Rejestracja: 29.08.2013, 08:48
Płeć: mężczyzna

Re: Jak się skutecznie uczyć języka obcego?

Post autor: Regenia97 »

jeżeli znasz angielski i chcesz uczyć się innego języka to polecam http://www.duolingo.com/ :wink: możesz sobie ściągnąć na komórkę i uczyć się np. w autobusie w drodze do szkoły 8)
EXTRAZYTOMIR89
Młody aktywny
Posty: 4
Rejestracja: 27.08.2013, 14:15
Płeć: mężczyzna

Re: Jak się skutecznie uczyć języka obcego?

Post autor: EXTRAZYTOMIR89 »

Uczenie się słówek choć 15 minut dziennie to na pewno dobry sposób, ale równie dobre jest używanie, ćwiczenie języka w Internecie. Pisanie maili z kimś z obcego kraju, udział w międzynarodowych forach. Bardzo pomaga w poznaniu nowych słów i zwrotów.
Alicja09
Młody aktywny
Posty: 32
Rejestracja: 03.06.2012, 14:08
Płeć: kobieta

Re: Jak się skutecznie uczyć języka obcego?

Post autor: Alicja09 »

Misiaku007, no właśnie odkryłam fajny sposób chatowania po angielsku.
Dzięki temu mam styczność z tym językiem i nawet jeśli zrobię błąd, osoba z którą rozmawiam mnie poprawia.

Macelinka, holenderski? wow! Uczysz się na jakimś kursie stacjonarnym czy samodzielnie?
MoniKson
Młody aktywny
Posty: 4
Rejestracja: 23.09.2013, 23:16
Płeć: kobieta

Re: Jak się skutecznie uczyć języka obcego?

Post autor: MoniKson »

Chatowanie z kimś z innego kraju lub choćby pisanie maili to świetny sposób. O wiele lepiej łapie się wtedy i słówka, i konstrukcje gramatyczne.
Majja81
Młody aktywny
Posty: 18
Rejestracja: 19.09.2013, 14:50
Płeć: kobieta

Re: Jak się skutecznie uczyć języka obcego?

Post autor: Majja81 »

Według mnie podstawa to systematyczność, dużo słówek i rozmówek :)
Studos
Młody aktywny
Posty: 21
Rejestracja: 08.09.2012, 19:03
Płeć: mężczyzna

Re: Jak się skutecznie uczyć języka obcego?

Post autor: Studos »

Wiadomo, że praktyki nic nie zastąpi. Metody nauki są różne - są wzrokowcy, pamięciowcy. No i żeby mieć dobre materiały, tak jak ja ostatnio ratowałem się na pledu, jak potrzebowałem paru rzeczy ze szwedzkiego.
ODPOWIEDZ