czy mogę zaliczyć w polsce cały rok szkolny przez 1 semestr?

Spędzamy w niej (albo powinniśmy spędzać) sporą cześć swojego życia. Jak w niej przetrwać i zostać sobą? Jak radzić sobie z codziennymi szkolnymi wymogami? Jak uniknąć najgorszych katuszy? Co interesującego dzieje się u Was w szkole, a z czym nie możecie wytrzymać?
ODPOWIEDZ
nat
Młody aktywny
Posty: 1
Rejestracja: 01.09.2006, 20:54

czy mogę zaliczyć w polsce cały rok szkolny przez 1 semestr?

Post autor: nat »

proszę pomóżcie....
mam zamiar w tym roku szkolnym<w styczniu, albo w lutym 2007>
wyjechaćdo kanady na cały drugi semestr...
jadę tam przedewszystkim nauczyć się języka, bo uważam, że to jest ostatni moment, żeby wyjechać<teraz będę chodziła do 2gim>...

proszę pomóżcie, czy nie wiecie, czy ejst taka możliwość żeby zdać klasę przez połowę roku
...??
gdzie mam się zgłosić o pomoc i do kogo
...??
Paweł
Morphlorchack
Posty: 6351
Rejestracja: 30.08.2002, 11:21
Płeć: mężczyzna
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: czy mogę zaliczyć w polsce cały rok szkolny przez 1 semestr?

Post autor: Paweł »

najlepiej do wychowawcy + dyrektora szkoły.

myśle, że jezeli podejdziesz do sprawy spokojnie i na luzie pogadasz z wychowawcą lub jakims innym nauczycielem (takim w miare mozliwym) to nie powinno byc z tym problemu. Wszystko zalezy od Twoje szkoly :)
Niestety rzadko koło zdarzeń, obraca siła naszych marzeń.
:: // https://www.readyforboarding.pl
:: // me? https://pawel.florczak.info
Anuś
Prawie autorytet
Posty: 3140
Rejestracja: 27.05.2003, 18:53
Płeć: kobieta
Lokalizacja: Warszawa

Re: czy mogę zaliczyć w polsce cały rok szkolny przez 1 semestr?

Post autor: Anuś »

napisz do Ministra Edukacji Narodowej :mrgreen:

to moze za rok wszyscy tak beda mogli ;D;D;D
Miłość jest zawsze nowa. I bez względu na to, czy w życiu kochamy raz, dwa, czy dziesięć razy, zawsze stajemy w obliczu nieznanego. Paulo Coelho
ylka
Człowiek czynu
Posty: 1122
Rejestracja: 30.07.2003, 22:37
Płeć: kobieta
Lokalizacja: Warszawa

Re: czy mogę zaliczyć w polsce cały rok szkolny przez 1 semestr?

Post autor: ylka »

Chyba nie można mieć wszystkiego... Dla jednego trzeba zrezygnować z drugiego... Tak myślę. ;) Więc jeśli wyjeżdżasz - tracisz rok. Coś za coś - takie lajf!

Zresztą my to laicy w tych sprawach jesteśmy. :p Lecz jeśli zmiany w szkolnictwie nadal będą wprowadzane w takim tempie, to niedługo wszystko będzie możliwe. xd
smile like a melon slice : )
ZooM
Młody rozbrykany
Posty: 282
Rejestracja: 25.07.2006, 17:35
Lokalizacja: Bydgoszcz Village

Re: czy mogę zaliczyć w polsce cały rok szkolny przez 1 semestr?

Post autor: ZooM »

Oczywiście że można zaliczyć rok w jednym semestrze, nawet w miesiąc jeżeli dasz radę, problem polega na tym, że musisz zdać egzaminy komisyjne takie jakby ze wszystkich przedmiotów, albo mieć indywidualny tok nauczania rozpisany w porozumieniu z nauczycielem prowadzącym oraz dyrekcją szkoły. W ten sam sposób można być naraz uczniem dwóch szkół z tego co wiem. Wszystko zależy tylko od Twojego samozaparcia i chęci poświęcenia temu odpowiednij ilości czasu.

Sam miałem taką sytuację, tylko że zaliczałem 2 lata w jednym semestrze, ustaliłem z dyrekcją że będę co tydzień przychodził do szkoły na ezgaminy z kolejnych przedmiotów, dalej poszedłem do nauczycieli, żeby z nimi rozpisać sobie materiał całoroczny tak na 4-5 sprawdzianów obejmujących cały materiał w sumie, no a dalej to książki koreperycje.. książki.. korepetycje... no i troszkęrelaksu :) Drogi interes to był ale było warto.
Nie ma niewinnych, są tylko źle przesłuchani...

Lepiej być nienawidzonym za to kim się jest, niż kochanym za to kim się nie jest.
szuman
Młody aktywny
Posty: 30
Rejestracja: 23.09.2006, 03:42

Re: czy mogę zaliczyć w polsce cały rok szkolny przez 1 semestr?

Post autor: szuman »

wszystko zalezy od szkoly, okolicznosci i argumentacji. Znam przypadek, kiedy gosc dopisal sie do drugiej klasy i w pierwszym semestrze tej drugiej klasy zaliczal caly poprzedni rok. Dogadal sie z dyrekcja i udalo sie. Moze masz w rodzinie kogos wplywowego w swoim miescie? Zawsze to inaczej, jak z kims takim pojdziesz na rozmowe do dyrekcji - wierz mi ;) Sam tak sobie zalatwilem w polowie pazdziernika przeniesienie do innej (bardziej prestizowej) klasy :D
Kujonica
Młody aktywny
Posty: 5
Rejestracja: 27.04.2007, 21:07
Lokalizacja: Konin

Dyro- Początek i koniec

Post autor: Kujonica »

Najlepiej sprawę załatwić z dyrektorem.
NIe zawsze mów co wiesz, ale zawsze wiedz co mówisz.
ODPOWIEDZ