Sesja...

Spędzamy w niej (albo powinniśmy spędzać) sporą cześć swojego życia. Jak w niej przetrwać i zostać sobą? Jak radzić sobie z codziennymi szkolnymi wymogami? Jak uniknąć najgorszych katuszy? Co interesującego dzieje się u Was w szkole, a z czym nie możecie wytrzymać?
ODPOWIEDZ
Gonzo
Młody aktywny
Posty: 51
Rejestracja: 16.03.2007, 20:23
Lokalizacja: Skawina

Sesja...

Post autor: Gonzo »

Studenci dobrze wiedzą o co chodzi. Właśnie jesteśmy w samym środku okresu zwanego SESJA<mroczna muzyka w tle> Samo brzmienie słowa egzamin powoduje w tym okresie u studenta dreszcze i spędza sen z powiek... a może jesteście wyluzowani i się nie martwicie? No właśnie jak to jest u was?

Bo ja np. mam 2 egzaminy - Analiza Matematyczna i Algebra liniowa(z każdego część pisemna i ustna). Dnie spędzam całe nad książkami z przerwami na posiłki. Ale nocy nie zarywam i mam nadzieję zdać wszystko w pierwszym terminie. W sumie uczyłem się cały rok dość systematycznie i teraz tylko powtarzam aby na egzaminie nie okazało się że nie pamiętam dowodu jakiegoś twierdzenia.

No i jeszce jedna rzecz, obejrzyjcie animację.
All crimes should be teasured
if they bring thee pleasure
Paweł
Morphlorchack
Posty: 6351
Rejestracja: 30.08.2002, 11:21
Płeć: mężczyzna
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Sesja...

Post autor: Paweł »

6 egzaminów.... kto da wiecej? ;D

dzisiaj była matematyka. Coś co mnie prześladowało od matury... i sie udało! :mrgreen: Najgorszy egzamin w sesji zaliczony, a był to dopiero pierwszy w sesji (wczesniej jedna zerówka i egzamin w połowie semestru). Przede mną jeszcze 3... finanse i bankowość, algorytmi i struktury baz danych, ekonomika przedsiebiorstwa.

jak sie ucze? zazwyczaj całe dnie... to jest od 12.00 do jakiejs 3.00 (w porywach do 4.00) (; Jezeli nie musz iść nigdzie następnego dnia od rana, to spie do jakiejs 11.00. Ale tak mi jest po prostu najlepiej sie uczyć. Niestety do 3 lipca, taki mam cykl dnia [;
Niestety rzadko koło zdarzeń, obraca siła naszych marzeń.
:: // https://www.readyforboarding.pl
:: // me? https://pawel.florczak.info
Anuś
Prawie autorytet
Posty: 3140
Rejestracja: 27.05.2003, 18:53
Płeć: kobieta
Lokalizacja: Warszawa

Re: Sesja...

Post autor: Anuś »

heh.. nie wiem kto wymyslil sesje ;p w sumie moja druga w zyciu a juz mam dosc ;]
sesja zimowa byla banalna (algebra liniowa, logika i wstep do ekonomii..) :)
ale teraz juz nie jest tak rozowo ;p za 8 godzin mam pierwszy exam w sesji - historia gospodarcza ;[ (od zawsze nienawidze historii wiec moze byc ciezko ;/) , potem makro- i mkroekonomia ( w sumie nauka systematyczna, z obydwu przedmiotow mialam kolokwia polowkowe i koncowe, wiec moze jakos pojdzie;) ), no i na koniec ukochana przez wszystkich analiza matematyczna ;] (na ekonomii uw z wykladowcami z MIMu dosc ciezko sie ja zalicza ;/ ), wiec z tym chyba spotkam sie we wrzesniu jeszcze ;) ;) ;)

powodzenia wszystkim i jak najdluzszych wakacji :)
Miłość jest zawsze nowa. I bez względu na to, czy w życiu kochamy raz, dwa, czy dziesięć razy, zawsze stajemy w obliczu nieznanego. Paulo Coelho
SkaTe_GirL
Prawie autorytet
Posty: 2969
Rejestracja: 24.06.2003, 17:28
Płeć: kobieta
Lokalizacja: NY! :D

Re: Sesja...

Post autor: SkaTe_GirL »

4 egzaminy
*Socjologia wychowania
*Dydaktyka
*Teoria wychowania
*Podstawy Stisunkow Miedzynarodowych


Nawiazujac do sesji zimnowej - byla straszna. Opierala sie na samych fundamentach - najgorsze egzaminy u najostrzejszych wykladowcow. Teraz tez nie jest latwo... ale trzeba dac rade. Dwa egzaminy mam juz za soba pozytywnie zaliczone na 4 - stosunki miedzynarodwe i 5 - socjologia. Po prostu aby tak dalej... ; -)

wiec prosze o 3mianie kciukow w srode od 9 rano kiedy to bede siedziala na teorii wychowania i w pt ok 13 kiedy bede sie pocila i mowila jak bardzo wazna jest dydaktyka ; -)
Podpisuj Dni Imieniem Swym.!
Krolujesz Im.!
;)
m1h4l
Młody aktywny
Posty: 88
Rejestracja: 03.06.2007, 16:06
Lokalizacja: Łódź

Re: Sesja...

Post autor: m1h4l »

Co prawda jeszcze jestem w liceum ale się też wypowiem ;) Kiedy zobaczyłem niektóre zadania mojej siotry z sesji... Nie mam pytań. Czasami jest tam tak maxymalnie nieprzydatna wiedza. Po co komu np definicja granicy ciągu ? Ja jakoś nigdy się jej nie kułem, a granicę umiem wyznaczać bez problemu. W niektórych pytaniach są ukryte haczyki. Po co? Tylko po to, żeby ktoś przed drobną nieuwagę nie zdał ? Jak dla mnie bez rewelacji. Na szczęście ja jadę studiować do Anglii, tam podobno egzaminy wyglądają inaczej :D
quidquid latine dictum sit, altum videtur
Gonzo
Młody aktywny
Posty: 51
Rejestracja: 16.03.2007, 20:23
Lokalizacja: Skawina

Re: Sesja...

Post autor: Gonzo »

m1h4l pisze:Po co komu np definicja granicy ciągu ? Ja jakoś nigdy się jej nie kułem, a granicę umiem wyznaczać bez problemu.
Ja tą definicję już w gimnazjum potrafiłem wyrecytować o każdej porze dnia i nocy :mrgreen:
All crimes should be teasured
if they bring thee pleasure
Piqs - X
Wspaniały
Posty: 2075
Rejestracja: 29.09.2002, 09:47
Płeć: kobieta

Re: Sesja...

Post autor: Piqs - X »

Ja mialem kolo 10 :) (sie znaczy 2 kierunki) Kto da wiecej? :P
Z tym ze na jednym poleglem :) Trzeba bedize sie we wrzesniu wybraniac :)

- Prawo Rzymskie
- Powszechna Historia Panstwa i Prawa
- Historia Panstwa i Prawa Polski
- Sstem Polityczny RP
- Prawo miedzynarodowe Publiczne
- Historia Doktryn Politycznych
- Miedzynarodowa Ochrona Praw Czlowieka
- Miedzynarodowe Stosunki Wojskowe
- Elementy Statystyki i Matematyki
- Miedzyanrodowe Stosunki Kulturowe

To to co mi przychodzi teraz na mysl x D Sesja zaczela sie u mnie gdzies w polowie maja, skonczyla dzis...najpierw poszly wszystkie zaliczenia na ocene, potem egzaminy ktorych bylo 7 :)
Jestem w y c z e r p a n y
Anuś
Prawie autorytet
Posty: 3140
Rejestracja: 27.05.2003, 18:53
Płeć: kobieta
Lokalizacja: Warszawa

Re: Sesja...

Post autor: Anuś »

o jaaaa.. Piqs...zaszalales ;];p
ale juz po jestes?:( myslalam ze Cie moze na Krakowskim spotkam.. ja tam mam 26 i 27 exam ;/ ;/ ;/ i dopiero mi sie wakacje zaczna;] a jutro makroekonomia wiec poprosze kciuki :D
Miłość jest zawsze nowa. I bez względu na to, czy w życiu kochamy raz, dwa, czy dziesięć razy, zawsze stajemy w obliczu nieznanego. Paulo Coelho
stefan
pogromca twarożków
Posty: 1380
Rejestracja: 10.01.2005, 20:56
Lokalizacja: Bielsko - Biała

Re: Sesja...

Post autor: stefan »

jak to dobrze nie pamiętać już, co to kolokwium : ) a co dopiero sesja ; )

ale swoją ostatnią wspominam mile. 3 egzaminy i dodatkowo, bardzo proste. poszło gładko i prędko było wolne.

powodzenia wszystkim!
agatha2
Młody aktywny
Posty: 198
Rejestracja: 27.01.2007, 14:54
Lokalizacja: Sieradz

Re: Sesja...

Post autor: agatha2 »

A ja już dawno po sesji :shock: wiadomo że nie liczy się liczba egzaminów, tylko materiał na nie obowiązujący. W sesji letniej miałam TYLKO LUB AŻ 3 egz. I jeden muszę i tak zaliczyć we wrześniu :shock: nie ma sprawiedliwości na tym świecie :) cały rok ciężkiej pracy... :)
Everytime I look around I see People don't care about you and me Take a look inside your heart You see The human are not the same But you are just like me
SkaTe_GirL
Prawie autorytet
Posty: 2969
Rejestracja: 24.06.2003, 17:28
Płeć: kobieta
Lokalizacja: NY! :D

Re: Sesja...

Post autor: SkaTe_GirL »

Oficjalnie koniec sesji ;DDD
Podpisuj Dni Imieniem Swym.!
Krolujesz Im.!
;)
Paweł
Morphlorchack
Posty: 6351
Rejestracja: 30.08.2002, 11:21
Płeć: mężczyzna
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Sesja...

Post autor: Paweł »

wy już kończycie... a ja dopiero pólmetek... ale na szczescie cały czas do przodu ;]
Niestety rzadko koło zdarzeń, obraca siła naszych marzeń.
:: // https://www.readyforboarding.pl
:: // me? https://pawel.florczak.info
Szamot
Młody aktywny
Posty: 73
Rejestracja: 24.01.2006, 20:19

Re: Sesja...

Post autor: Szamot »

i czym tu sie przejmowac, trzeba podchodzic na luzie, a bedzie dobrze
agatha2
Młody aktywny
Posty: 198
Rejestracja: 27.01.2007, 14:54
Lokalizacja: Sieradz

Re: Sesja...

Post autor: agatha2 »

Brawo dla tego Pana!

Gdybym tego nie robiła....nie byłabym tu gdzie jestem... 8)
Everytime I look around I see People don't care about you and me Take a look inside your heart You see The human are not the same But you are just like me
ODPOWIEDZ