problemy z ortografią

Spędzamy w niej (albo powinniśmy spędzać) sporą cześć swojego życia. Jak w niej przetrwać i zostać sobą? Jak radzić sobie z codziennymi szkolnymi wymogami? Jak uniknąć najgorszych katuszy? Co interesującego dzieje się u Was w szkole, a z czym nie możecie wytrzymać?
czyt_L_nick
Młody aktywny
Posty: 8
Rejestracja: 26.05.2007, 22:53

Re: problemy z ortografią

Post autor: czyt_L_nick »

Pomysł może i fajny, ale chyba nie do końca przemyslanu - prtzecież ludzie i ntakl będą pisać w Wordzie, a potem wkleją do komuniukatora. Poza tym - jeśli ma to poprawić stan pisowni w necie - to też jestem sceptyczny. Wezmą udział ci, którzy umieją pisać poprawnie, a ci, co sadzą byki nadal będą sadzić. Ot i wszystko
stefan
pogromca twarożków
Posty: 1380
Rejestracja: 10.01.2005, 20:56
Lokalizacja: Bielsko - Biała

Re: problemy z ortografią

Post autor: stefan »

czyt_L_nick pisze:Pomysł może i fajny, ale chyba nie do końca przemyslanu - prtzecież ludzie i ntakl będą pisać w Wordzie, a potem wkleją do komuniukatora. Poza tym - jeśli ma to poprawić stan pisowni w necie - to też jestem sceptyczny. Wezmą udział ci, którzy umieją pisać poprawnie, a ci, co sadzą byki nadal będą sadzić. Ot i wszystko
widać, że tej wypowiedzi nie wkleiłeś do worda ;P
czyt_L_nick
Młody aktywny
Posty: 8
Rejestracja: 26.05.2007, 22:53

Re: problemy z ortografią

Post autor: czyt_L_nick »

Fakt :oops: To dlatego, ze się spieszyłem dosyć. Sorry :P
inka17
Młody aktywny
Posty: 5
Rejestracja: 15.08.2007, 20:54

Re: problemy z ortografią

Post autor: inka17 »

Ale czyt_L_nicku - to przecież zabawa przede wszystkim. I sprawdzenie samego siebie. Mnie nie chodzi o nagrody.
Martuśka
Prawie autorytet
Posty: 2074
Rejestracja: 28.03.2007, 23:01
Płeć: kobieta

Re: problemy z ortografią

Post autor: Martuśka »

nie ma sensu wklejać swojego tekstu do worda przed wstawieniem na forum, błędy są podkreślone :)

takie dyktando na gg jest fajne ale tylko jeśli ktoś będzie uczciwy ze sobą i będzie pisał bez słowników to jest to dobra szansa na sprawdzenie swoich umiejętności... widziałam takie dyktando i dla mnie to jest nie do napisania, nie na moje możliwości.
shyduo
Człowiek czynu
Posty: 1958
Rejestracja: 13.05.2004, 14:01
Płeć: mężczyzna

Re: problemy z ortografią

Post autor: shyduo »

Martuśka pisze:nie ma sensu wklejać swojego tekstu do worda przed wstawieniem na forum, błędy są podkreślone :)
Tylko jak ktoś ma Firefoxa 2.0 i wyższego ;)
Martuśka
Prawie autorytet
Posty: 2074
Rejestracja: 28.03.2007, 23:01
Płeć: kobieta

Re: problemy z ortografią

Post autor: Martuśka »

a to chyba ja mam wyżej niż 2.0, myślałam ze wszyscy tak mają :P
no ale jeśli nie to faktycznie lepiej do worda wkleić tekst :)
ale najlepiej będzie jak sie pouczy trochę ortografii i bez worda czy słownika będzie umiało sie błędy poprawić :) mam taki swój sposób, że jeśli nie mogę sprawdzić pisowni jakiegoś słowa a oczywiście nie wiem jak napisać ten wyraz to jak sie da to go zastępuje innym słowem żeby nie najeść sie wstydu potem :)
czyt_L_nick
Młody aktywny
Posty: 8
Rejestracja: 26.05.2007, 22:53

Re: problemy z ortografią

Post autor: czyt_L_nick »

Martuśka pisze:widziałam takie dyktando i dla mnie to jest nie do napisania, nie na moje możliwości.
Eee, tam - przesadzasz. Trzeba przedtem potrenować, poprzypominać i tyle.resztą na tym blogu na mojej generacji mają być wskazówki jak się przygotować. Ja jestem dobrej myśli, byle tylko było uczciwie - to podstawa
Martuśka
Prawie autorytet
Posty: 2074
Rejestracja: 28.03.2007, 23:01
Płeć: kobieta

Re: problemy z ortografią

Post autor: Martuśka »

od jutra jest rejestracja... tak sie zastanawiam czy sie zapisać bo nie jestem pewna czy będę w domu... mam jeszcze czas w sumie :)
zauważyłam ze mam za długie wakacje bo coraz częściej wylatują mi różne słówka i ich pisownia z głowy... :roll:
czyt_L_nick
Młody aktywny
Posty: 8
Rejestracja: 26.05.2007, 22:53

Re: problemy z ortografią

Post autor: czyt_L_nick »

ja się nie waham - się piszę na to :P

A co będzie to będzie :))
inka17
Młody aktywny
Posty: 5
Rejestracja: 15.08.2007, 20:54

Re: problemy z ortografią

Post autor: inka17 »

Jak się przygotowujecie do tego dyktanda, bo mi brakuje pomysłu jakoś niestety :(
Martuśka
Prawie autorytet
Posty: 2074
Rejestracja: 28.03.2007, 23:01
Płeć: kobieta

Re: problemy z ortografią

Post autor: Martuśka »

jeszcze sie nie zapisałam ale jeśli już to na pewno nie zaczęłabym czytać słownika :P troche też zależy jaki ma sie poziom wiedzy... myślę ze dobrze by było wynaleźć w necie jakieś dyktando i napisać je, oczywiście żeby ktoś dyktował :) taki chyba jest najlepszy sposób bo widzisz jaki błędy popełniasz.
=MiLi=
Wspaniała
Posty: 4384
Rejestracja: 30.01.2005, 21:42
Płeć: kobieta
Lokalizacja: ŁóDź

Re: problemy z ortografią

Post autor: =MiLi= »

Jeśli mogę... nie wiem czy jest jakikolwiek sens się specjalnie przygotowywać... dyktando ma sprawdzać stan naszej wiedzy i wyczucia ortografii... wystarczy czytać dużo książek, znać zasady itd...
22.09.2007 Nasz Ślub :*
06.07.2008 Nela Natalia :*
29.02.2012 Inga Patrycja :*
czyt_L_nick
Młody aktywny
Posty: 8
Rejestracja: 26.05.2007, 22:53

Re: problemy z ortografią

Post autor: czyt_L_nick »

ja nie mam problemów z pisaniem, ale rzeczywiście posprawdzałem sobie różne dyktanda i wypisałem co trudniejsze słówka, np. kszyk - to taki ptaszek, nie krzyk :P
inka17
Młody aktywny
Posty: 5
Rejestracja: 15.08.2007, 20:54

Re: problemy z ortografią

Post autor: inka17 »

Zrobiłam sobie próbne dyktando - jest nieźle, tylko jeden drobny błąd. Ale we środę będzie lepiej ;)
Ania056
Młody aktywny
Posty: 34
Rejestracja: 04.12.2007, 17:55

Re: problemy z ortografią

Post autor: Ania056 »

jak pisze na kartce to nierobie błędów.Ale na klawiaturze często sie zdarzają.
Centi66691
Człowiek czynu
Posty: 1241
Rejestracja: 23.09.2007, 13:13
Lokalizacja: Hollyłódź

Re: problemy z ortografią

Post autor: Centi66691 »

Ze mnie to dobry dyslektyk :D heh ale czytam teraz książki i widzę poprawę naprawdę :D
"Wielcy Tancerze nie są wielcy z powodu swojej techniki, lecz pasji"
shyduo
Człowiek czynu
Posty: 1958
Rejestracja: 13.05.2004, 14:01
Płeć: mężczyzna

Re: problemy z ortografią

Post autor: shyduo »

Ania056 pisze:jak pisze na kartce to nierobie błędów.Ale na klawiaturze często sie zdarzają.
Wynika z tego tylko i wyłącznie twoje lenistwo. Nie mówię, że jestem nieomylny, ale warto przeczytać przed wysłaniem posta, którego się napisało.

Mówię to tym bardziej, iz naprawdę bardzo przeszkadza mi to, iż bardziej niż sens zapamiętuję wątpliwą poprawność ort. Twoich postów, dzieki którym nie biorę na poważnie tego co chcesz przekazać. Sądzę, że nie jestem tutaj wyjątkiem, dlatego apeluję, uważaj na pisownię, bo warto.
Linka
Prawie autorytet
Posty: 3270
Rejestracja: 28.02.2004, 18:24
Lokalizacja: Elbląg

Re: problemy z ortografią

Post autor: Linka »

Kurde, przez czytanie w interncie dużej ilości błędów, coraz częściej mam problemy z ortografią, zaczyna mnie zastanawiać pisownia wyrazów, z którymi nigdy wcześniej nie miałam żadnych problemów.
There's no better time to be happy than right now. Happiness is the journey, not the destination.
ODPOWIEDZ