Studia pod Londynem

Spędzamy w niej (albo powinniśmy spędzać) sporą cześć swojego życia. Jak w niej przetrwać i zostać sobą? Jak radzić sobie z codziennymi szkolnymi wymogami? Jak uniknąć najgorszych katuszy? Co interesującego dzieje się u Was w szkole, a z czym nie możecie wytrzymać?
ODPOWIEDZ
chrisd
Młody aktywny
Posty: 1
Rejestracja: 16.02.2008, 19:19

Studia pod Londynem

Post autor: chrisd »

Czesc,
A ja ostatnio znalazlem cos takiego - Buckinghamshire New University pod Londynem.
Mam tam paru znajomych i mowia mi ze ta uczelnia daje rade.
Widzialem tez pare ich filmikow:

http://pl.youtube.com/watch?v=Y6RvmfSMUQ8
http://pl.youtube.com/watch?v=pnEDIovyD2g
http://pl.youtube.com/watch?v=H74SPeLFgZo
http://pl.youtube.com/watch?v=CuNwnzDTdiY

Uczelnia ma podobno Drzwi Otwarte 18 Czerwca.

Sprawdzcie to sobie.
Martuśka
Prawie autorytet
Posty: 2074
Rejestracja: 28.03.2007, 23:01
Płeć: kobieta

Re: Studia pod Londynem

Post autor: Martuśka »

studiuje już w Polsce i na razie wyjazdy mnie nie interesują, w Polsce mamy sporo bardzo dobrych uczelni i po co mam wyjeżdżać do Angli? a na same dni otwarte wydawać kupę kasy na bilet to dziękuje bardzo...
JaGaKi
Człowiek czynu
Posty: 1257
Rejestracja: 09.05.2005, 23:41
Lokalizacja: Nowa Huta:)

Re: Studia pod Londynem

Post autor: JaGaKi »

W byłych demoludach poziom uczelni jest na bardzo wysokim poziomie ;) WIęc nie wiem po co wyjezdżać do słabszych uczelni?
Czy jestem gejem, metalem lubiącym musli czarnoskórym polaninem - nie tolerujesz mnie - nie masz mego szacunku!
Offik
Prawie autorytet
Posty: 2650
Rejestracja: 02.12.2005, 13:16
Lokalizacja:

Re: Studia pod Londynem

Post autor: Offik »

siostra studiuje na uniwersytecie w Wolverhampton. I jest chyba w miare zadowolona.

Jest to na pewno bardzo dobra szkoła języka, i samodzielności.

Jeśli jesteś systematyczny, to polecam Ci naukę UK. Czemu systematyczny? Bo oni na studiach dziennych w zależności od tego jakie moduły wybierasz mają tygodniowo od 8 do 20 kilku godzin zajęć. Wszystkiego uczysz się samemu, oni tylko potwierdzają Twoją wiedzę, i dają jakieś wsparcie w nauce.
JaGaKi
Człowiek czynu
Posty: 1257
Rejestracja: 09.05.2005, 23:41
Lokalizacja: Nowa Huta:)

Re: Studia pod Londynem

Post autor: JaGaKi »

Offik - nie wiem jak to jest ale ja np nie narzekam na studia w Polsce i moim zdaniem jest wysoki poziom. Jeżeli człowiek sie nauczy sam szukać informacji to o wiele lepiej dla niego niż gdy pomagają profesorowie. Ludzie tak się uczą zaradności.

A for example mam 26 godzin tygodniowo. Dodam, że studia techniczne;) (i nie wiem jak bez systematycznej nauki chcesz sesje zaliczyć bez problemu..).

No i podobno Polacy po krajowych uczelniach są chętniej przyjmowani niż po reszta po zagranicznych. Chociażby można popatrzeć na farmacje gdzie od strzała przyjmowani są Polacy i ... Japończycy.
Czy jestem gejem, metalem lubiącym musli czarnoskórym polaninem - nie tolerujesz mnie - nie masz mego szacunku!
Martuśka
Prawie autorytet
Posty: 2074
Rejestracja: 28.03.2007, 23:01
Płeć: kobieta

Re: Studia pod Londynem

Post autor: Martuśka »

O właśnie przy mojej uczelni jest wydział chemii uniwerku i oczywiście Japończycy i Polacy przeważają no i są jeszcze Afrykańczycy:)
Nie lubię gdy wykładowcy wykładają "kawę na ławę", przyjemnie jest iść do biblioteki i samemu dojść do wielu rzeczy a czasem po prostu usiąść i pomyśleć, popytać innych o zdanie na jakiś temat... gdy dochodzi sie samemu do czegoś łatwiej to zapamiętać i zrozumieć:)
Gdy komuś zależy na wiedzy i na wykształceniu to w Polsce są bardzo dobre warunki do rozwoju, gorzej może potem, po studiach...
Alicja09
Młody aktywny
Posty: 32
Rejestracja: 03.06.2012, 14:08
Płeć: kobieta

Re: Studia pod Londynem

Post autor: Alicja09 »

Martuśka dobrze pisze.
Poziom nauki w Polsce jest wysoki i to nie ulega wątpliwości.
Tylko gorzej po studiach z pracą. Zdobywając wyższe wykształcenie
za granicą, mamy praktycznie pewność, że pracę będziemy mieć.
Niestety w naszym kraju tak nie ma.
zaba
Młody aktywny
Posty: 36
Rejestracja: 18.08.2013, 16:18
Płeć: mężczyzna
Lokalizacja: barwinek

Re: Studia pod Londynem

Post autor: zaba »

Studia za granicą to świetny wybór niestety trzeba mieć spore zaplecze finansowe.
pozdr.
Rakieta
Młody aktywny
Posty: 3
Rejestracja: 09.02.2014, 22:40
Płeć: kobieta

Re: Studia pod Londynem

Post autor: Rakieta »

No i ja bądź co bądź to obce panstwo. Nigdzie nie bezie tak jak w domu. :cinol:
kokos
Młody aktywny
Posty: 3
Rejestracja: 18.02.2014, 12:00
Płeć: kobieta

Re: Studia pod Londynem

Post autor: kokos »

jeśli masz możliwość to korzystaj z tego, to na pewno świetna przygoda i duża okazja
kranuwa
Młody aktywny
Posty: 6
Rejestracja: 13.03.2014, 12:08
Płeć: mężczyzna

Re: Studia pod Londynem

Post autor: kranuwa »

Skorzystaj, obowiazkowo! Szkoda tu czasu, ja po studiach zarabiam 4,5 zl / h..
ODPOWIEDZ