Wycieczki szkolne.

Spędzamy w niej (albo powinniśmy spędzać) sporą cześć swojego życia. Jak w niej przetrwać i zostać sobą? Jak radzić sobie z codziennymi szkolnymi wymogami? Jak uniknąć najgorszych katuszy? Co interesującego dzieje się u Was w szkole, a z czym nie możecie wytrzymać?
ODPOWIEDZ
robek
Młody rozbrykany
Posty: 245
Rejestracja: 07.12.2006, 23:25
Lokalizacja: Radom

Wycieczki szkolne.

Post autor: robek »

Może napiszecie gdzie byliście ze swoją klasą na wycieczce i jak Wam się ona podobała. Ja swojego czasu byłem w Krakowie, we Wrocławiu, w Warszawie, w Toruniu. I muszę przyznać, że było fajnie. Dużo zwiedzaliśmy: muzea, stare miasto. Robiliśmy pamiątkowe zdięcia, kupowalismu upominki itp. Z tych wycieczek mam w pamięci wiele wspomnień i śmiesznych sytuacji.
Robek
aguśka
Człowiek czynu
Posty: 1108
Rejestracja: 14.07.2007, 14:33
Płeć: kobieta

Re: Wycieczki szkolne.

Post autor: aguśka »

szkolne wycieczki są super pod warunkiem, że klasa jest zgrana...
pamiętam jak w gim. byłam z klasą na rajdzie kilkudniowym w takich domkach kilkuosobowych mieszkaliśmy...ale było super do dziś jak spotkam się z kumpelami to wspominamy ten rajd :) byłam też w kopalni a Tarnowskich Górach ( to z takich ciekawszych miejsc) i ogólnie warto organizować wycieczki duzo osób twierdzi, że jak nie w czasie szkolnym to kiedy?? potem zakłada sie rodzinę, lub zajmujemy się czymś innym i poprostu rzadko kiedy mamy czas i okazje gdzies wyjechać i pozwiedzać :wink:
"Bywają takie dni i noce, które zmieniają wszystko. Bywaja takie rozmowy własne lub zaszłyszane, które są w stanie wywrócić do góry nogami cały nasz świat. Nie możemy ich przewidzieć. Nie możemy się na nie przygotować. Czyhaja gdzieś na nas zapisane w łańcuchu pozornych przypadków, nieuchronne jak świt po ciemności.."
"Hera moja miłość"
Linka
Prawie autorytet
Posty: 3270
Rejestracja: 28.02.2004, 18:24
Lokalizacja: Elbląg

Re: Wycieczki szkolne.

Post autor: Linka »

Żałuję, że w szkole średniej byliśmy tylko na jednym biwaku- w dodatku integracyjnym. Miałam bardzo fajną klasę i biwak uważam za udany. Na wycieczkach byliśmy chyba 2 razy- w Gdańsku i Sztutowie, czyli nic nowego nie poznałam ;)
Pamiętam też jak wyglądały biwaki w gimnazujm, czy Zieloną Szkołę w podstawówce- wszystkie wspominam całkeim nieźle :)
Jednym ze śmieszniejszych wspomnień z biwaku w gimnazjum była walka na jedzenie ;) Razem z 3 koleżankami zaczęłyśmy obrzucać się jedzeniem- jedna wylała drugiej na głowę kisiel, potem oblewałyśmy sie keczupem, a na koniec którejś z nas na włosach wylądowały fusy od kawy :mrgreen: Całej tej walce towarzyszyły takie wrzaski, że zaraz przyleciał wychowawca, żeby sprawdzić, czy ktoś nam krzywdy nie robi ;)
There's no better time to be happy than right now. Happiness is the journey, not the destination.
Martuśka
Prawie autorytet
Posty: 2074
Rejestracja: 28.03.2007, 23:01
Płeć: kobieta

Re: Wycieczki szkolne.

Post autor: Martuśka »

Byłam na wielu wycieczkach... klasowych i szkolnych... pamietam pierwszy poważny wyjazd w szóstej klasie podstawówoki na 4 dni w góry (nie pamiętam miejscowości) i dwa dni spedzilismy w Czechach ( pierwszy dzień - Praga, drugi - miasto sklane czy cos takiego)... to była chyba najlepsza wycieczka... Bylismy też na jeden dzień w Biskupinie i tam też było swietnie :) W gimnazjum była jakaś wycieczka do Sopotu i to wszystko... a w liceum jedna wycieczka do gdańska akurat były dni otwarte szkół wyzszych ale ja nie byłam bo dwa dni wcześniej sie rozchorowałam... Lepiej wspominam wycieczki szkolne - np. Niemcy czy wiele obozów w Rybinie czy Bahotku albo Płośnicy :) oczywiscie było wiele wycieczek jednodniowych do Torunia, Olsztyna, Warszawy ( tu chyba nawet na trzy dni byłam) ale tych wycieczek dobrze juz nie pamiętam... No i mam obozy na studiach, były dwa ale nie byłam na żadnych bo nie przepadam za grupowym pijactwem... :roll:
Linka
Prawie autorytet
Posty: 3270
Rejestracja: 28.02.2004, 18:24
Lokalizacja: Elbląg

Re: Wycieczki szkolne.

Post autor: Linka »

Martuśka pisze:a w liceum jedna wycieczka do gdańska akurat były dni otwarte szkół wyzszych ale ja nie byłam bo dwa dni wcześniej sie rozchorowałam...
A już chciałam mówić, że pewnie się tam minęłyśmy ;) Ogólnie z tamtej wyciezki mam dobre wspomnienia- nawet do tej pory pisze długopisami, które tam rozdawali ;)
There's no better time to be happy than right now. Happiness is the journey, not the destination.
Paweł
Morphlorchack
Posty: 6351
Rejestracja: 30.08.2002, 11:21
Płeć: mężczyzna
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Wycieczki szkolne.

Post autor: Paweł »

Generalnie mało jeździlem na wycieczki szkolne, a na 'zielone szkoly' już praktycznie w ogole. Pomijam tutaj ze w LO w ogole byl zakaz takich wypraw (zupelnie nie pamietam czemu ;p ). Za to lubilem jezdzic na 'rajdy' po gorskich szlakach. Najlepiej wspominam chyba Gorce... :)
Niestety rzadko koło zdarzeń, obraca siła naszych marzeń.
:: // https://www.readyforboarding.pl
:: // me? https://pawel.florczak.info
radebis
Młody aktywny
Posty: 3
Rejestracja: 24.04.2014, 13:40
Płeć: kobieta

Re: Wycieczki szkolne.

Post autor: radebis »

Wiem że temat już dawno nieaktualny, ale nie chciałem zakładać nowego. Tytuł tego tematu oddaje wszystko o co chciałem się zapytać ;) Nauczycielka, w ramach kary, kazała mi poszukać jakiegoś wyjazdu klasowego. Na ten moment znalazłem takie zielone szkoły i szukam czegoś więcej z innych biur. Czy macie może jakieś pomysły? Miałem to zrobić na dzisiaj, ale trochę olałem sprawę, więc w poniedziałek będę musiał przynieść jakieś gotowe propozycje bo będę miał lekki problem z oceną z zachowania :P
jakiro
Młody aktywny
Posty: 1
Rejestracja: 30.04.2014, 10:12
Płeć: mężczyzna

Re: Wycieczki szkolne.

Post autor: jakiro »

Najlepiej takich rzeczy szukać w Google, bo tam możesz sobie wpisać jakieś zapytanie i ci znajdzie interesujące cię wyniki. Np. jak wpiszesz "zielone szkoły" to ci wyszuka strony na których jest mowa o zielonych szkołach.
wojciech1987
Młody aktywny
Posty: 1
Rejestracja: 09.05.2014, 11:08
Płeć: mężczyzna

Re: Wycieczki szkolne.

Post autor: wojciech1987 »

Dziękuję :D Teraz już wiem jak działa wyszukiwarka :)
części do samochodów warszawa części zamienne warszawa
hektorkks
Młody aktywny
Posty: 1
Rejestracja: 26.05.2014, 22:29
Płeć: mężczyzna

Re: Wycieczki szkolne.

Post autor: hektorkks »

ja najlepiej wspominam wycieczke w góry i do pragi :)
ODPOWIEDZ