Co na maturze ? jakie studia !?

Spędzamy w niej (albo powinniśmy spędzać) sporą cześć swojego życia. Jak w niej przetrwać i zostać sobą? Jak radzić sobie z codziennymi szkolnymi wymogami? Jak uniknąć najgorszych katuszy? Co interesującego dzieje się u Was w szkole, a z czym nie możecie wytrzymać?
ODPOWIEDZ
naczelnaBezczelna
Młody aktywny
Posty: 1
Rejestracja: 12.02.2010, 17:08
Płeć: kobieta

Co na maturze ? jakie studia !?

Post autor: naczelnaBezczelna »

Witam :)

chodzę do II liceum ,i mam straszny problem ;( .Nie mam pojęcia co zdawać na maturze na jakie studia pójść ...czasu coraz mniej a ja nie mam żadnych pomysłów :| mam możliwość pojechania na studia do USA do babci ,ale nie jestem pewna czy to dobry pomysł . mój angielski jest jako tako . nie jest źle ale na rozszerzonym sie boję zdawać...

ogólnie to nie mam teraz jakiś takich przedmiotów które by mnie interesowały :|
jakie waszym zdaniem kierunek będzie opłacalny ? na co mogłabym pójść żebym znalazła dobrą pracę , i w ogóle jakąś ;)

Proszę o pomoc ;)
Paweł
Morphlorchack
Posty: 6351
Rejestracja: 30.08.2002, 11:21
Płeć: mężczyzna
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Co na maturze ? jakie studia !?

Post autor: Paweł »

Do matury masz jeszcze sporo czasu aby podciagnąć swój angielski. Trzeba tylko chcieć (wiem, że czasem trudno :mrgreen: ).

Powiem Ci tak, gdyby ktoś mi w drugiej klasie liceum powiedział, że będę studiował dwa kierunki w Anglii to bym go nawet nie wyśmiał, po prostu tarzałbym się ze śmiechu :> Mój angielski był fatalny. Praktycznie nie uczyłem się go. Dzisiaj - nie będę się oceniał, ale jednak jestem tu gdzie jestem i uczę się w tym języku.


Co do przedmiotu na maturze i tego co chcesz robić w przyszłości... Przede wszystkim idz na to co Cię interesuje i co lubisz robić. Pieniądze w życiu nie są najważniejsze. Tak na prawdę w Polsce nie liczy się tak bardzo jak na zachodzi jaki skończysz kierunek studiów. Jednak jeśli planujesz studiować w Stanach, to lepiej żebyś wybrała już coś konkretnego. Jeżeli masz na papierku że jesteś od 'koskotkimalutkiej' to jesteś od 'koskotkimalutkiej' a nie od 'koskotkimalej' ;) Zobacz co wymagają na tym kierunku, jakiej wiedzy i wtedy wybierz przedmiot :)
Niestety rzadko koło zdarzeń, obraca siła naszych marzeń.
:: // https://www.readyforboarding.pl
:: // me? https://pawel.florczak.info
Igga
Młody aktywny
Posty: 7
Rejestracja: 28.04.2010, 09:35
Płeć: kobieta

Re: Co na maturze ? jakie studia !?

Post autor: Igga »

Masz wielką szansę, jak mało kto. Nie zmarnuj jej i jedz. Zawsze będziesz mogła wrócić :)
Na pewno na początku będzie ciężko, ale później za to będziesz bardzo szczęśliwa, że pojechałaś.
rogata
Młody aktywny
Posty: 181
Rejestracja: 24.01.2009, 16:56
Płeć: kobieta
Lokalizacja: Chełm

Re: Co na maturze ? jakie studia !?

Post autor: rogata »

i co zdawalaś? jak poszło?
naczelnaBezczelna pisze:jakie waszym zdaniem kierunek będzie opłacalny ? na co mogłabym pójść żebym znalazła dobrą pracę , i w ogóle jakąś ;)
znależć Jakaś pracę to nie problem, chodzi o to, żeby ta praca naprawdę dawał ci satysfakcję. ja studiuję biotechnologię, ale do tej pory zdarzało mi się parę razy pracować dorywczo, i wiesz co? naprawdę przyjemność sprawiało pracowanie w charakterze kasjerki w markecie :) nawet jeśli praca nie jest jakoś ekstra płatna, musi po prostu cieszyć. a na jakim kierunku liceum byłaś?
Life is piece of shit, when you look at it!
ODPOWIEDZ