Studia - jakie wybrać?

Spędzamy w niej (albo powinniśmy spędzać) sporą cześć swojego życia. Jak w niej przetrwać i zostać sobą? Jak radzić sobie z codziennymi szkolnymi wymogami? Jak uniknąć najgorszych katuszy? Co interesującego dzieje się u Was w szkole, a z czym nie możecie wytrzymać?
lizaela
Młody aktywny
Posty: 3
Rejestracja: 21.10.2013, 10:52
Płeć: kobieta

Re: Studia - jakie wybrać?

Post autor: lizaela »

Ja coraz bardziej zaczynam wątpić czy studia mają sens. Jeśli już to na pewno pójdę w coś technicznego, choć mnie to za bardzo nie kręci :|
romantic
Młody aktywny
Posty: 4
Rejestracja: 20.01.2014, 13:51
Płeć: kobieta

Re: Studia - jakie wybrać?

Post autor: romantic »

Wybór kierunku studiów to poważna decyzja, więc musi być dobrze przemyślana. Zastanów się co chcesz robić w życiu i wybierz kierunek zgodny z Twoimi zainteresowaniami, pasją :)
kingsajzer
Młody aktywny
Posty: 7
Rejestracja: 16.02.2014, 15:58
Płeć: mężczyzna

Re: Studia - jakie wybrać?

Post autor: kingsajzer »

Medyczne, ew. Informatyczne
Reszta to strata czasu - brak zawodu, umiejetnosci - szczegolnie humanistyczne skoncza sie bezrobociem i płaczem ze nie ma dla mnie pracy.

Mozna jeszcze pojsc np na adwokata, mam znajomą (adwokat dzierżoniów) i zarabia dobrze, ale trzeba miec szczescie i umiejetnosci.. bo skonczysz magistra i bedziesz sprzedawac okucia do drzwi szklanych :twisted:
donia
Młody aktywny
Posty: 4
Rejestracja: 17.02.2014, 12:43
Płeć: kobieta

Re: Studia - jakie wybrać?

Post autor: donia »

nieprawda ;) jak jest się upartym i w czymś dobrym to w po każdych studiach znajdzie się pracę ;)
kokos
Młody aktywny
Posty: 3
Rejestracja: 18.02.2014, 12:00
Płeć: kobieta

Re: Studia - jakie wybrać?

Post autor: kokos »

dokładnie, nie warto iść po studia żeby się męczyć, to ma być dla nas radość
kaludia.myl
Młody aktywny
Posty: 2
Rejestracja: 19.05.2014, 15:40
Płeć: kobieta
Lokalizacja: Wrocław

Re: Studia - jakie wybrać?

Post autor: kaludia.myl »

Ja proponuję coś z inzynierką związane
np..

Informatyka czy projektowanie wnętrz, ogrodów cos w ten deseń, czyli po prostu studia po których znajdziesz pracę.
A jak sprawdzić co jest chodliwe?

wpisać ofery pracy + dana miejscowość i zobaczysz jakie zawody sa poszukwiane
Pandora
Młody aktywny
Posty: 14
Rejestracja: 16.05.2014, 14:17
Płeć: kobieta

Re: Studia - jakie wybrać?

Post autor: Pandora »

Na Twoim miejscu poczytałbym tego typu kierunki studiów, które są wartościowe i przyszłościowe.
Pozdrawiam, Pandora
Aster
Młody aktywny
Posty: 11
Rejestracja: 30.06.2014, 01:06
Płeć: mężczyzna

Re: Studia - jakie wybrać?

Post autor: Aster »

Ja skończyłem licencjat na kierunku finanse i rachunkowość, a teraz mam w planach rozwój i wybranie jakiś studiów podyplomowych. Myślę o takim kierunku jak audyt wewnętrzny, opis jest np. tutaj http://www.academyofbusiness.pl/pl/audyt-wewnetrzny,27/ - studia wydają się bardzo ciekawe i przede wszystkim wartościowe pod kątem znalezienia dobrej pracy. Czy ktoś z was studiował może takie kierunek? Jestem ciekaw jak potoczyła się wasza kariera zawodowa.
ODPOWIEDZ