jaka metoda nauki języka obcego jest najlepsza ?

Spędzamy w niej (albo powinniśmy spędzać) sporą cześć swojego życia. Jak w niej przetrwać i zostać sobą? Jak radzić sobie z codziennymi szkolnymi wymogami? Jak uniknąć najgorszych katuszy? Co interesującego dzieje się u Was w szkole, a z czym nie możecie wytrzymać?
ODPOWIEDZ
pablosmaximos
Młody aktywny
Posty: 2
Rejestracja: 25.06.2013, 17:35
Płeć: mężczyzna

jaka metoda nauki języka obcego jest najlepsza ?

Post autor: pablosmaximos »

Hej, mam pytanko... czy zna może ktoś sprawdzoną i skuteczną metodę nauki języka francuskiego. Potrzebuję czegoś, cokolwiek, co da szybkie efekty w możliwie krótkim czasie, no bo niestety nie mam go zbyt dużo. Pomożecie mi jakoś ? Co polecacie ?
Ania19912
Młody aktywny
Posty: 4
Rejestracja: 15.07.2013, 11:33
Płeć: kobieta

Re: jaka metoda nauki języka obcego jest najlepsza ?

Post autor: Ania19912 »

Pierwszy pomysł na jaki wpadłam to oczywiście kurs, no ale wiadomo, ze nie każdy ma niego pieniądze. Myślę, że w domu samodzielnie też można się dużo nauczyć. Ja osobiście oglądam dużo zagranicznej telewizji, czy to seriale, czy wiadomości. Trzeba uczyć się słuchania, wyłapywania zdań, pojedynczych słów. Jak któregoś nie rozumiesz - zapisz, poszukaj tłumaczenia. W jednym artykule http://opracy.eu/2013/06/jak-skutecznie ... bcego.html przeczytałam, że można też pisać na obcojęzycznych forach - tam na pewno wytkną nam błędy gramatyczne czy językowe. :P Ja osobiście lubię czasami pogadać np. z koleżanką na skypie czy nawet pisać na facebooku. Musisz znaleźć przede wszystkim taki sposób nauki, żebyś się nie męczył, no i żebyś miał z tego jakieś korzyści :).
ola.atom
Młody aktywny
Posty: 14
Rejestracja: 04.12.2012, 00:15
Płeć: kobieta

Re: jaka metoda nauki języka obcego jest najlepsza ?

Post autor: ola.atom »

Alicja09
Młody aktywny
Posty: 32
Rejestracja: 03.06.2012, 14:08
Płeć: kobieta

Re: jaka metoda nauki języka obcego jest najlepsza ?

Post autor: Alicja09 »

Ania dobrze napisała.
Oglądaj TV francuską, przeglądaj strony www w tym języku,słuchaj piosenek.
Ucz się słówek i gramatyki.
Możesz zaisać się również na kurs francuskiego na odległość bądź on-line.
A czy znasz już podstawy tego języka? Czy dopiero chcesz je poznać?
ODPOWIEDZ