Kod da Vinci (The Da Vinci Code)

Obecnie światowa kinematografia zalewa nas swoimi (nie zawsze godnymi uwagi) produkcjami. Na co warto pójść z dziewczyną/chłopakiem, a na co tylko z kumplem. Co trzeba obejrzeć koniecznie? A także Wasze zdania o aktorkach, aktorach reżyserach i ludziach filmu, którzy zrobili na Was wrażenie.
ODPOWIEDZ
bateria
Młody aktywny
Posty: 17
Rejestracja: 12.12.2005, 18:14

Kod da Vinci (The Da Vinci Code)

Post autor: bateria »

Czy ktoś z Was czytał "Kod Leonarda da Vinci"? Co o tym myślicie? A film...? Planujecie sie wybrac? Proszone komentarze :)
Ostatnio zmieniony 19.05.2006, 21:23 przez bateria, łącznie zmieniany 1 raz.
niezapominajka
Młody aktywny
Posty: 56
Rejestracja: 04.05.2006, 10:47
Lokalizacja: Włocławek

Re: Kod da Vinci (The Da Vinci Code)

Post autor: niezapominajka »

jeszcze nie czytałam ale mam zamiar...psióła ma mi pozyczyc książkę

a co do filmu?...hymm jak mi sie książka spodoba to raczej pójdę...
''Jestem tym, kim może być każdy z nas jeśli słucha swego serca.Człowiekiem, którego zachwyca tajemnica życia, który dostrzega cuda i czerpie radość z tego co robi''
pietruszka
Szalony pismak
Posty: 788
Rejestracja: 12.01.2006, 21:32

Re: Kod da Vinci (The Da Vinci Code)

Post autor: pietruszka »

nie czytałam, nie widziałam.. za to słyszałam i nawet w moim najbliższym otoczeniu opinie są takie różne że sama nie mogę się zdecydować. a tak wogóle ... to... zastanawiam się czy autor wierzy w to co napisał.. ja tam myślę że to tylko fikcja literacka
na wrażliwość nie ma żadnego lekarstwa. mamy uczucia i dlatego życie tak boli.
Paweł
Morphlorchack
Posty: 6351
Rejestracja: 30.08.2002, 11:21
Płeć: mężczyzna
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Kod da Vinci (The Da Vinci Code)

Post autor: Paweł »

co do ksiązki to jest juz na ten temat temat ;p

Co do filmu, to o dziwo widziałem ze wiekszosc widzów to ludzie starsi, wygladajacy na religijnych, co mnie zdziwilo... w koncu wiadome jest stanowisko kościola. Co do samej tresc, wybiore sie pewnie jakos w poniedzialek, wtorek :)
Niestety rzadko koło zdarzeń, obraca siła naszych marzeń.
:: // https://www.readyforboarding.pl
:: // me? https://pawel.florczak.info
melOn
Cicha wOda z bąbelkami
Posty: 1476
Rejestracja: 31.12.2005, 09:48
Lokalizacja: phi

Re: Kod da Vinci (The Da Vinci Code)

Post autor: melOn »

hmmm film.... także się wybiorę (;
zobaczymy :lizak:
vanessa
Człowiek czynu
Posty: 1689
Rejestracja: 06.02.2005, 21:52
Lokalizacja: })i({

Re: Kod da Vinci (The Da Vinci Code)

Post autor: vanessa »

a ja byłam :)
Paweł właśnie to jest najśmieszniejsze, że na film przyszło a lot of starszych ludzi (z wyglądu religijnych) a wiemy jaki Kościół ma stosunek do tego filmu, pomimo to przyszli - z ciekawości ;p a ciekawość to pierwsyz stopień do piekła :twisted:

jak dla mnie to film taki se. czytałam książkę i podobała mi się. a gdyby film nie był tak nagłośniony to pewnie też podobał by mi się bardziej. siedziałam w kinie koło dziadka, który wyzywał od 'dziadów' i 'skurczyczyczybyczków' ;p twórców fillmu, z drugiej strony siedziała banda 'napalonych na film' nastolatek, które same dobrze nie wiedziały o co chodzi w filmie-takie odniosłam wrażenie. jakoś mnie to zniesmaczyło w stosunku do całości ; ]
"Prawdziwa miłość przenika tajemnice i samotność kochanej osoby, pozwalając jej zachować swoje sekrety i pozostawia jej wewnętrzną wolność."
Paweł
Morphlorchack
Posty: 6351
Rejestracja: 30.08.2002, 11:21
Płeć: mężczyzna
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Kod da Vinci (The Da Vinci Code)

Post autor: Paweł »

bylem, widziałem... a ksiązki nie czytałem.

i szczerze to nie wiem co moglo się tym panom recenzentom tam nie podobac. Film (jako film i tresc) świetny, muzyka wymiata... no ew. trochę praca kamery, ale film generalnie wart szczerego polecenia :)
Niestety rzadko koło zdarzeń, obraca siła naszych marzeń.
:: // https://www.readyforboarding.pl
:: // me? https://pawel.florczak.info
Anuś
Prawie autorytet
Posty: 3140
Rejestracja: 27.05.2003, 18:53
Płeć: kobieta
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kod da Vinci (The Da Vinci Code)

Post autor: Anuś »

ja bym chciala najpierw ksiazke przeczytac...

no ale pewnie jakos w najblizszych dniach na film ide mimo wszystko ;] ;)

[ Dodano: 02.06.2006, 10:04 ]
no i bylam...:)
do ostatniej chwili ksiazke czytalam, zeby skonczyc zanim pojde ;p hihi.. mialam 3 dni na przeczytanie i udalo sie..
a film? hmm.. mysle ze jednak jakbym nie przeczytala ksiazki to by mi sie bardziej podobalo ;D bo jak juz przeczytalam to mialam jakies swoje wyobrazenie na temat filmu i takie tam... brakowalo mi niektorych szczegolow, drobiazgow, pominietych rzeczy...
no ale rozumiem ze to film i nie wszystko dalo sie przedstawic :)

ogolnie ok, chociaz bez przeczytania ksiazki chyba ciezko zrozumiec o co chodzi w niektorych momentach, bo duzo rzeczy dzieje sie za szybko...:)

i koncowka mi sie nie podobala ;p

ale ogolnie ok :)
Miłość jest zawsze nowa. I bez względu na to, czy w życiu kochamy raz, dwa, czy dziesięć razy, zawsze stajemy w obliczu nieznanego. Paulo Coelho
agnostyk1
Młody aktywny
Posty: 13
Rejestracja: 06.06.2006, 15:01

Re: Kod da Vinci (The Da Vinci Code)

Post autor: agnostyk1 »

Książka jest super, czyta się ją jednym tchem, a na filmie nie byłam, ale pójdę. Nie rozumiem tego całego szumu wokół całej sprawy.... :roll:
Paweł
Morphlorchack
Posty: 6351
Rejestracja: 30.08.2002, 11:21
Płeć: mężczyzna
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Kod da Vinci (The Da Vinci Code)

Post autor: Paweł »

Zakazany Kod
Mieszkańcy kilkudziesięciu miast w Polsce nie zobaczą w swoich kinach kontrowersyjnego filmu "Kod da Vinci". Zakazali tego włodarze miast
http://serwisy.gazeta.pl/metro/1,50145,3396964.html

cenzura powraca :|
Niestety rzadko koło zdarzeń, obraca siła naszych marzeń.
:: // https://www.readyforboarding.pl
:: // me? https://pawel.florczak.info
pietruszka
Szalony pismak
Posty: 788
Rejestracja: 12.01.2006, 21:32

Re: Kod da Vinci (The Da Vinci Code)

Post autor: pietruszka »

ejj na tym obrazie serio jest facet/babka z rudymi wlosami do pasa
i naprawde sie tworzy tam kielich
i jak sie przestawi tego apostola z drugiej strony to wyglada jakby sie opieral o Jezusa
Brown to spostrzegawczy facet
i tak potrafil wykorzystac fakty i pomieszac je z fikcja literacka zeby kosciol i wladze uwierzyly w te bajeczke i teraz maja zonka <hihi>
na wrażliwość nie ma żadnego lekarstwa. mamy uczucia i dlatego życie tak boli.
martunia
Młody aktywny
Posty: 36
Rejestracja: 13.08.2005, 23:58

Re: Kod da Vinci (The Da Vinci Code)

Post autor: martunia »

Książki nie czytałam, a jeśli chodzi o film to po prostu nie słuchajcie krytyków tylko sami obejrzyjcie bo warto. Naprawdę nie mam nic do zarzucenia i miło mi się go oglądało.
agatka
Młody aktywny
Posty: 104
Rejestracja: 03.08.2006, 10:41
Lokalizacja: Łódź

Re: Kod da Vinci (The Da Vinci Code)

Post autor: agatka »

Heh... szkoda, że tak dużo osób książki nie czytało... ona to jest dopiero kapitalna!! Przy niej film to ... marne odzwierciedlenie. I choć ksiażkę czytałam daaaaawno przed tym całym halo na jej temat, to film w napięciu mnie nie trzymal (w odróżnieniu od ksiązki) i mam dziwne (moze mylne wrazenie), ze byl on nie do konca zrozumialy dla osob co nie poznalay tej historii wczesniej... ale przynajmniej dla nich to byla nowosc, bo ja momentami sie nudzilam. Ale i tak polecam :]
..."A ona krążyła coraz szybciej... niczym zagubiony motyl"...
amix
Szalony pismak
Posty: 597
Rejestracja: 22.10.2004, 18:10
Lokalizacja: Poznań

Re: Kod da Vinci (The Da Vinci Code)

Post autor: amix »

Tak jak wiekszoś juz tu napisała, książka jest o wiele lepsza :) Wybierając się do kina inaczej sobie ten film wyobrażałam, ale no cóż wszystkiego nie da sie tak pokazac jak to było w książce :P
"Przyjaciele są jak ciche anioły, które podnoszą nas, kiedy nasze skrzydła zapominają, jak latać." Antoine de Saint-Exupéry
n4tasha
Młody aktywny
Posty: 26
Rejestracja: 20.06.2013, 16:40
Płeć: kobieta

Re: Kod da Vinci (The Da Vinci Code)

Post autor: n4tasha »

Film super!!! Książki jeszcze nie czytałam :)
keta123
Młody aktywny
Posty: 25
Rejestracja: 09.09.2013, 11:31
Płeć: kobieta

Re: Kod da Vinci (The Da Vinci Code)

Post autor: keta123 »

Film jest naprawdę rewelacyjny :mrgreen: Książki nie czytałam bo nie mam czasu, ale może kiedyś przysiądę bo takie filmy bardzo lubię. Zna ktoś może filmy o podobnej tematyce?
ODPOWIEDZ