World Trade Center (film)

Obecnie światowa kinematografia zalewa nas swoimi (nie zawsze godnymi uwagi) produkcjami. Na co warto pójść z dziewczyną/chłopakiem, a na co tylko z kumplem. Co trzeba obejrzeć koniecznie? A także Wasze zdania o aktorkach, aktorach reżyserach i ludziach filmu, którzy zrobili na Was wrażenie.
ODPOWIEDZ
Paweł
Morphlorchack
Posty: 6351
Rejestracja: 30.08.2002, 11:21
Płeć: mężczyzna
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

World Trade Center (film)

Post autor: Paweł »

... o czym opowiada ten film?


wbrew pozorom, nie o 11 wrzesnia 2001 jakim pamietamy... a o dwójce nowojorskich policjantów uwięzionych pod gruzami zawalonych budynków, o ich rodzinach i o tym co przezywali.

Na ten film musieliśmy czekać 5 lat od tych tragicznych wydarzen, ale może to i dobrze. Lepiej to teraz przyswoić.


A jakie wrażenia?

Pozytywne, bynajmniej "WTC" chyba nie dokońca dorównuje "Lotowi 93", który po częsci jest o tym samym. Film wzrusza i to bardzo, w wielu fragmentach. Ale np. moim (i nie tylko) zdaniem zupełnie niepotrzebna jest scena z wizją Jezusa. Za to duży plus że film jest na faktach autentycznych i ze owych "prawdziwych" bohaterów opowieści można zauwazyc w ostatniej scenie filmu.

Film dobry, polecam jak najbardziej.... ale warto zafundowac sobie tez paczke chusteczek ;)
Niestety rzadko koło zdarzeń, obraca siła naszych marzeń.
:: // https://www.readyforboarding.pl
:: // me? https://pawel.florczak.info
vanessa
Człowiek czynu
Posty: 1689
Rejestracja: 06.02.2005, 21:52
Lokalizacja: })i({

Re: World Trade Center (film)

Post autor: vanessa »

ja nie oglądałam, ani filmu World Trade Center ani Lot 93 więc "jako tako" nie powinnam oceniać, a jednak ...
Uważam, że tego typu filmy nie są nikomu potrzebne, co tu jeszcze przyswajać, czego możemy się nowego dowiedzieć, po co tworzyć błędne wyobrażenia, 5 lat temu oglądaliśmy te tragedię na żywo, powinno każdemu wystarczyć.
Aha, ktoś teraz może mi powiedzieć, że to coś w rodzaju hołdu tym, którzy tam zginęli ratując bliźnich. Przepraszam, ale nie uznaję tego rodzaju hołdu. Jak dla mnie to cienkie wyciskacze łez i ohydna komercja.
"Prawdziwa miłość przenika tajemnice i samotność kochanej osoby, pozwalając jej zachować swoje sekrety i pozostawia jej wewnętrzną wolność."
Phantom
Prawie autorytet
Posty: 2298
Rejestracja: 28.03.2003, 16:38

Re: World Trade Center (film)

Post autor: Phantom »

Lipa, darujcie sobie.

Patos, nuda, komercja.
Paweł
Morphlorchack
Posty: 6351
Rejestracja: 30.08.2002, 11:21
Płeć: mężczyzna
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: World Trade Center (film)

Post autor: Paweł »

vanessa, czyli filmy typu Tytanic, Perl Harbor itp też w ogole nie mają sensu bytu?


W przypadku Lotu 93 być może i był to "hołd", jednak film WTC opowiada zupełnie o czymś innym, jedynie na tle wydarzeń z 11 września. Wystarczy tylko troszke zaglebić sie w tresc filmu, a to samo wyjdzie.
Niestety rzadko koło zdarzeń, obraca siła naszych marzeń.
:: // https://www.readyforboarding.pl
:: // me? https://pawel.florczak.info
JaGaKi
Człowiek czynu
Posty: 1257
Rejestracja: 09.05.2005, 23:41
Lokalizacja: Nowa Huta:)

Re: World Trade Center (film)

Post autor: JaGaKi »

Powiem szczerze... Amerykański Patos jest komiczny... (Paweł!! Nie na faktach autentycznych bo one z założenia są autentyczne przyp. autora) Powiedz mi czy w Pearl Harbor była klęska amerykańska czy nie? Historia pokazuje że jednak tak... a film przekoloryzowuje i wydaje się że jest odwrotnie... że to Amerykanie zwyciężyli.

Titanic? Już lepiej ogladnąć katastrofe posejdona (starją oczywiście a nie nową z Kurtem Russelem). Takie nudne romansidło niby z prawdą w tle...

Po prostu Ameryka to taki dziwny kraj w którym artyści nie chcą rpzedstawić prawdy tylko chcą przedstawić propagande sukcesu... Idiotyzm
Czy jestem gejem, metalem lubiącym musli czarnoskórym polaninem - nie tolerujesz mnie - nie masz mego szacunku!
Wang
Capo di Tutti Capi
Posty: 1488
Rejestracja: 01.06.2003, 21:47
Lokalizacja: Chicago

Re: World Trade Center (film)

Post autor: Wang »

Mi jednak film sie podobal. Dosc juz mialem ogladania jak samoloty uderzaja w blizniakow. Mysle, ze wazne bylo pokazanie losow ludzi "od srodka". Tych, ktorzy najbardziej to przezyli. Ratownikow jak i ich rodziny.
Komercja? Moze... moze na pewno. Cholera, odczepcie sie wkoncu od tego slowa... kazdy musi zarabiac. Na filmie czy na zbieraniu zlomu, kazdy musi zyc.
Poza tym, Nicolas Cage jest swietnym aktorem i filmy z jego udzialem zawsze lepiej sie prezentuja.
Veni Vidi Vici
ODPOWIEDZ