filmy Pedro Almodovara.

Obecnie światowa kinematografia zalewa nas swoimi (nie zawsze godnymi uwagi) produkcjami. Na co warto pójść z dziewczyną/chłopakiem, a na co tylko z kumplem. Co trzeba obejrzeć koniecznie? A także Wasze zdania o aktorkach, aktorach reżyserach i ludziach filmu, którzy zrobili na Was wrażenie.
ODPOWIEDZ
vanessa
Człowiek czynu
Posty: 1689
Rejestracja: 06.02.2005, 21:52
Lokalizacja: })i({

filmy Pedro Almodovara.

Post autor: vanessa »

posiadam w swojej kolekcji ( :mrblue: ) pięć filmów Pedro Almodovara.
z tego oglądałam jak na razie dwa ; )
Volver
Abuela Irene umiera, ale postanawia wrócić do swojego rodzinnego miasteczka, by naprawić to, czego nie zdążyła za życia. Jej duch wkrótce przynosi pocieszenie jej córkom, Raimundzie i Soli, oraz wnuczce Pauli.
źródło:onet.pl
Według mnie film całkiem niezły, opłaca się go obejrzeć, aczkolwiek nie ma co liczyć na jakieś głębsze doznania. [ w sumie konkretnie o tym filmie był już temat;p ]

La mala educacion-Złe wychowanie
Na początku lat 60. dwaj chłopcy, Ignacio i Enrique, odkrywają w katolickiej szkole miłość, kino i strach. Ojciec Manolo, dyrektor szkoły i nauczyciel literatury jest świadkiem, a zarazem częścią tych odkryć. Te trzy osoby spotkają się jeszcze dwukrotnie - pod koniec lat 70. i w latach 80. Spotkania te zaważą nie tylko na ich życiu, ale i życie.
źródło: stopklatka.pl
to trudny film, wymagający myślenia, ukazuje odbiorcy całą paletę uczuć i pokazuje wielopłaszczyznowość człowieka, wśród moich znajomych często spotykam się z opiniami: w tym filmie to sami geje, transwestyci i jeszcze ksiądz pedofil, eh, uważam, że aby odkryć sens należy przebić się przez maskę prowokacji jaką stworzył Almodovar. Naprawdę warto. Jest jeszcze jeden plus, w tym filmie gra jeden z moich ulubionych aktorów Gael Garcia Bernal ;p ;p

jak obejrzę resztę filmów jaką mam na składziku ;p to dodam moją opinie, a ktoś z Was oglądał coś jego twórczości?
; )
"Prawdziwa miłość przenika tajemnice i samotność kochanej osoby, pozwalając jej zachować swoje sekrety i pozostawia jej wewnętrzną wolność."
dominika
Młody rozbrykany
Posty: 296
Rejestracja: 11.11.2004, 22:44
Lokalizacja: z zabrza

Re: filmy Pedro Almodovara.

Post autor: dominika »

to ja polecam"wysokie obcasy"mmm...zakochałam się w fabule tego filmu:D i w kreacjach aktorskich...jak zwykle u almodovara-glowny bohater to dewiqant;) ale sposob przedstawienia problemu"karierowictwa"matki, która zostawia corkę i wyjeżdża aby zostać gwiazdą... kompleksy dorosłej już corki...wpływ decyzji amtki na jej późniejsze życie...perypetie miłosne... super;) nie będe się wdawac w szczegóły bo sama nie lubie jak ktoś rpzedstawia mi dokladną treść filmu-po prostu:zobacz-a się przekonasz, że było warto;)
ODPOWIEDZ