v for vendetta

Obecnie światowa kinematografia zalewa nas swoimi (nie zawsze godnymi uwagi) produkcjami. Na co warto pójść z dziewczyną/chłopakiem, a na co tylko z kumplem. Co trzeba obejrzeć koniecznie? A także Wasze zdania o aktorkach, aktorach reżyserach i ludziach filmu, którzy zrobili na Was wrażenie.
ODPOWIEDZ
vanessa
Człowiek czynu
Posty: 1689
Rejestracja: 06.02.2005, 21:52
Lokalizacja: })i({

v for vendetta

Post autor: vanessa »

Film twórców 'Matrixa'. Właśnie go obejrzałam.

Historia młodej kobiety, Evey, przedstawicielki klasy robotniczej, którą od życie ratuje człowiek w masce, zwany „V". V to mężczyzna o złożonej osobowości, pełen życia, czuły, wrażliwy na słowo pisane, intelektualista oddany sprawie wyzwolenia swych rodaków od terroru wymuszającego na nich posłuszeństwo. Jest w nim także gorycz, pragnienie zemsty, samotność i gotowość do przemocy, poszukiwanie osobistej vendetty. Walcząc o uwolnienie Anglików od korupcji i okrucieństwa, które zatruły elity władzy, V potępia tyranię wyznaczonych odgórnie przywódców i zachęca rodaków, aby przyłączyli się do niego w cieniach Parlamentu 5 listopada - w Dniu Guya Fawkesa (Guy Fawkes Day).
źródło: stopklatka.pl


Film oczywiście o IDEI, o wolności i walce ze złem, przedstawiony w oryginalny sposób, a żeby go zrozumieć, trzeba troszkę pomyśleć a nie nastawić się wyłącznie na konsumpcję...
hmm.. nie należy się tutaj zachwycać akcją czy scenariuszem, który ma raczej znaczenie symboliczne. Nie jest realistyczny, ale ukazany w sensowny sposób mimo delikatnego ukazania elementów s-f. i postać V jest genialna, zachwyca to, że nie pokazano twarzy.

polecam.
dla ludzi otwartych na różne rodzaje filmów, nie monotematycznych i potrafiących docenić to co dobre ; )
"Prawdziwa miłość przenika tajemnice i samotność kochanej osoby, pozwalając jej zachować swoje sekrety i pozostawia jej wewnętrzną wolność."
Paweł
Morphlorchack
Posty: 6351
Rejestracja: 30.08.2002, 11:21
Płeć: mężczyzna
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: v for vendetta

Post autor: Paweł »

swopjego czasu widziałem koncowke tego filmu.
pomimo ze oczywiscie nie wiedzialem o co biega, stwierdzilem ze film fajny...

gdyby to jeszcze miec czas na obejrzenie :P
Niestety rzadko koło zdarzeń, obraca siła naszych marzeń.
:: // https://www.readyforboarding.pl
:: // me? https://pawel.florczak.info
ODPOWIEDZ