300 (Trzystu)

Obecnie światowa kinematografia zalewa nas swoimi (nie zawsze godnymi uwagi) produkcjami. Na co warto pójść z dziewczyną/chłopakiem, a na co tylko z kumplem. Co trzeba obejrzeć koniecznie? A także Wasze zdania o aktorkach, aktorach reżyserach i ludziach filmu, którzy zrobili na Was wrażenie.
ODPOWIEDZ
pietruszka
Szalony pismak
Posty: 788
Rejestracja: 12.01.2006, 21:32

300 (Trzystu)

Post autor: pietruszka »

dziś poszłam z paczką na wagary i wybraliśmy się do Multikina [byłam pierwszy raz i jestem pod wrażeniem] na przedpremierę filmu "300".
świetny film historyczny, dobrze oddający ducha walki Spartan, genialnie obrazuje wojnę z Persami, dość brutalny, subtelne użycie komputera i efektów specjalnych. polecam!
Ostatnio zmieniony 22.03.2007, 00:20 przez pietruszka, łącznie zmieniany 1 raz.
na wrażliwość nie ma żadnego lekarstwa. mamy uczucia i dlatego życie tak boli.
Paweł
Morphlorchack
Posty: 6351
Rejestracja: 30.08.2002, 11:21
Płeć: mężczyzna
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: 300 (Trzystu)

Post autor: Paweł »

subtelne uzycie komputera?

po zapowiedziach nie wydaje mi sie wcale takie subtelne... ;-)

bynajmniej mam zamiar się wybrac :)
Niestety rzadko koło zdarzeń, obraca siła naszych marzeń.
:: // https://www.readyforboarding.pl
:: // me? https://pawel.florczak.info
pietruszka
Szalony pismak
Posty: 788
Rejestracja: 12.01.2006, 21:32

Re: 300 (Trzystu)

Post autor: pietruszka »

ja też widząc zapowiedzi obawiałam się że to będzie coś w stylu SinCity ale po obejrzeniu filmu stwierdzam że tego naprawdę tak się nie odczuwa.
a tak na marginesie: kiedyś faceci to byli wypas, takie klaty mieli, walczyli o miłość i ojczyznę. a teraz to takie wątłe patyczaki, ledwo meszek pod nosem, niski poziom testosteronu. łeee tam.
na wrażliwość nie ma żadnego lekarstwa. mamy uczucia i dlatego życie tak boli.
Paweł
Morphlorchack
Posty: 6351
Rejestracja: 30.08.2002, 11:21
Płeć: mężczyzna
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: 300 (Trzystu)

Post autor: Paweł »

a tak na marginesie: coś sugerujesz? wiesz... Pietruszka. To tylko aktorzy i oni żyją w dzisiejszych czasach. Tak wiem, to bolesna prawda (; Co tam ze komputerowo te klaty mają podrasowane... ;p
Niestety rzadko koło zdarzeń, obraca siła naszych marzeń.
:: // https://www.readyforboarding.pl
:: // me? https://pawel.florczak.info
Piqs - X
Wspaniały
Posty: 2075
Rejestracja: 29.09.2002, 09:47
Płeć: kobieta

Re: 300 (Trzystu)

Post autor: Piqs - X »

pietruszka pisze:świetny film historyczny, dobrze oddający ducha walki Spartan, genialnie obrazuje wojnę z Persami, dość brutalny, subtelne użycie komputera i efektów specjalnych.
ja też widząc zapowiedzi obawiałam się że to będzie coś w stylu SinCity ale po obejrzeniu filmu stwierdzam że tego naprawdę tak się nie odczuwa.
a tak na marginesie: kiedyś faceci to byli wypas, takie klaty mieli, walczyli o miłość i ojczyznę. a teraz to takie wątłe patyczaki, ledwo meszek pod nosem, niski poziom testosteronu. łeee tam.
1. Historyczny to tu jest tylko pomysl..pff..typowa sensacyjna siekanka OPARTA na wydarzeniu historycznym, ale w niczym do niego nie nawiazujaca. Moze w jednym cytacie: tym ze beda walczyc w cieniu, jesli slonce zakryja strzały Reszta robiona ewidentnie zeby wygladalo efektownie.
2. Nie obrazuje genialnie wojny z Persami - znow zeby bylo efektownie. cytat : "Twórcy podkreślają, że ich film nie ma wiele wspólnego z rzeczywistymi wydarzeniami i opiera się wyłącznie na komiksie Franka Millera. Sam Zack Snyder stwierdził, że walki wierne historii nie wyglądałyby "cool", dlatego zostały gruntownie odświeżone." i kolejny "Film z założenia nie miał być poprawny historycznie. Zaistniałe zmiany zostały wprowadzone przez Franka Millera i Zacka Snydera świadomie, w celu zwiększenia jego atrakcyjności w oczach potencjalnego widza."
3. Komputera nie uzyto subtelnie. Od poczatku do konca ewidentnie (!!!) widac ze film jest robiony na kompie. Caly...przerabiany i upiekszany. cytat "90% filmu nakręcono na niebieskim tle, a pozostałe 10% na zielonym."
4. Po 5 minutach widac ze film robiony jest w konwencji SinCity. Z tym ze na kolorowo. Zboczenie komiksowe widac od pierwszej klatki :)
5. Kiedys takie klaty i w ogole? Smiech na sali :) Ale po to jest film, zeby ludzie mogli sobie pomarzyc...po to to podrasowali zeby takie dziewczyny szly na film i wzdychaly o bohaerstwie, o mestwie honorze itp. To najbardziej nakreca i film zarabia wiecej kasy..proste

Tak naprawde film jest swietny, ale jak przymkniemy oko na wszystkie głebie, przesłania i refleksje których po prostu za soba nei niesie. Bardzo dobre widowisko fantasy, bez komletnie zadnego przeslania historycznego, bohaterstwa, honoru itp - jesli tego tam sie doszukiwac NIE bedziemy, to bardzo milo nam sie bedzie patrzylo jak sobie nogi obrywaja i krew sie leje :)
*MysterY*
Tuningowiec
Posty: 3122
Rejestracja: 28.02.2004, 23:44
Lokalizacja: 51°47'N 19°27'E

Re: 300 (Trzystu)

Post autor: *MysterY* »

powiem krotko
This is Sparta!
Ford Mondeo mk1 Ghia RS1800 115KM
agatka
Młody aktywny
Posty: 104
Rejestracja: 03.08.2006, 10:41
Lokalizacja: Łódź

Re: 300 (Trzystu)

Post autor: agatka »

Byłam, choć wcale się nie wybierałam- poszłam, bo znajomi chcieli iść...
PO zwiastunach powiedziałam: NIGDY.. ale teraz nie żałuję, gdyż... niezłe widowisko i ciekawy efekt "ruchomego komiksu" ;)
Choć jedno co wciąż mnie zastanawiało to- czemu, pomimo wylanych hektolitrów krwi, ziemia wciąż jest nieskazitelnie żółta.... wyglądało to jak by natychmiast parowała.
A zapamietałam:
"-A kim Wy jesteście?
- HOł HOł !!! "
hyhyhy
..."A ona krążyła coraz szybciej... niczym zagubiony motyl"...
soroki
Młody aktywny
Posty: 25
Rejestracja: 08.12.2006, 10:20

Re: 300 (Trzystu)

Post autor: soroki »

Moim zdaniem film raczej mało oddawał realia tamtych czasów, ale nie w tym jego siła. Efekty naprawdę zachwycające, wizualne miodzio.
Piqs - X
Wspaniały
Posty: 2075
Rejestracja: 29.09.2002, 09:47
Płeć: kobieta

Re: 300 (Trzystu)

Post autor: Piqs - X »

Film infantylny, ale żną się niezle..
ODPOWIEDZ