The Reader - Lektor

Obecnie światowa kinematografia zalewa nas swoimi (nie zawsze godnymi uwagi) produkcjami. Na co warto pójść z dziewczyną/chłopakiem, a na co tylko z kumplem. Co trzeba obejrzeć koniecznie? A także Wasze zdania o aktorkach, aktorach reżyserach i ludziach filmu, którzy zrobili na Was wrażenie.
ODPOWIEDZ
Anuś
Prawie autorytet
Posty: 3140
Rejestracja: 27.05.2003, 18:53
Płeć: kobieta
Lokalizacja: Warszawa

The Reader - Lektor

Post autor: Anuś »

Mysle ze wiekszosc ogladala.. Ale jakby nie, to:

Berlin - 1958 rok. 15 letni Michael poznaje dużo starszą od siebie kobietę - Hannę. Nawiązuje się gorący romans, pożądanie zmienia się w miłość - chłopiec bez pamięci zakochuje się w kobiecie, której nie zna. Wspólnie spędzony czas Hanna i Michael spędzają w łóżku. Kiedy nie kochają się Michael czyta Hannie klasykę literatury. Chłopiec jest szczęśliwy, kobieta również wydaje się być radosna, słuchając czytającego Michaela śmieje się, czasem płacze... Pewnego dnia Hanna znika, Michael zostaje sam - dorośleje, zaczyna studia na wydziale prawa, jednak wciąż nosi w sercu obraz swojej wielkiej miłości. Podczas jednego z fakultetów na sali sądowej Michael dostrzega siedzącą na ławie oskarżonych Hannę. Czy kobieta, którą kochał Michael może mieć na sumieniu zbrodnię o którą zostaje posądzona?

Film moge polecic z czystym sumieniem! Wydaje sie ze film bedzie romansidlem, a pokazuje historie ktorej widz sie nie spodziewa.. Przerazajacy, trudny, bolesny... Do tego doskonala gra aktorska. Kate Winslet? Mega! Przez moment myslalam ze dostanie Oscara za najlepszy film.
Ogolnie - film wywarl na mnie duze wrazenie.
Miłość jest zawsze nowa. I bez względu na to, czy w życiu kochamy raz, dwa, czy dziesięć razy, zawsze stajemy w obliczu nieznanego. Paulo Coelho
Linka
Prawie autorytet
Posty: 3270
Rejestracja: 28.02.2004, 18:24
Lokalizacja: Elbląg

Re: The Reader - Lektor

Post autor: Linka »

Słyszałam ostatnio, że to film bardziej dla kobiet, ale z tego co piszesz wcale tak nie jest. Już od jakieś czasu chciałam go zobaczyć, a teraz mnie upewniłaś w tym, że jest warty obejrzenia.
There's no better time to be happy than right now. Happiness is the journey, not the destination.
ODPOWIEDZ