Jaki aparat cyfrowy?

Nie wiesz gdzie umiescić swój post? A może chcesz poznać nowych ludzi? Jak sama nazwa mówi na tym forum jest wszystko dozwolone, no może nie do końca... ;-]
aguśka
Człowiek czynu
Posty: 1108
Rejestracja: 14.07.2007, 14:33
Płeć: kobieta

Re: Jaki aparat cyfrowy?

Post autor: aguśka »

obsługa Panasinica Lumixa wcale nie jest taka skaplikowana, co prawda aparat ma wiele funkcji, ale nie tylko amatorzy go kupują, jest dobej jakości i ma takie funkcje robienia zdjęć oddzielne dla początkujących i oddzielne dla zaawansowanych, więc sporo można sie przy nim nauczyć, wiec polecam i gwarantuje, że nie będziecie mieli większych problemów z obsługą.
"Bywają takie dni i noce, które zmieniają wszystko. Bywaja takie rozmowy własne lub zaszłyszane, które są w stanie wywrócić do góry nogami cały nasz świat. Nie możemy ich przewidzieć. Nie możemy się na nie przygotować. Czyhaja gdzieś na nas zapisane w łańcuchu pozornych przypadków, nieuchronne jak świt po ciemności.."
"Hera moja miłość"
stefan
pogromca twarożków
Posty: 1380
Rejestracja: 10.01.2005, 20:56
Lokalizacja: Bielsko - Biała

Re: Jaki aparat cyfrowy?

Post autor: stefan »

Kamilka pisze:off: rach. zysków i strat - nie do tego służy :> używajmy zwrotów, kiedy je znamy
Stefan, żeby Tobie to mówić...
ależ ja użyłem tego sformułowaniu w znaczeniu laickim i nie widzę w tym nic złego, wszak to nie jest tylko fachowa nazwa procesu w rachunkowości ale też zwykły związek frazeologiczny ; )
Linka
Prawie autorytet
Posty: 3270
Rejestracja: 28.02.2004, 18:24
Lokalizacja: Elbląg

Re: Jaki aparat cyfrowy?

Post autor: Linka »

Ja tez od jakiegoś czasu myśle o kupnie aparatu- podobnie jak Mili mogę mieć do przeznaczenia jakieś 1500zł, tylko nie wiem, czy warto wydać tyle na cyfrówkę. Za tą kwotę można juz kupić lustrzankę (np Canon 350, już z obiektywem- polecaną przez znajomego), ale mam wątpliwości czy będę potrafiła wykorzystać wszystkie funkcje i ile będą mnie potem kosztować wszystkie dodatki. Zaczęłam już czytać "Kurs fotografii National Geographic" i znalazłam sporo funkcji lustrzanek, których nie można znaleść w zwykłym cyfrzaku. Mam teraz kurde dylemat ;)
There's no better time to be happy than right now. Happiness is the journey, not the destination.
stefan
pogromca twarożków
Posty: 1380
Rejestracja: 10.01.2005, 20:56
Lokalizacja: Bielsko - Biała

Re: Jaki aparat cyfrowy?

Post autor: stefan »

jeśli jesteś początkująca, kup sobie kompakta za 600 pln. cokolwiek serii A canona spokojnie wystarczy do nauki fotografii. ale jeśli chcesz o tym myśleć poważniej, kup lustrzankę i nawet się nie zastanawiaj. to jest w ogóle inna jakość i inny sposób styczności ze sprzętem. tego nie daje odczuć żaden kompakt.

pamiętaj jednak, że:
1. lustrzanką nie nakręcisz filmu,
2. lustrzankę będziesz się raczej bała nosić na imprezy,
3. lustrzanka wciąga,
4. lustrzankę musisz nosić w torbie, a nie w bocznej kieszeni plecaka,
5. etc. etc.

ale i tak i tak jestem całkowicie za lustrzankami : )
Linka
Prawie autorytet
Posty: 3270
Rejestracja: 28.02.2004, 18:24
Lokalizacja: Elbląg

Re: Jaki aparat cyfrowy?

Post autor: Linka »

Słyszałam właśnie, że lustrzanką nie nakręce filmiku, ale mi ta funkcja raczej nie jest potrzebna. Nie przepadam za kilkuminutowymi filmikami z rodzinnych imprez itp ;) Co do zabierania ze sobą aparatu też już o tym myślałam, że sprzętu za 1,5 tys zł na pewno nie zabiorę na plażę czy koncert, ale jakoś jestem w stanie się z tym pogodzić ;p

Ogólnie to chciałam zjąć się fotografowaniem jako takim małym hobby, byłabym nawet w stanie przeczytać jakąś książkę, żeby bardziej mnie to zainteresowało. Szczególnie podobają mi się fotki przy słabym oświetleniu, wieczorem, czy nocą, a takich przeciętną cyfrówką nie zrobię. Dlatego, chyba pooszczędzam stypendium i kupię coś lepszego- jak po kilku miesiącach poczuję się zawiedziona, to najwyżej sprzedam.
Dzięki za rady :)
There's no better time to be happy than right now. Happiness is the journey, not the destination.
aguśka
Człowiek czynu
Posty: 1108
Rejestracja: 14.07.2007, 14:33
Płeć: kobieta

Re: Jaki aparat cyfrowy?

Post autor: aguśka »

myślę nad kupnem aparatu cyfrowego i upatrzyłam sobie taki jeden ;) zobaczcie fachowym okiem co mozecie o nim powiedzieć? dodam, że aparat mi potrzebny do zwykłych amatorskich zdjęć, wiec mie musi być jakiś kosmiczny, raczej zwyczajny :)
a może Wy macie jakieś fajne (konkretne) propozycje tak do 700 pln. ?
narazie mam na oku takiego oto Canona PowerShot A1000 IS :


http://www.agito.pl/10-mln-pikseli/cano ... 35875.html

a tak wogóle to co myślicie o tej firmie?? Mi zawsze się wydawało, że jest konkretna, ale ostatnio słyszałam że zdjęcia są średniej jakości i dlatego właśnie jeszcze nie podjęłam decyzji....

[ Dodano: 09.10.2008, 19:22 ]
no tak fajnie.....

aparat już kupiłam olympus FE 370 i jestem zadowolona...
"Bywają takie dni i noce, które zmieniają wszystko. Bywaja takie rozmowy własne lub zaszłyszane, które są w stanie wywrócić do góry nogami cały nasz świat. Nie możemy ich przewidzieć. Nie możemy się na nie przygotować. Czyhaja gdzieś na nas zapisane w łańcuchu pozornych przypadków, nieuchronne jak świt po ciemności.."
"Hera moja miłość"
ODPOWIEDZ