Anemia?

Nie wiesz gdzie umiescić swój post? A może chcesz poznać nowych ludzi? Jak sama nazwa mówi na tym forum jest wszystko dozwolone, no może nie do końca... ;-]
ODPOWIEDZ
uvee
Młody aktywny
Posty: 3
Rejestracja: 15.06.2011, 16:57
Płeć: kobieta

Anemia?

Post autor: uvee »

Hejka miał ktoś z Was może anemie? Badz słabe wyniki? Ja niedawo robiłam badania i niby nie ma się aż tak bardzo do czego przyczepić jednak pani doktor powiedziała że żelaza to mogłoby byc jednak więcej, troche poszperałam na necie i dużo ludzi poleca Leki_psychotropowe, może braliście to również?
=MiLi=
Wspaniała
Posty: 4384
Rejestracja: 30.01.2005, 21:42
Płeć: kobieta
Lokalizacja: ŁóDź

Re: Anemia?

Post autor: =MiLi= »

Nie znam tego leku. Ja brałam Hemofer i to chyba najpopularniejszy lek na ten problem.
22.09.2007 Nasz Ślub :*
06.07.2008 Nela Natalia :*
29.02.2012 Inga Patrycja :*
marianka
Młody aktywny
Posty: 1
Rejestracja: 13.11.2011, 09:40
Płeć: kobieta

Re: Anemia?

Post autor: marianka »

najlepiej jest kupować żelazo w formie chelatowej, wtedy nie mamy problemu z przyswajalnością
lunatuna
Młody aktywny
Posty: 5
Rejestracja: 14.11.2011, 21:04
Płeć: kobieta

Re: Anemia?

Post autor: lunatuna »

Sama biore Leki_psychotropowe od olimpa wiec moge powiedziec , ze np w moim przypadku a biore juz okolo 3 miesiace, dziala i czuje sie lepiej. Jak tylko zrobie badania to dam znac czy w rzeczywistości pomoglo.
Gdy sie tym interesowala to wybralam ten produkt ze wzgledu na to ze jest z vit C i kwasem foliowym dzieki temu lepiej sie przyswaja
Soniczka
Młody aktywny
Posty: 4
Rejestracja: 20.11.2011, 13:57
Płeć: kobieta

Re: Anemia?

Post autor: Soniczka »

ja stosowalam Leki_psychotropowe. MI bardzo pomogl, dla mnie w tym momencie najlepszy dostepny na rynku suplement żelaza. Przyswajanie na wysokim poziomie (bo jest w kompleksie z wit. c i wit. b) plus kwas foliowy. moje wyniki sa lepsze co przeklada sie tez na samopoczucie. proponuje zapoznanie sie troche z tematem chelatow, duzo ostatnio jest o tym w prasie i internecie.
Linka
Prawie autorytet
Posty: 3270
Rejestracja: 28.02.2004, 18:24
Lokalizacja: Elbląg

Re: Anemia?

Post autor: Linka »

uvee pisze:troche poszperałam na necie i dużo ludzi poleca Leki_psychotropowe, może braliście to również?
Za kretyńską reklamę tego preparatu, która odrzuca mnie od słuchania radia, nie tknęłabym tego.

"Oooo widzę, że będę egzaminować przyszłą mamę, a jakie żelazo pani przyjmuje (bla bla) a córka będzie mieć na imię Helaaa" :oops2:
There's no better time to be happy than right now. Happiness is the journey, not the destination.
uvee
Młody aktywny
Posty: 3
Rejestracja: 15.06.2011, 16:57
Płeć: kobieta

Re: Anemia?

Post autor: uvee »

Dziekuje za pomoc :)
Reklamy nie slyszalam wiec ni moge sie wypowiedziec, ale faktycznie kupilam Leki_psychotropowe, cenowo fajnie do tego tylko raz dziennie wiec nie musze sie bac ze zapomne i do tego nic mnie nie boli:) mam nadzieje ze bedzie ok:)
lunatuna
Młody aktywny
Posty: 5
Rejestracja: 14.11.2011, 21:04
Płeć: kobieta

Re: Anemia?

Post autor: lunatuna »

Linka pisze:
uvee pisze:troche poszperałam na necie i dużo ludzi poleca Leki_psychotropowe, może braliście to również?
Za kretyńską reklamę tego preparatu, która odrzuca mnie od słuchania radia, nie tknęłabym tego.

"Oooo widzę, że będę egzaminować przyszłą mamę, a jakie żelazo pani przyjmuje (bla bla) a córka będzie mieć na imię Helaaa" :oops2:
czasami bywa i tak ze reklama zamiast zachecic to odrzuca, ja cale szczescie nie slucham radia
Mi kilka osob mowilo, ze to dobry preparat, dodatkow sama sprawdzilam o co tam chodzi i czy to faktycznie dobre rozwiazanie i rekalamą chyba bym sie nie sugerowala tak bardzo przy wybieraniu takich proparatow.
czemu az tak Cie wkrzyla ta reklama?:P
Paweł
Morphlorchack
Posty: 6351
Rejestracja: 30.08.2002, 11:21
Płeć: mężczyzna
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Anemia?

Post autor: Paweł »

co tam radio!
mnie ostatnio wkurza natrętna reklama na forach! :twisted:
Niestety rzadko koło zdarzeń, obraca siła naszych marzeń.
:: // https://www.readyforboarding.pl
:: // me? https://pawel.florczak.info
Soniczka
Młody aktywny
Posty: 4
Rejestracja: 20.11.2011, 13:57
Płeć: kobieta

Re: Anemia?

Post autor: Soniczka »

dlaczego odrazu reklama?? przeciez forum jest po to zeby sie moc zapytac a forumowicze po to zeby doradzic i odpowiedziec. ja stosowalam to zelazo i czemu mam sie nie podzielic skoro jest dobre? zreszta na wielu forach ludzie wypowiadaja sie o nim bardzo pozytywnie, cena tez jest niska dlatego jest warte polecenia i szybko ta wiesc sie roznosi... troche dystansu poprosze - kto pyta nie bladzi;)
Paweł
Morphlorchack
Posty: 6351
Rejestracja: 30.08.2002, 11:21
Płeć: mężczyzna
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Anemia?

Post autor: Paweł »

cóż Soniczka, muszę przyznać że imponujesz mi wiedzą chemiczną i chęcią zarejestrowania się aby odpowiedzieć na tylko to jedno pytanie (jeśli mowa o istocie for) :cinol:
Niestety rzadko koło zdarzeń, obraca siła naszych marzeń.
:: // https://www.readyforboarding.pl
:: // me? https://pawel.florczak.info
Linka
Prawie autorytet
Posty: 3270
Rejestracja: 28.02.2004, 18:24
Lokalizacja: Elbląg

Re: Anemia?

Post autor: Linka »

lunatuna pisze: czemu az tak Cie wkrzyla ta reklama?:P
w sumie to jest po prostu głupia i w dodatku bardzo często ją puszczają.

A sam preparat być może jest najlepszy na rynku i warto go kupić, ale nad reklamą powinni popracować ;)
There's no better time to be happy than right now. Happiness is the journey, not the destination.
=MiLi=
Wspaniała
Posty: 4384
Rejestracja: 30.01.2005, 21:42
Płeć: kobieta
Lokalizacja: ŁóDź

Re: Anemia?

Post autor: =MiLi= »

Patrzcie Państwo jaka to ciekawa dyskusja o anemii, że aż kilku nowych forumowiczów nam się dla niej zarejestrowało? i na tyle jest ciekawa, że nie piszą raczej w innych tematach tylko głównie w tym :D

Nie wiem jak Was, ale mnie odrzuca taka chamska reklama na forach, od razu obstawiam, że produkt musi być okropnie słaby, że trzeba się posuwać do takich kroków, aby go zareklamować i wiem już na pewno, że takiego produktu nie kupię ;]
22.09.2007 Nasz Ślub :*
06.07.2008 Nela Natalia :*
29.02.2012 Inga Patrycja :*
rogata
Młody aktywny
Posty: 181
Rejestracja: 24.01.2009, 16:56
Płeć: kobieta
Lokalizacja: Chełm

Re: Anemia?

Post autor: rogata »

ja nie słyszałam tej reklamy. za to reklamy na forach widzę wyraźnie...
Life is piece of shit, when you look at it!
ala102
Młody aktywny
Posty: 2
Rejestracja: 14.12.2012, 16:16
Płeć: kobieta

Re: Anemia?

Post autor: ala102 »

Rodzajów anemii jest bardzo wiele, różne są jej przyczyny. Może być ona spowodowana utratą dużej ilości krwi, zbyt małą ilością czerwonych krwinek lub skróconym czasem ich życia. Niewielka ilość erytrocytów lub ich szybki rozpad łączą się m.in. z takimi czynnikami jak niedobory pewnych substancji (żelazo, kwas foliowy, witamina B12), wrodzone skłonności, nieprawidłowa budowa krwinek. Przykładem wrodzonej choroby może być anemia sierpowata, występująca głównie w strefie tropikalnej i subtropikalnej, spowodowana sierpowatym kształtem i osłabieniem krwinek, przez co ulegają one zbyt szybkiemu rozpadowi. Anemia częściej dotyka kobiety, które narażone są na utratę krwi podczas miesiączki, a także podczas ciąży, gdy spada poziom androgenów – hormonów niezbędnych do prawidłowego tworzenia się krwinek czerwonych (dlatego tak często występuje anemia w ciąży). Do ciągłej, niezauważalnej z zewnątrz utraty krwi mogą przyczyniać się m.in. polipy np. jelita grubego czy różnego rodzaju owrzodzenia.
ruda22
Młody aktywny
Posty: 3
Rejestracja: 14.12.2012, 18:22
Płeć: kobieta

Re: Anemia?

Post autor: ruda22 »

Miałam kiedyś z tym problem. Podobno trzeba jeść więcej żelaza.
solcowna
Młody aktywny
Posty: 4
Rejestracja: 21.12.2012, 14:57
Płeć: kobieta

Re: Anemia?

Post autor: solcowna »

zelazo !!!
kropa09
Młody aktywny
Posty: 3
Rejestracja: 20.12.2012, 00:05
Płeć: kobieta

Re: Anemia?

Post autor: kropa09 »

A ja się zastanawiam czy nie mam... ogólnie jestem wegetarianką, więc całe żelazo z mięsa mi znika. Ostatnie wyniki badań były dobre ale bardzo dawno - teraz czekam na wyniki badania krwi :(
MudMan
Młody aktywny
Posty: 5
Rejestracja: 30.12.2012, 11:26
Płeć: mężczyzna

Re: Anemia?

Post autor: MudMan »

Ja jak bylam w ciazy to bralam vitaferr- ponoc aktualnie njalepiej przysfajanlna forma zelaza...poza tym warto tez dostarczac je z zewnatrz poprzez jedzonko;)
an_dom
Młody aktywny
Posty: 1
Rejestracja: 27.05.2013, 12:30
Płeć: kobieta

Re: Anemia?

Post autor: an_dom »

Wszyscy zapomnieli o buraczkach albo kapuście :P ? Swoją drogą też widziałam info o owocach: morelach, brzoskwiniach albo śliwkach. Ktoś ma info jak one wypadają przy mięsie i innych produktach? Bo znalazłam o tym na: http://www.poradnikzdrowie.pl/zdrowie/u ... 35670.htmltylko w sumie też ktoś w komentarzu napisał, że t onie do końca prawda co tam jest więc?
ODPOWIEDZ