Przyjazń zamiast miłości.

Każdy prędzej czy później Jej pragnie, każdego dosięga Ręka Miłości, dla jednych jest łaskawa, inni błądzą i muszą walczyć. W tym forum piszemy o pułapkach, rozterkach i radościach związanych z wyjątkowym stanem jakim jest jest Miłość.
ODPOWIEDZ
robek
Młody rozbrykany
Posty: 245
Rejestracja: 07.12.2006, 23:25
Lokalizacja: Radom

Przyjazń zamiast miłości.

Post autor: robek »

Czasem tak bywa w relacjach męsko-damskich, że jedna strona widzi w drugiej kogoś z kim może chodzić na randki i uważać go za jego sympatię. Wtedy nie ma problemu jesli się oni nawzajem sobie podobają. Ale co gdy to drugie niechce i proponuje przyjazń zamiast miłośći. W końcu nie w każdym się zakochujemy. Czy wedlug was jest mozliwa przyjazń miedzy kobietą a mężczyzną ?
Robek
Offik
Prawie autorytet
Posty: 2650
Rejestracja: 02.12.2005, 13:16
Lokalizacja:

Re: Przyjazń zamiast miłości.

Post autor: Offik »

wiesz... przyjazn to tez pewien sposob milosci...

wedlug mnie dziewczynom latwiej wchodzic w relacje tylko przyjacielskie z facetami niz facetom z dziewczynami ale oczywiscie jest to mozliwe.
Justyśka
Szalony pismak
Posty: 506
Rejestracja: 21.10.2007, 13:30
Płeć: kobieta
Lokalizacja: LiSóW

Re: Przyjazń zamiast miłości.

Post autor: Justyśka »

moim zdaniem jest możliwa, ale często bywa tak że prędzej czy później któreś się zakochuje w drugim...więc moim zdaniem nigdy to nie będzie taka "prawdziwa" przyjaźń. No chyba że chodzi o przyjaźń w związku...wtedy tak
"Na zawsze stajesz się odpowiedzialny za to, co oswoiłeś." Saint-Exupery
........................:::::::::::::::::::::.............................
"Nie przejmuj się zbytnio tym, co ludzie powiedzą. Rob, co ci się w życiu podoba, jeśli tylko będziesz mogla potem w lustrze spojrzeć sobie w twarz." L.M Montgomery
Virgin
Szalony pismak
Posty: 743
Rejestracja: 19.08.2004, 22:15
Lokalizacja: LODZ

Re: Przyjazń zamiast miłości.

Post autor: Virgin »

dla mnie to skomplikowana jest taka przyjazn.
mialam takie przypadki, ze przyjaznilam sie z facetem i bylo mega, az tu nagle ni z tego ni z owego on mnie caluje i wszystko sie sypie :/ i nie dlatego ze ja nie chce czegos wiecej... okazuje sie, ze facetom (wiekszosci i to tej ktora ja spotykam) chodzi tylko o jedno..
blee
MIŁOŚCI MOWĄ NIE JEST SŁOWO,
LECZ BOSKI POCAŁUNEK.
you are the reason I wake up everyday and sleep through the night
Martuśka
Prawie autorytet
Posty: 2074
Rejestracja: 28.03.2007, 23:01
Płeć: kobieta

Re: Przyjazń zamiast miłości.

Post autor: Martuśka »

tak na prawdę nie ma przyjaźni damsko-męskiej... ustaliliśmy to na jednych z zajęć ale trzeba było sie najpierw rozprawić nad tym co to miłość i co to przyjaźń no i wyszło że taka przyjaźń jest niemożliwa... w prawdziwej przyjaźń nie powinno być żadnych oznak intymność czyli żadnego przytulenia, całusa itp - jednym słowem żadnej fizycznej bliskości bo intymność to główny atut miłości. Jeśli pojawia sie intymność to przekracza to granice przyjaźni i zaczyna to zmierzać w kierunku niepożądanym...
To co robek opisujesz uznaje za bliską znajomość bo zawsze wiedziałam ze nie ma takiego typu przyjaźni.
Owszem zdarza sie ze inni nazywają to przyjaźnią ale wtedy kto mi powie co to przyjaźń skoro panują tam takie stosunki jak w miłości?
Linka
Prawie autorytet
Posty: 3270
Rejestracja: 28.02.2004, 18:24
Lokalizacja: Elbląg

Re: Przyjazń zamiast miłości.

Post autor: Linka »

Kiedyś i gdzieś (może i nawet na tym forum) spotkałam się z bardzo fajnym tekstem mającym pewien związek z tematem- podobno "wykastrować" faceta można jednym zdaniem: 'zostańmy przyjaciółmi' ;)

Zgadzam się z Offikiem, że:
wedlug mnie dziewczynom latwiej wchodzic w relacje tylko przyjacielskie z facetami niz facetom z dziewczynami ale oczywiscie jest to mozliwe.
Można powiedzieć, że bezpośrednio "dałam kosza" 2 kumplom, w obu przypadkach nie było łatwo i użyłam dwa razy tego głupiego tekstu "bądźmy przyjaciółmi", bo nie potrafiłam znaleść innej odpowiedzi. Z jednym i drugim do tej pory jesteśmy dobrymi znajomymi (bo słowa przyjaciel nie lubię).
There's no better time to be happy than right now. Happiness is the journey, not the destination.
Paweł
Morphlorchack
Posty: 6351
Rejestracja: 30.08.2002, 11:21
Płeć: mężczyzna
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Przyjazń zamiast miłości.

Post autor: Paweł »

robek pisze:Czy wedlug was jest mozliwa przyjazń miedzy kobietą a mężczyzną ?
to akurat bylo i to juz nie raz ;p


TAK, nadal uważam, że przyjaźń (lub bardzo dobra znajomosc, bo tak jak Linka nie używam tego slowa zbyt czesto) jest mozliwa.


Osobiście nigdy nie bylem w takiej sytuacji, ale tekst typu 'zostańmy przyjaciółmi' to gorzej niz wbić nóż w plecy... oczywiście tej zakochanej osobie.
Niestety rzadko koło zdarzeń, obraca siła naszych marzeń.
:: // https://www.readyforboarding.pl
:: // me? https://pawel.florczak.info
=MiLi=
Wspaniała
Posty: 4384
Rejestracja: 30.01.2005, 21:42
Płeć: kobieta
Lokalizacja: ŁóDź

Re: Przyjazń zamiast miłości.

Post autor: =MiLi= »

No zgadza się, taki temat już był.

Uważam, że przyjaźń między kobietą a mężczyzną jest możliwa. Bo cały czas w takiej przyjaźni jestem. Fakt, że było tak, że któreś z nas zaczynało do drugiej osoby czuć coś innego niż przyjaźń, ale przeczekaliśmy ten czas i przeszło, a nawet umocniło naszą przyjaźń, bo wiemy, że nic nie jest w stanie Jej rozerwać.
22.09.2007 Nasz Ślub :*
06.07.2008 Nela Natalia :*
29.02.2012 Inga Patrycja :*
ODPOWIEDZ