rock

Jeżeli chcesz podzielić się swoimi opiniami na temat najnowszej płyty swojego idola zajrzyj tutaj. Na tym forum rozmawiamy o każdym gatunku muzy.
ODPOWIEDZ
natalia92
Młody aktywny
Posty: 23
Rejestracja: 12.02.2007, 22:39
Lokalizacja: z zasiedmiogrodu =]

rock

Post autor: natalia92 »

mam do was prośbę... słucham rocka i chciałabym "poznać" nowe zespoły ale nie chodzi mi tu o coś typu green day czy tokio hotel ani inne badziewie które sa promowane przez gazety typu bravoGIRL(oczywiście jestem tolerancyjna dla osób słuchajacych takiej muzyki). Jeśli znacie jakieś fajne zespołu typu guns n' roses, iron maiden, deep purple to napiszcie nazwy i najlepsze utwory:)
"Tylko miłość potrafi zatrzymać czas"
stefan
pogromca twarożków
Posty: 1380
Rejestracja: 10.01.2005, 20:56
Lokalizacja: Bielsko - Biała

Re: rock

Post autor: stefan »

http://last.fm
-> http://www.lastfm.pl/tag/rock

gracenote.com

polecam się wczytać ; )
Linka
Prawie autorytet
Posty: 3270
Rejestracja: 28.02.2004, 18:24
Lokalizacja: Elbląg

Re: rock

Post autor: Linka »

Jak zawsze powala mnie wrzucanie Green Day do na jedna kupe z zespołami typu Tokio Hotel, ale to inna bajka.

Nie słucham dokładnie takiej muzyki jak Ty, ale moge podac kilka nazw zespołow, ktore mogłoby Ci sie spodobac (od razu mowie ze nie sa na pewno w tym stylu co podałas) . Zeby nie zagłebiac sie w nazwy gatunkowe taki przyjemny hard rock (jak dla mnie ;)). Z takich bardziej znanych to np: Drowning pool albo Disturbed- co pewnie juz znasz :). A z takich mniej znanych to np: The Used, Smile Empty Soul czy Boy Sets Fire :P
Gonzo
Młody aktywny
Posty: 51
Rejestracja: 16.03.2007, 20:23
Lokalizacja: Skawina

Re: rock

Post autor: Gonzo »

Chodzi Ci o rocka ale raczej nie o ciężki metal albo cos ciężkiego? W takim razie polecam wszelkie klasyki np z lat 80.

Zaczne wymieniać: Pink Floyd, Queen, Marillion, Aerosmith, Red Hot Chili Peppers, Alice in Chains, The Sisters of Mercy, Black Sabbath, Elvis Presley, Chuck Berry, Edguy, Die Toten Hosen, In Extremo, Fleetwood Mac, Guns'n'Roses, Deep Purple, Helloween, Led Zeppelin, Nirvana, Status Quo, The Beatles, The Rolling Stones, The Ramones, The Cranberries, Twisted Sister, Kiss.

Trochę dużo sie tego nazbierało a ja jeszczze chciałem coś polskiego dopisać: Lady Pank, Oddział Zamkniety, Kult, Skaldowie, Perfekt

Ja oprócz tego słucham duzo ciężkiej muzy więc jeśli chcesz tez moge cos polecić. Albo sama się rozejrzyj czego słucham: http://www.last.fm/user/Baalperith
All crimes should be teasured
if they bring thee pleasure
Piqs - X
Wspaniały
Posty: 2075
Rejestracja: 29.09.2002, 09:47
Płeć: kobieta

Re: rock

Post autor: Piqs - X »

Presley i rock?? Halloween i rock?? : D Hmm...subiektywne odczucie :) Niezbyt..:P
shyduo
Człowiek czynu
Posty: 1958
Rejestracja: 13.05.2004, 14:01
Płeć: mężczyzna

Re: rock

Post autor: shyduo »

Do tego podejrzewam, ze natalii chodziło o coś mniej "znanego". Co do Presleya itd., on wbrew pozorom rał Rocka, a dokładniej Rock&Roll'a :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
natalia92
Młody aktywny
Posty: 23
Rejestracja: 12.02.2007, 22:39
Lokalizacja: z zasiedmiogrodu =]

Re: rock

Post autor: natalia92 »

gdybyście nie wiedzieli Black Sabbath to jest zespół heavy metalowy! Pierwszy na swiecie zresztą. Tak chodziło mi o coś mniej znanego... a Presley jest rzeczywiście rock&rollowcem :P
"Tylko miłość potrafi zatrzymać czas"
*MysterY*
Tuningowiec
Posty: 3122
Rejestracja: 28.02.2004, 23:44
Lokalizacja: 51°47'N 19°27'E

Re: rock

Post autor: *MysterY* »

nie heavy metalowy tylko black metalowy ale to sie wytnie :wink:
Metal to Iron Maiden, Metalica. A z rocka to Bon Jovi (polecam te starsze płytki nie wiem jakie są nówki) Linkin Park ale to nie rock tylko to sie jakos inaczej nazywa :P.
Ford Mondeo mk1 Ghia RS1800 115KM
Potępiony
Szalony pismak
Posty: 555
Rejestracja: 08.05.2005, 16:29
Lokalizacja: Szczecin

Re: rock

Post autor: Potępiony »

*MysterY* pisze:Linkin Park ale to nie rock tylko to sie jakos inaczej nazywa :P.
Inaczej się nazywa, ale jest tworem, który wyewoluował z rocka, więc jest to rodzaj muzyki rockowej.
Konieczność jest najlepszym doradcą.
Linka
Prawie autorytet
Posty: 3270
Rejestracja: 28.02.2004, 18:24
Lokalizacja: Elbląg

Re: rock

Post autor: Linka »

nu metal sie mowi, ale jakby kazdy mial sie zakopywac w podgatunki muzyczne to by masakra wyszła.
There's no better time to be happy than right now. Happiness is the journey, not the destination.
Potępiony
Szalony pismak
Posty: 555
Rejestracja: 08.05.2005, 16:29
Lokalizacja: Szczecin

Re: rock

Post autor: Potępiony »

Ja bym nie ryzykował określania LP jako zespołu nu metalowego prędzej wsadziłbym go w szufladę gdzieś pomiędzy pop-rock a emo(screamo). No, ale jakby nie patrzeć zamknięcie jakiegokolwiek zespołu w jakieś ramki gatunków muzycznych nie leży w mojej naturze.
Konieczność jest najlepszym doradcą.
m1h4l
Młody aktywny
Posty: 88
Rejestracja: 03.06.2007, 16:06
Lokalizacja: Łódź

Re: rock

Post autor: m1h4l »

Ale macie problemy :P Mi to generalnie wisi czy dany zespół śpiewa rocka :P Jak lubię jakąś piosenkę, to co za różnica czy jest to muzykla klasyczna czy disco polo? Nie przestanę słuchać kogoś tylko dlatego, że należy do jakiegoś gatunku.
Tak jak to pisał Potępiony - zamykanie zespołów, wokalistów w jakieś szufladki.. - po co to komu ? Jak ktoś się zapyta jakiej muzyki słuchasz możesz powiedzieć Rock. Ale możesz też powiedzieć słucham najlepszej muzyki, takiej jaka mi się podoba.
quidquid latine dictum sit, altum videtur
Gonzo
Młody aktywny
Posty: 51
Rejestracja: 16.03.2007, 20:23
Lokalizacja: Skawina

Re: rock

Post autor: Gonzo »

No spoko, nie rzucajcie się tak na mnie :) Wiem że wiele zespołów które wymieniłem to nie jest rock lecz rock&roll, heavy metal albo coś jeszcze. Ale skoro natalia92 wymieniła w swoim poście Iron Maiden to pozwoliłem sobie napisac np Black Sabbath. A jesli chodziło o coś mniej znanego to myśle że pare mniej znanych zespołów też wymieniłem, przyznajcie się kto znał In Extremo, Fleetwood Mac albo Twisted Sister??
natali92 pisze:gdybyście nie wiedzieli Black Sabbath to jest zespół heavy metalowy! Pierwszy na swiecie zresztą. Tak chodziło mi o coś mniej znanego... a Presley jest rzeczywiście rock&rollowcem
*MysterY* pisze:nie heavy metalowy tylko black metalowy ale to sie wytnie
Oczywiście że natalia miała rację, kieruje do wikipedii:
Black Metal
Heavy Metal
Wikipedia pisze:Black Sabbath - brytyjska grupa hard rockowa z Birmingham, główny prekursor gatunku heavy metal.
All crimes should be teasured
if they bring thee pleasure
Spooky
Młody aktywny
Posty: 13
Rejestracja: 12.05.2007, 15:42

Re: rock

Post autor: Spooky »

Linka pisze:Z takich bardziej znanych to np: Drowning pool albo Disturbed- co pewnie juz znasz :). A z takich mniej znanych to np: The Used, Smile Empty Soul czy Boy Sets Fire :P
GD to soft, kiedyś punk, teraz sam nie wiem... Disturbed i Drowning to kapele metalowe...
*MysterY* pisze:Metal to Iron Maiden, Metalica.
Iron to stara operowa szkołą, już się tak nie gra, a szkoda... Metalica to pogranicze rocka i metalu, po SA spora część fanów przyznaje, że to nic innego jak rockowe riffy...

Twisted Sister - stare to i nic nadzwyczajnego, posypało się wraz z innymi grupami glam metalu...

A teraz mała zagadka, co to za rodzaj muzyki:
http://www.youtube.com/watch?v=54_6cCRD5Hk
http://www.youtube.com/watch?v=_FXbSStper8

Rock, czy już nie?
Gonzo
Młody aktywny
Posty: 51
Rejestracja: 16.03.2007, 20:23
Lokalizacja: Skawina

Re: rock

Post autor: Gonzo »

Spooky pisze:A teraz mała zagadka, co to za rodzaj muzyki:
http://www.youtube.com/watch?v=54_6cCRD5Hk
http://www.youtube.com/watch?v=_FXbSStper8

Rock, czy już nie?
Static-X... zacny zespół. Tego typu zespoły zalicza się podobno do gatunku Metalcore, o Static-X słyszałem też opinie że jest to industrial metal.
All crimes should be teasured
if they bring thee pleasure
Virgin
Szalony pismak
Posty: 743
Rejestracja: 19.08.2004, 22:15
Lokalizacja: LODZ

Re: rock

Post autor: Virgin »

AFI - starsze plytki
Guano Apes
Turbo - ahhh lata '80
TAT
MIŁOŚCI MOWĄ NIE JEST SŁOWO,
LECZ BOSKI POCAŁUNEK.
you are the reason I wake up everyday and sleep through the night
Linka
Prawie autorytet
Posty: 3270
Rejestracja: 28.02.2004, 18:24
Lokalizacja: Elbląg

Re: rock

Post autor: Linka »

Virgin pisze:AFI - starsze plytki
Afi raczej pod punk- rock podchodzi, ale muzyka naprawde godna polecenia :)
There's no better time to be happy than right now. Happiness is the journey, not the destination.
Virgin
Szalony pismak
Posty: 743
Rejestracja: 19.08.2004, 22:15
Lokalizacja: LODZ

Re: rock

Post autor: Virgin »

dzisiaj kolega opowiadal nam o rodzajach muzyki i to tylko tych wywodzacych sie z rocka i punk. porostu wow, az sie zdziwilam, ze jest tego tyle, az glupia sie poczulam, bo zglupialam i juz sama nie wiem czego slucham, po cholere tyle odmian :/ pogubic sie mozna
MIŁOŚCI MOWĄ NIE JEST SŁOWO,
LECZ BOSKI POCAŁUNEK.
you are the reason I wake up everyday and sleep through the night
Luria
Młody aktywny
Posty: 30
Rejestracja: 11.01.2008, 19:10

Re: rock

Post autor: Luria »

Bardzo lubię Rainbow. Poza tym ACDC to oczywiście klasyka. Scorpions też dosyć dobrze grali.
ODPOWIEDZ