algi

Nie wiesz gdzie umiescić swój post? A może chcesz poznać nowych ludzi? Jak sama nazwa mówi na tym forum jest wszystko dozwolone, no może nie do końca... ;-]
ODPOWIEDZ
Martuśka
Prawie autorytet
Posty: 2074
Rejestracja: 28.03.2007, 23:01
Płeć: kobieta

algi

Post autor: Martuśka »

no właśnie co można z nimi zrobić? konkretnie chodzi mi o jakąś potrawę bo raczej nie będę ich nakładać na twarz bo to są suszone algi ;) znacie jakieś przepisy? w necie nie mogę nic znaleźć (może nie potrafię szukać) a nie mam żadnej książki kucharskiej... wiem ze to dobry składnik w wegetarianizmie więc może ktoś stosuję te dietę i wie coś tym :)
Virgin
Szalony pismak
Posty: 743
Rejestracja: 19.08.2004, 22:15
Lokalizacja: LODZ

Re: algi

Post autor: Virgin »

a co to? :roll:
MIŁOŚCI MOWĄ NIE JEST SŁOWO,
LECZ BOSKI POCAŁUNEK.
you are the reason I wake up everyday and sleep through the night
Martuśka
Prawie autorytet
Posty: 2074
Rejestracja: 28.03.2007, 23:01
Płeć: kobieta

Re: algi

Post autor: Martuśka »

algi morskie to wodorosty takie zielone czasem brązowe, zależy jaka odmiana, długie dosyć...
=MiLi=
Wspaniała
Posty: 4384
Rejestracja: 30.01.2005, 21:42
Płeć: kobieta
Lokalizacja: ŁóDź

Re: algi

Post autor: =MiLi= »

Hmm nigdy nie używałam ich w kuchni, ale wiem, że mają dość powszechne zastosowanie... może poszukaj gdzieś w google przepisów fajnych i wklej tutaj? Na pewno komuś się przydadzą a może i sam wpadnie na jakiś pomysł ;)
22.09.2007 Nasz Ślub :*
06.07.2008 Nela Natalia :*
29.02.2012 Inga Patrycja :*
Martuśka
Prawie autorytet
Posty: 2074
Rejestracja: 28.03.2007, 23:01
Płeć: kobieta

Re: algi

Post autor: Martuśka »

coś mi sie udało znaleźć, wydaje mi sie że przepis jest dobry bo produkty są powszechnie dostępne :)

SKLADNIKI:

* Składniki 4 plastry suszonych wodorostów
* po filiżance ciemnego i białego ryżu
* curry, słodka papryka, sól, pieprz
* filet z kurczaka
* pędy bambusa, kiełki

ETAPY PRZYGOTOWANIA:
1. Plastry wodorostów namoczyć. Kurczaka pokrojonego w drobne kawałki obtoczyć w soli, pieprzu, curry i słodkiej papryce, usmażyć na oliwie Ugotować ciemny i biały ryż, Następnie nałożyć na wodorosty cienką warstwę białego i ciemnego.
2. Przygotowane kawałki mięsa nałożyć wraz z pędami bambusa na ryż, posypać kiełkami. Całość zawinąć dość mocno w rulonik.
3. Wodorosty można podawać wraz z sosem śródziemnomorskim, a w zamian kurczaka polecam również owoce morza.

spróbuje to zrobić i powiem co wyszło :P
ODPOWIEDZ