Duzo się uczyta?

Spędzamy w niej (albo powinniśmy spędzać) sporą cześć swojego życia. Jak w niej przetrwać i zostać sobą? Jak radzić sobie z codziennymi szkolnymi wymogami? Jak uniknąć najgorszych katuszy? Co interesującego dzieje się u Was w szkole, a z czym nie możecie wytrzymać?
ODPOWIEDZ
Paweł
Morphlorchack
Posty: 6351
Rejestracja: 30.08.2002, 11:21
Płeć: mężczyzna
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Duzo się uczyta?

Post autor: Paweł »

Hmmmm.... no właśnie.... nauka to zmora kazdego z nas... ale czy duzo potrzebujecie czasu aby przyswoić wiedze i czy wogle przysiadacie czasem aby się czegoś wykuć.... tfuuu.... nauczyć :mrblue:
a może macie jakies wypróbowane sposoby? :>
Niestety rzadko koło zdarzeń, obraca siła naszych marzeń.
:: // https://www.readyforboarding.pl
:: // me? https://pawel.florczak.info
PAL MAL
Młody rozbrykany
Posty: 381
Rejestracja: 21.10.2002, 21:53
Lokalizacja: Warszawa

Re: Duzo się uczyta?

Post autor: PAL MAL »

Jeśli się da oglądnąć lekturke to zawsze. Jeśli chodzi o naukę to ni da się uniknąć odpowiedzi więc lepiej sobie powtórzyć. Sam tego przeważnie nie robie a robie to na lecji lub na przerwie. Ale nie jest to dobry sposób.
YO MY BROTHER!
Damson
Młody aktywny
Posty: 52
Rejestracja: 05.11.2002, 16:11

Re: Duzo się uczyta?

Post autor: Damson »

powiem szczerze , że mało razy się uczyłem w moim życiu :!: Ale narazie nie mam zbytnio problemów :)
DRACO
Młody rozbrykany
Posty: 224
Rejestracja: 28.09.2002, 18:57
Lokalizacja: I po co :P

Re: Duzo się uczyta?

Post autor: DRACO »

Damson pisze:powiem szczerze , że mało razy się uczyłem w moim życiu :!: Ale narazie nie mam zbytnio problemów :)
jeśli zdałeś właśnie do liceum to lepiej zmień nastawienie bo miałem to samo a później zjebane waxy bo się kułem z TRZECH przedmiotów (bez pytań proszem) aby zdać i to nie jakieś wybrane lekcje ale cały cholerny rok z KAŻDEGO z nich i serdecznie odradzam takich przaeżyć.Na dwa miechy miałem ratami w sumie dwa tygodnie wakacji co zbyt optymistyczne nie jest...
Raz się żyje, potem się tylko straszy...
Ja straszę już dziś!!!
Damson
Młody aktywny
Posty: 52
Rejestracja: 05.11.2002, 16:11

Re: Duzo się uczyta?

Post autor: Damson »

powoli zaczynam się zmieniać :!:
wkońcu chcę zdać
Piqs - X
Wspaniały
Posty: 2075
Rejestracja: 29.09.2002, 09:47
Płeć: kobieta

Re: Duzo się uczyta?

Post autor: Piqs - X »

W Gimnazjum sie nie uczyłem ;) i jakos na piakach zdawałem :D .. dobra opinia ;) .. Natomiast teraz w liceum uczę się troshke (choć nie tak jak chcialaby moja mama) i lecem na 3 i 4 .. ale mushem sie do pracy wziac :D .. zebywyjsc na 4.5 na półrocze :]
Roshowa
Młody aktywny
Posty: 131
Rejestracja: 09.10.2002, 19:42

Re: Duzo się uczyta?

Post autor: Roshowa »

A ja mam tzw. "łatwośc przyswajania wiedzy" ... A najlepiej mi anglik idzie =))
Catzz Rulzz!
Decain
Młody aktywny
Posty: 49
Rejestracja: 30.03.2003, 19:11
Lokalizacja: Warszawa

Re: Duzo się uczyta?

Post autor: Decain »

Właśnie ... to chyba nie jest takie skomplikowane. Czytacie sobie jeden temat i już załapujecie jakieś 60% z tego co tam jest (no chyba że zawiłe regółki). Ja przed sprawdzianem jak mam trochę czasu to przepisuję sobie jeszcze raz najważniejsze informacje i uczę się z tej kartki. Jak ktoś jest wzrokowcem to bardzo przydatny sposób.
sexigirl
Młody rozbrykany
Posty: 205
Rejestracja: 27.03.2003, 19:11
Lokalizacja: asteroid B612

Re: Duzo się uczyta?

Post autor: sexigirl »

otóż to .
każdy powinien znaleźć sobie swój własny sposób, by nauka stała się przyjamna i łatwa :)

serio,serio!!

ja na przykład mam wiele sposobów ....

:D rozrysowuję sobie wszystko w mniej lub bardziej skomplikowane schemaciki, potem spojżę na taką kartkę i już wszystko wiem . /czyli pamięć wzrokowa :)

:D w książkach zaznaczam sobie różne rzeczy różnymi kolorami , np to co najistotniejsze na zielono, to co też trzeba "wykuć" a w\ydaje sie mniej ważne na żółto....

:D jako że mam fioła na punkcie muzyki, to często śpiewam sobie "teksty" z zeszytu na melodie różnych fajnych kawałków.... To wesoły i skuteczny sposób :)

:D no i jak nie mam zbyt wiele czasu na naukę, to nagrywam sobie na kasetę lub płytkę zwięzłe notatki, i idąc ulicą czy jadąc autobusem włączam sobie takiego walkmana czy tam odtwarzacza CD, i w ten sposób nie tracę tego czasu który potem zamiast na naukę, mogę poświęcić na wyjścia ze znajomymi, i to wszystko co kocham / jak chcecie wiedzieć co to napisałam w temacie Hobby /

:D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D
Mam oczy
by zauważać innych,
mam uszy, by ich usłyszeć,
nogi, aby do nich sie pofatygować,
dłonie, by je ku nim wyciągnąć
i serce, aby kochać.
Luki
Młody rozbrykany
Posty: 356
Rejestracja: 29.09.2002, 15:52

Re: Duzo się uczyta?

Post autor: Luki »

Kiedyś mało sie uczyłem i dobre oceny zawsze miałem... W tym roku zacząłem sie powaznie uczyc, bo zalezy mi na dobrych ocenach, abym mógł sie dostac do jak najlepszego liceum.
wiedz , ze ... albo juz nic ;]]]]
Aniołek
Młody aktywny
Posty: 108
Rejestracja: 14.02.2003, 11:44
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Duzo się uczyta?

Post autor: Aniołek »

ja się pratycznie nie uczę... czasem cosik powtarzam... ale czas zmienić nastawienie :Pjakoś te egzamy do liceum trzeba zdać i potem jeszcze w liceum wytrwać :D
"myśli kłębią mi się w głowie, a zrozumieć nic nie mogę
myśli kłębią mi się w głowie, a powidzieć nic nie mogę "
[Lenny Valentino]

Pozdrawiam
Aniołek
ODPOWIEDZ