Miłość a róznice.

Każdy prędzej czy później Jej pragnie, każdego dosięga Ręka Miłości, dla jednych jest łaskawa, inni błądzą i muszą walczyć. W tym forum piszemy o pułapkach, rozterkach i radościach związanych z wyjątkowym stanem jakim jest jest Miłość.
ODPOWIEDZ
robek
Młody rozbrykany
Posty: 245
Rejestracja: 07.12.2006, 23:25
Lokalizacja: Radom

Miłość a róznice.

Post autor: robek »

Co myślicie o różnicach pomiędzy kobietą a mężczyzną. Zarówno jesli chodzi o sposób myślenia, odczuwania, działania itp. Czy w miłości są one pomocne. Czy może stanowią przeszkodę ?
Robek
Centi66691
Człowiek czynu
Posty: 1241
Rejestracja: 23.09.2007, 13:13
Lokalizacja: Hollyłódź

Re: Miłość a róznice.

Post autor: Centi66691 »

-Kobieta mówi "Zimno mi"

-Mężczyzna "To się ubierz"

To jest inny sposób myślenia... Może on nie przeszkadza ale dużo daję do myślenia :P
"Wielcy Tancerze nie są wielcy z powodu swojej techniki, lecz pasji"
Linka
Prawie autorytet
Posty: 3270
Rejestracja: 28.02.2004, 18:24
Lokalizacja: Elbląg

Re: Miłość a róznice.

Post autor: Linka »

Z tego co Centi powiedział, rozumiem że kobieta na ma na myśli "ogrzej mnie"?
Fakt, kobiety lubią wiecznie "owijać w bawełnę" i próbować dać coś do zrozumienia facetowi i potem się wściekają jak oni nie skumają.

A same różnice? na pewno nie pomagają, może na początku mogą powodować pewną fascynację płcią przeciwną, ale na dłuższa metę zdarza się że odmienne pojmowanie czegoś (spowodowane płcią) powoduje kłótnie i niepotrzebną złość.
No, ale trzeba z tym żyć ;P
There's no better time to be happy than right now. Happiness is the journey, not the destination.
Virgin
Szalony pismak
Posty: 743
Rejestracja: 19.08.2004, 22:15
Lokalizacja: LODZ

Re: Miłość a róznice.

Post autor: Virgin »

odmiennosc hmm
skojazyla mi sie moja kolezanka ze swoim boyem. on czarnoskory z innego kontynentu, rozmawiaja wylacznie po angielsku ze soba, a no i on 10lat od niej starszy. Ale rozumieja sie jak narazie i jest im ze soba dobrze :)
MIŁOŚCI MOWĄ NIE JEST SŁOWO,
LECZ BOSKI POCAŁUNEK.
you are the reason I wake up everyday and sleep through the night
ruk22
Młody aktywny
Posty: 2
Rejestracja: 29.03.2008, 13:20

Re: Miłość a róznice.

Post autor: ruk22 »

niedawno bylem z dziewczyna ktora byla przeciwnoscia mojej osoby.Zle to wplywalo na nasz zwiazek niedobralismy sie charakterami ,ja spokojny w postepowaniu i w mysleniu ona energiczna i nieobliczalna.Kazdy mial swoje zdanie ja myslalem ze to co ona robi jest zle i nie do akceptacjii ,ona ze robi dobrze nikt nie ustepowal.Z tego wychodzily klutnie tak co dwa dni a nieraz codziennie.Robilismy sobie na zlosc aby pokazac swoje stanowisko.te sytuacje wykanczaly mnie psychicznie.Kazdy ocenial ten zwiazek za toksyczny lecz bylem swiadomy ze jest tak nadal z nia bylem poniewaz ja kocham ,ona niby tez.Ona zawsze godzila nas sexem i tak w kazdym przypadku klutni.Doszedlo nawet do sytuacjii w ktorych sie zdradzalismy, lecz ona pierwsza to zrobila a ja po tej zdradzie mam uraz psychiczny do dziewczyn.potem ja ja zdradzilem wszystko wyszlo na jaw ,lecz bylismy nadal razem.Pamietam kiedy ona zerwala zemna bardzo zle sie czulem latalem za nia tak jak by byla to moja wina.Nie wyszlo jej z innym wiec wrucila do mnie.Powiedziala mi ze chciala zmienic mnie poniewaz zmienila prace na lepsza i chciala zmienic mnie na kogos rowniez lepszego.Nadal bylismy ze soba lecz niedawno ja postanowilem ze niechce byc z nia ale zle sie czuje bez niej i boli mnie to ze ona nic nie robi w kierunku powrotu do mnie a ja jak ona zostawila biegalem za nia.
sanderka
Młody aktywny
Posty: 11
Rejestracja: 28.05.2008, 17:19
Lokalizacja: ZE SLĄSKA

Re: Miłość a róznice.

Post autor: sanderka »

Co myślicie o różnicach pomiędzy kobietą a mężczyzną. Zarówno jesli chodzi o sposób myślenia, odczuwania, działania itp. Czy w miłości są one pomocne. Czy może stanowią przeszkodę ?

ruk22 ma racje trzeba miec takie same zainteresowania i poglady bo nic z tego nie bedzie:/
Sanderka
JaGaKi
Człowiek czynu
Posty: 1257
Rejestracja: 09.05.2005, 23:41
Lokalizacja: Nowa Huta:)

Re: Miłość a róznice.

Post autor: JaGaKi »

A pro po różnic - wydaje się to zabawne ale w dzisiejszym społeczeństwie raczej zatraciła się tradycja podziału ról kobiety i mężczyzny. Sporo znam dzieuch które sa twardsze od dziewczyn a z drugiej strony są faceci interesujący się modą i kosmetykami. Ma to też duże znaczenie jeśli chodzi o miłość. Do czego piję? Kazdy człowiek jest inny i nie da się łatwo określić czy jakaś cecha/uzcucie jest pomocne. No chyba, że żyję w odmiennym środowisku.
Czy jestem gejem, metalem lubiącym musli czarnoskórym polaninem - nie tolerujesz mnie - nie masz mego szacunku!
Martuśka
Prawie autorytet
Posty: 2074
Rejestracja: 28.03.2007, 23:01
Płeć: kobieta

Re: Miłość a róznice.

Post autor: Martuśka »

No różnice czyli przeciwieństwa sie przyciągają ale to chyba już nie prawda... Gdy jest za dużo tych różnic w charakterze to związek nie wyjdzie... Nawet poczucie humoru gdy jest zbyt zróżnicowane powoduje kłótnie czy nieporozumienia. Ale gdyby sie we wszystkim zgadzało i było sie na tych samych stanowiskach to byłoby zbyt nudno w związku... różnice są potrzebne ale tylko w jakimś określonym stopniu.
Różnice w sposobie myślenia kobiet i mężczyzn jest znaczna bo kobiety częściej myślą bardziej skomplikowanie czego przykładem jest ten mini-dialog, który Centi wstawił wyżej ale kobiety lepiej postrzegają rzeczywistość (znaczy stąpają twardo po ziemi jeśli chodzi o poważne sprawy - to przejawia sie już od wczesnego dzieciństwa - naukowo udowodnione).

JaGaKi masz racje, że te różnice znacznie sie zatarły ale one nadal istnieją i raczej całkowicie nigdy nie znikną. Zatarł sie bardzo sposób okazywania uczuć: kobiety coraz rzadziej okazują słabość a coraz częściej to one zadają ból. A coraz częściej to faceci, mimo tego ze starają sie to ukryć, cierpią. Sposób zdobywania partnera też zaczyna sie zmieniać bo coraz częściej to faceci są zdobywani przez kobiety an nie na odwrót. Znaczenie maja już tu różnice w zachowaniu społeczeństwa a nie tylko różnice w zwiazku kobiety i mężczyzny.
ODPOWIEDZ