Pozytywny test ciążowy??

Ponoć to najpiękniejszy okres w życiu.... a jednak czasem daje sie we znaki - przerastające problemy; brak zrozumienia; nowe, nieznane sytuacje; ale także radości i powodzenia. Tu możesz napisać o tym wszystkim, co Cię boli, denerwuje, zastanawia i cieszy w Twoim obecnym życiu.
ODPOWIEDZ
MaŁa
Młody aktywny
Posty: 7
Rejestracja: 13.06.2008, 21:13

Pozytywny test ciążowy??

Post autor: MaŁa »

Współżyłam z moim chłopakiem.. Teraz spóźnia mi się okres.. nie wiem co robić.. Zrobiłam test ciążowy... Tylko nie wiem jak mam zinterpretowac wynik... Bo zgodnie z instrukcja na opakowaniu nie powinno sie odczytywac testu po 10 minutach... W trakcie 10 minut na tescie byla jedna kreska.. Jednak kiedy godzinę później pokazałam test chłopakowi zobaczyłam coś co mnie bardzo zaniepokoiło.. Pojawiła się druga kreska... Co prawda słabo widoczna ale jednak w słońcu było ją widać.. Nie wiem co mam robić.. Planuję powtórzyć test we wtorek... Dziewczyny miałyście kiedyś taką sytuację?? Proszę o pomoc... :cry: :cry: :cry:
Optymista widzi światełko w tunelu... Maszynista widzi debila na torach... :PP
*MysterY*
Tuningowiec
Posty: 3122
Rejestracja: 28.02.2004, 23:44
Lokalizacja: 51°47'N 19°27'E

Re: Pozytywny test ciążowy??

Post autor: *MysterY* »

nie jestem dziewczyna ale ile czasu spóźnia Ci się okres?
Ford Mondeo mk1 Ghia RS1800 115KM
MaŁa
Młody aktywny
Posty: 7
Rejestracja: 13.06.2008, 21:13

Re: Pozytywny test ciążowy??

Post autor: MaŁa »

Dzisiaj jest 35 dzien mojego cyklu.. Mam nieregularne ale nigdy cykl nie trwał tak długo...
Optymista widzi światełko w tunelu... Maszynista widzi debila na torach... :PP
makaroniarz
Młody aktywny
Posty: 55
Rejestracja: 04.05.2008, 17:22

Re: Pozytywny test ciążowy??

Post autor: makaroniarz »

ahhh ta czystość przedmałżeńska :P
MaŁa
Młody aktywny
Posty: 7
Rejestracja: 13.06.2008, 21:13

Re: Pozytywny test ciążowy??

Post autor: MaŁa »

Ja proszę o pomoc a nie złośliwe komentarze bo takie sama sobie rzucam patrząc w lustro i rozumiem swój błąd... Po prostu nie wiem co mam robić teraz...
Optymista widzi światełko w tunelu... Maszynista widzi debila na torach... :PP
Linka
Prawie autorytet
Posty: 3270
Rejestracja: 28.02.2004, 18:24
Lokalizacja: Elbląg

Re: Pozytywny test ciążowy??

Post autor: Linka »

Nie panikuj, doszukujesz sie na siłę drugiej kreski. Jakby miała być to by wyskoczyło od razu obiei takiej samej wielkości.
There's no better time to be happy than right now. Happiness is the journey, not the destination.
MaŁa
Młody aktywny
Posty: 7
Rejestracja: 13.06.2008, 21:13

Re: Pozytywny test ciążowy??

Post autor: MaŁa »

Linka pisze:Nie panikuj, doszukujesz sie na siłę drugiej kreski. Jakby miała być to by wyskoczyło od razu obiei takiej samej wielkości.
Na niektórych opakowaniach jest napisane, że druga kreska może się pojawić... i chociaż ledwo widoczna i tak oznacza ciążę...
Ostatnio zmieniony 13.06.2008, 23:32 przez MaŁa, łącznie zmieniany 1 raz.
Optymista widzi światełko w tunelu... Maszynista widzi debila na torach... :PP
=MiLi=
Wspaniała
Posty: 4384
Rejestracja: 30.01.2005, 21:42
Płeć: kobieta
Lokalizacja: ŁóDź

Re: Pozytywny test ciążowy??

Post autor: =MiLi= »

Nie panikuj tylko powtórz test po prostu. Albo dla 100% pewności zrób testy z krwi - beta HCG, zrobisz je w laboratorium koszt około 20-25zł (przynajmniej ja tyle płaciłam). Jak ja robiłam test to druga kreska pojawiła się w ciągu pierwszych 3 minut, co prawda była jasna, ale drugi test pokazał już dwie piękne, mocne, ciemne i wyraźne kreseczki :D
W instrukcji masz na pewno napisane żeby odczytać wynik po takim a takim czasie i wtedy jest prawidłowy - wcześniej lub później może być fałszywy.

A na przyszłość pomyślcie o zabezpieczeniu skoro nie jesteście na dziecko gotowi.
22.09.2007 Nasz Ślub :*
06.07.2008 Nela Natalia :*
29.02.2012 Inga Patrycja :*
MaŁa
Młody aktywny
Posty: 7
Rejestracja: 13.06.2008, 21:13

Re: Pozytywny test ciążowy??

Post autor: MaŁa »

=MiLi= pisze:... dla 100% pewności zrób testy z krwi - beta HCG...
A na takie badania muszę wybrać się z prawnym opiekunem jeżeli nie jestem pełnoletnia?
Optymista widzi światełko w tunelu... Maszynista widzi debila na torach... :PP
=MiLi=
Wspaniała
Posty: 4384
Rejestracja: 30.01.2005, 21:42
Płeć: kobieta
Lokalizacja: ŁóDź

Re: Pozytywny test ciążowy??

Post autor: =MiLi= »

MaŁa pisze:[Na niektórych opakowaniach pisze, że druga kreska może się pojawić... i chociaż ledwo widoczna i tak oznacza ciążę...
Jeśli już to "jest napisane". Nie sugeruj się "niektórymi opakowaniami" tylko patrz w instrukcje tego testu, który robiłaś.

Nie, myślę, że nie musisz być z opiekunem. Po prostu idziesz do laboratorium i mówisz, że chciałabyś zrobić test Beta HCG, płacisz, Pani pobiera Ci krew i mówi kiedy możesz odebrać wynik. Dostajesz wynik z poziomem tego hormonu i normami, sprawdzasz w której się mieścisz i już wiesz czy to ciąża czy nie, a jeśli tak to mniej więcej który tydzień.
22.09.2007 Nasz Ślub :*
06.07.2008 Nela Natalia :*
29.02.2012 Inga Patrycja :*
Offik
Prawie autorytet
Posty: 2650
Rejestracja: 02.12.2005, 13:16
Lokalizacja:

Re: Pozytywny test ciążowy??

Post autor: Offik »

druga kreska na tescie moze spokojnie sie pojawic po 3 minutach od jego zrobienia, z powodu zachodzenia w nim reakcji chemicznych

wiarygodny wynik jest do 3 minut po zrobieniu,

dobrze mili tez ci napisala, mozna zrobic beta hcg

no i pamietaj zeby test robic okolo 3 tyg po feralnym stosunku:)
aguśka
Człowiek czynu
Posty: 1108
Rejestracja: 14.07.2007, 14:33
Płeć: kobieta

Re: Pozytywny test ciążowy??

Post autor: aguśka »

Offik pisze:druga kreska na tescie moze spokojnie sie pojawic po 3 minutach od jego zrobienia, z powodu zachodzenia w nim reakcji chemicznych

wiarygodny wynik jest do 3 minut po zrobieniu,
to prawda, więc nie przejmuj się tą drugą kreską, która powstała po jakimś czasie
Offik pisze: no i pamietaj zeby test robic okolo 3 tyg po feralnym stosunku:)
Offik, test ciążowy wykazuje już po 7 dniach od stosunku :zdziwko:


A poza tym jesteś jeszcze bardzo młoda, i możesz mieć jeszcze nieregularne miesiaczki, tym bardziej kiedy się tak stresujesz....

( pisałaś, że to 35 dzień, mój osobisty "rekord" to 43, głowa do góry)
następnym razem będziesz mądrzejsza :)
"Bywają takie dni i noce, które zmieniają wszystko. Bywaja takie rozmowy własne lub zaszłyszane, które są w stanie wywrócić do góry nogami cały nasz świat. Nie możemy ich przewidzieć. Nie możemy się na nie przygotować. Czyhaja gdzieś na nas zapisane w łańcuchu pozornych przypadków, nieuchronne jak świt po ciemności.."
"Hera moja miłość"
Martuśka
Prawie autorytet
Posty: 2074
Rejestracja: 28.03.2007, 23:01
Płeć: kobieta

Re: Pozytywny test ciążowy??

Post autor: Martuśka »

musisz też wiedzieć, że takie testy pokazują dwie kreski np. podczas owulacji dlatego nigdy nie dają 100% pewności :)

testy krwi to 100% pewności dlatego najlepiej zrobić właśnie takie testy a nie ciążowe z apteki:)
Offik
Prawie autorytet
Posty: 2650
Rejestracja: 02.12.2005, 13:16
Lokalizacja:

Re: Pozytywny test ciążowy??

Post autor: Offik »

aguśka pisze:
Offik pisze: no i pamietaj zeby test robic okolo 3 tyg po feralnym stosunku:)
Offik, test ciążowy wykazuje już po 7 dniach od stosunku :zdziwko:
7 dni po zapłodnieniu to tak ale to takie najwczesniejsze... zazwyczaj jest to kolo 10-14 dni po zaplodnieniu... nie po stosunku...
=MiLi=
Wspaniała
Posty: 4384
Rejestracja: 30.01.2005, 21:42
Płeć: kobieta
Lokalizacja: ŁóDź

Re: Pozytywny test ciążowy??

Post autor: =MiLi= »

To nie jest ważne po ilu - każdy test wykrywa po innym czasie - wszystko napisane jest na opakowaniu. Dziewczyna napisała, że spóźnia Jej się okres, a każdy test już powinien wykryć ciążę w dniu spodziewanego okresu.
Poza tym zgadza się, może opóźniać Ci się przez stres, może jakieś wahania hormonalne... jesteś młoda, więc w zasadzie może być to wszystko.
22.09.2007 Nasz Ślub :*
06.07.2008 Nela Natalia :*
29.02.2012 Inga Patrycja :*
ODPOWIEDZ