Porada

Każdy prędzej czy później Jej pragnie, każdego dosięga Ręka Miłości, dla jednych jest łaskawa, inni błądzą i muszą walczyć. W tym forum piszemy o pułapkach, rozterkach i radościach związanych z wyjątkowym stanem jakim jest jest Miłość.
ODPOWIEDZ
TomaszQ
Młody aktywny
Posty: 3
Rejestracja: 02.02.2009, 22:40

Porada

Post autor: TomaszQ »

Witam,
Postanowiłem się poradzić... bo sytuacja wygląda następująco. Od pewnego czasu zaprzyjaźniłem się z dziewczyną z grupy - czyli osobą bliskiego otoczenia... Wiem, że jesteśmy sobie bliskimi znajomymi... rozmawiamy o wszystkim i zwierzamy się sobie, ze swoich planów, wspomnień itp. dosłownie o wszystkim możemy porozmawiać, lecz jest jak zawsze pewien temat Tabu... Chciałbym z nią porozmawiać, czy istniała by opcja spróbować stworzyć związek, lecz nie wiem naprawdę od czego zacząć. Osoba, którą sobie upatrzyłem jest naprawdę podobna do mnie i znam 1-2 miesiące lepiej, a wiem co naprawdę tak myśli i poznałem jej wartości, najśmieszniejsze jest to, że w wielu sprawach mamy podobne zachowania i podobne zdolności. Może dlatego nie warto w to się pakować ? Jednak ja coś czuję do niej i nie potrafię jeszcze tego określić czy to jest miłość, czy tylko przyjaźń, ale chciałbym spróbować coś z nią stworzyć. Póki co traktujemy się po przyjacielsku, dbam o nią i się martwię, ale prawdopodobnie jako przyjaciel, podobnie nasze spotkania wyglądają... Czasami daje mi dwuznaczne znaki, dla osoby trzeciej nic to pewnie nie znaczy, ale dla mnie jest to trochę prowokujące.

Poradźcie mi co mogę zrobić w takiej sytuacji, czy zostawić tak jak jest, czy starać się stworzyć coś więcej?
Pamiętajcie, że jest to osoba z bliskiego otoczenia i nie chciałbym by się ode mnie odwróciła.
Zacząć od pocałunku, tylko kiedy wyczuć kiedy ona tego chcę... Bo po przyjacielsku trudno odróżnić, czy żartuję, czy też nie...
Czy może zainicjować rozmowę, o nas? I jak zacząć.

Dziękuję

Pozdrawiam i jeszcze raz dziękuję za wszelkie odpowiedzi.
Martuśka
Prawie autorytet
Posty: 2074
Rejestracja: 28.03.2007, 23:01
Płeć: kobieta

Re: Porada

Post autor: Martuśka »

Jeśli nie wiesz czy ona chciałaby jakiegoś związku to popytaj ją czy myślała żeby się z kimś wiązać, czy może ma kogoś kogo chciałaby bliżej poznać, czy jest gotowa na związek tak ogólnie... Ogólnie musisz zacząć rozmowę o związkach, sam zacznij temat i sam powiedz jak jest u ciebie... to bardziej zachęca do rozmowy kiedy ktoś pierwszy wypowie się na dany temat, otwórz się przed nią w dobrym momencie.
To, że macie wiele wspólnego to bardzo dobrze, przeciwieństwa sie przyciągają ale bez przesady... trzeba mieć tez wiele wspólnego ze sobą. A czy spotykacie sie gdzieś tylko we dwójkę, bez świadków, np. u kogoś w domu, oglądacie film czy coś podobnego? i jeśli tak to od kto pierwszy proponuje zazwyczaj takie spotkania, jak wyglądają? może faktycznie daje ci znaki które trzeba tylko dobrze odczytać:)
TomaszQ
Młody aktywny
Posty: 3
Rejestracja: 02.02.2009, 22:40

Re: Porada

Post autor: TomaszQ »

Dziękuję za część porady :)
Tak spotykamy się bez świadków, ogółem chodzimy razem na kurs tańca. Często zabieram ją na spacery i do kawiarni. Właśnie w czwartek zabieram ją również do zoo :) Nie wie jeszcze o tym gdzie idziemy, ale nie protestowała.
aguśka
Człowiek czynu
Posty: 1108
Rejestracja: 14.07.2007, 14:33
Płeć: kobieta

Re: Porada

Post autor: aguśka »

według mnie to już wygląda jak związek... myślę że czas na następny krok...Możesz zapytać, czy nie myślała co by było gdybyście byli razem, albo coś w tym stylu. Albo poprostu powiedz, że chciałbyś z nią spróbować, jeśli ona powie, że nie chce, to obiecaj jej że uszanujesz jej decyzję i że nic się nie zmieni między Wami (na gorsze) i że będzie tak jak do tej pory... Od pocałunku raczej nie zaczynaj, bo jeśli Ona tego nie chce, to potem będzie lipa, no chyba że jesteś pewien, że Ona by chciała...
"Bywają takie dni i noce, które zmieniają wszystko. Bywaja takie rozmowy własne lub zaszłyszane, które są w stanie wywrócić do góry nogami cały nasz świat. Nie możemy ich przewidzieć. Nie możemy się na nie przygotować. Czyhaja gdzieś na nas zapisane w łańcuchu pozornych przypadków, nieuchronne jak świt po ciemności.."
"Hera moja miłość"
Martuśka
Prawie autorytet
Posty: 2074
Rejestracja: 28.03.2007, 23:01
Płeć: kobieta

Re: Porada

Post autor: Martuśka »

Fakt, to wygląda jak związek:) wiec chyba dobrze będzie sie dowiedzieć co i jak, czy chce związku :) zgodzę sie z aguśką - nie zaczynaj od pocałunku:P powodzenia:) i napisz jak poszło:P bo znając życie to kolejna osoba, która sie poradzi i sobie pójdzie:P
TomaszQ
Młody aktywny
Posty: 3
Rejestracja: 02.02.2009, 22:40

Re: Porada

Post autor: TomaszQ »

Sorka, że nie odpisałem :D, ale dopiero jakoś teraz znalazłem chwilkę. Dziękuję wam. Miałyście rację.

Teraz dam już swoją radę: Warto czasem zaryzykować i przełamać się, bo może spotkać każdego coś niesamowitego, gdybym tego nie zrobił byłbym największym idiotą.

Także, skoro coś czujecie do drugiej osoby, warto zaryzykować i nie obawiać się odrzucenia.

Pozdrawiam
aguśka
Człowiek czynu
Posty: 1108
Rejestracja: 14.07.2007, 14:33
Płeć: kobieta

Re: Porada

Post autor: aguśka »

gratulacje ;) no i dużżżooo szczęścia życzymy ;)....
"Bywają takie dni i noce, które zmieniają wszystko. Bywaja takie rozmowy własne lub zaszłyszane, które są w stanie wywrócić do góry nogami cały nasz świat. Nie możemy ich przewidzieć. Nie możemy się na nie przygotować. Czyhaja gdzieś na nas zapisane w łańcuchu pozornych przypadków, nieuchronne jak świt po ciemności.."
"Hera moja miłość"
Centi66691
Człowiek czynu
Posty: 1241
Rejestracja: 23.09.2007, 13:13
Lokalizacja: Hollyłódź

Re: Porada

Post autor: Centi66691 »

Dokładnie szczęści, szczęścia i jeszcze raz :)
"Wielcy Tancerze nie są wielcy z powodu swojej techniki, lecz pasji"
ODPOWIEDZ