Tragedia w Smoleńsku

Dzisiejszy świat i Polska to wiele kontrowersji i pytań. W tym forum poruszamy wszystkie problemy polityczne, gospodarczo-społeczne i kulturalno-religijne świata. Tu możecie pisać co Wam się nie podoba w dzisiejszym systemie, który kraj będzie nowym supermocarstwem i który polityk jest skorumpowany (-;
ODPOWIEDZ
Kamilka
Młody rozbrykany
Posty: 262
Rejestracja: 25.11.2006, 19:08

Tragedia w Smoleńsku

Post autor: Kamilka »

dziś rano w katastrofie samolotu prezydenckiego zginął Prezydent RP, jego żona, dowódcy wojsk, ministrowie, posłowie, dyrektorowie i wiele innych wysoko postawionych i cenionych osób. Cała Polska przeżywa tragedię, ogłoszono tygodniową żałobę.

Osobiście, nie byłam zwolenniczką Prezydenta Kaczyńskiego, ale jednak był prezydentem i szacunek mu się na pewno należy.
Aktualnie, wydaje mi się, że media trochę ubarwiają całą jego historię i dokonania (pokazują wszystko w innym, lepszym świetle), ale przecież o zmarłym źle mówić nie można.. jestem dość mile zaskoczona tymi wszystkimi słowami, że mimo, że ludzie nie zgadzali się z prezydentem, jego poglądami to jest im przykro i jednoczą się razem.

Niech spoczywają w pokoju...
"To właśnie możliwość spełniania marzeń sprawia, że życie jest tak fascynujące..." P. Coelho

:*
=MiLi=
Wspaniała
Posty: 4384
Rejestracja: 30.01.2005, 21:42
Płeć: kobieta
Lokalizacja: ŁóDź

Re: Tragedia w Smoleńsku

Post autor: =MiLi= »

Do tej pory nie mogę w to uwierzyć... rano jak włączyłam telewizor myślałam, że to jakiś durny żart, spóźnione prima aprilis... nie docierało do mnie, że to się stało naprawdę. Łzy same płynęły...
Nie ważne teraz kto był zwolennikiem a kto przeciwnikiem Lecha Kaczyńskiego - Jego życie to wielka strata... Maria Kaczyńska... zginęło tylu ważnych ludzi... to nie do pomyślenia po prostu... nie potrafię sobie nawet wyobrazić rozpaczy ich rodzin... Marty Kaczyńskiej, Jarosława Kaczyńskiego i rodzin innych zmarłych... to straszne, po prostu straszne :(
22.09.2007 Nasz Ślub :*
06.07.2008 Nela Natalia :*
29.02.2012 Inga Patrycja :*
stefan
pogromca twarożków
Posty: 1380
Rejestracja: 10.01.2005, 20:56
Lokalizacja: Bielsko - Biała

Re: Tragedia w Smoleńsku

Post autor: stefan »

do mnie też to do tej pory nie dotarło.

pewnie jak obejrzę transmisję z pogrzebu to wtedy pojmę że to się naprawdę stało, niemniej jednak w tym momencie czytam wiadomości z przekonaniem że jest to jakaś surrealna transmisja.

bardzo jestem ciekaw, jaka jest prawdziwa przyczyna katastrofy. czy odtajnione będą nagrania rozmów pilotów z wieżą, log z awioniki i pozostałe parametry lotu. jakoś nie do końca potrafię sobie wyobrazić, że dwóch doświadczonych pilotów wojskowych popełnia tak fatalną pomyłkę.

równie zagadkowy jest fakt, że nikt nie uratował się z katastrofy. w większości tego typu wypadków przynajmniej jedna osoba uchodzi z życiem, a tu nagle nikt? baardzo dziwne.
aguśka
Człowiek czynu
Posty: 1108
Rejestracja: 14.07.2007, 14:33
Płeć: kobieta

Re: Tragedia w Smoleńsku

Post autor: aguśka »

Jest wiele różnych teorii na temat przyczyn katastrofy... bardzo dużo niewyjaśnionych, a nawet podejrzanych spraw... tysiące pytań bez odpowiedzi... wiele wątpliwości...
Zginęli najlepsi, najważniejsi... Jest to ogromna strata dla polskiego narodu.
Tak jak 70 lat temu zamordowano tam polskich oficerów i inteligencję tak, i wczoraj katastrofa pochłonęła samą elitę. Historia zatoczyła koło...

Szczerze wątpię, żeby były ujawnione nagrania rozmów, czy zapisy z czarnych skrzynek... tym bardziej jeśliby odkryli tam coś "niewygodnego" co jest prawdopodobne.

Można przyrównać tu katastrofę CASY w Mirosławcu... mnie akurat tamta historia dotknęła osobiście, zginął w niej członek mojej bliskiej rodziny i wiem, że przyczyny katastrofy nie są znane do dziś nawet najbliższa rodzina nie poznała zawartości czarnych skrzynek...
Obawiam się że w tej sytuacji może być podobnie... Wiele osób wini pilota... być może słusznie... ale jak to powiedział Leszek Miller że pilot mógł być pod jakąś presją, przymusem... reszty można się domyśleć...

Pozostaje nam modlić się i czekać na rozkład zdarzeń
Cześć ich pamięci!
"Bywają takie dni i noce, które zmieniają wszystko. Bywaja takie rozmowy własne lub zaszłyszane, które są w stanie wywrócić do góry nogami cały nasz świat. Nie możemy ich przewidzieć. Nie możemy się na nie przygotować. Czyhaja gdzieś na nas zapisane w łańcuchu pozornych przypadków, nieuchronne jak świt po ciemności.."
"Hera moja miłość"
Kamilka
Młody rozbrykany
Posty: 262
Rejestracja: 25.11.2006, 19:08

Re: Tragedia w Smoleńsku

Post autor: Kamilka »

pozostaje mieć nadzieję, że tym razem dowiemy się czegoś z tych czarnych skrzynek... w końcu zginęły najważniejsze osoby w Polsce.. mam nadzieję, że nie zostawią tak tego.

też trudno mi uwierzyć w to, że to wina pilotów...
"To właśnie możliwość spełniania marzeń sprawia, że życie jest tak fascynujące..." P. Coelho

:*
Paweł
Morphlorchack
Posty: 6351
Rejestracja: 30.08.2002, 11:21
Płeć: mężczyzna
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Tragedia w Smoleńsku

Post autor: Paweł »

stefan pisze:równie zagadkowy jest fakt, że nikt nie uratował się z katastrofy. w większości tego typu wypadków przynajmniej jedna osoba uchodzi z życiem, a tu nagle nikt? baardzo dziwne.
dokładnie... podobno to było zaledwie 100 metrów nad ziemią... powinni mieć przecież bardzo duże szanse na przeżycie.

Dla mnie to wszystko jest niewyobrażalne. Wszystko dzieje się tak szybko.
Co chwile czytam tylko niusy w necie, oglądam jakieś relacje on-line... i tak dziwnie mi jakoś. Jeszcze dwa dni temu byłem w PL...
Niestety rzadko koło zdarzeń, obraca siła naszych marzeń.
:: // https://www.readyforboarding.pl
:: // me? https://pawel.florczak.info
Anuś
Prawie autorytet
Posty: 3140
Rejestracja: 27.05.2003, 18:53
Płeć: kobieta
Lokalizacja: Warszawa

Re: Tragedia w Smoleńsku

Post autor: Anuś »

Może nie dorabiajcie na siłę zagadek, niewygodnych faktów itp...
Mi osobiście póki co bardzo podoba się zachowanie Rosji - Putina, Miedwiediewa, wszelkich służb i naprawdę bardzo bardzo się zdziwię jak się okaże, że Rosja miała z tym coś wspólnego...

Tragedia ogromna, szok, niedowierzanie... Atmosfera na Krakowskim Przedmieściu, w Katedrze Polowej (gdzie biskupem był zmarły wczoraj w katastrofie ks. Tadeusz Płoski), na ulicach Warszawy - niesamowita.. Wszędzie pełno ludzi, wszędzie palą się świeczki, ludzie kładą kwiaty, płaczą... Byłam na Placu Bankowym jak jechał samochód z ciałem Prezydenta - niesamowity tłum...

Straszne, niewyobrażalne, trudne do pojęcia...

Niech spoczywają w pokoju
Miłość jest zawsze nowa. I bez względu na to, czy w życiu kochamy raz, dwa, czy dziesięć razy, zawsze stajemy w obliczu nieznanego. Paulo Coelho
Kamilka
Młody rozbrykany
Posty: 262
Rejestracja: 25.11.2006, 19:08

Re: Tragedia w Smoleńsku

Post autor: Kamilka »

Anuś pisze:Może nie dorabiajcie na siłę zagadek, niewygodnych faktów itp...
Mi osobiście póki co bardzo podoba się zachowanie Rosji - Putina, Miedwiediewa, wszelkich służb i naprawdę bardzo bardzo się zdziwię jak się okaże, że Rosja miała z tym coś wspólnego...
oczywiście Rosja pokazała się z dobrej strony, są pomocni, równie mocno przeżywają tą tragedię co Polacy... po prostu dziwne okoliczności. Czy doświadczeni piloci zaryzykowaliby lądowanie w takich warunkach z takimi osobami na pokładzie?
"To właśnie możliwość spełniania marzeń sprawia, że życie jest tak fascynujące..." P. Coelho

:*
aguśka
Człowiek czynu
Posty: 1108
Rejestracja: 14.07.2007, 14:33
Płeć: kobieta

Re: Tragedia w Smoleńsku

Post autor: aguśka »

Anuś pisze:
Mi osobiście póki co bardzo podoba się zachowanie Rosji - Putina, Miedwiediewa, wszelkich służb i naprawdę bardzo bardzo się zdziwię jak się okaże, że Rosja miała z tym coś wspólnego...

dla mnie to wszytko jest podejrzane... właśnie takie przyjazne nastawienie Rosji. I wcale bym sie nie zdziwiła jeżeli okaże się że ma coś z tym wspólnego Rosja (a dokładniej Putin), Tusk, albo Al-Kaida. Pewnie pomyślicie, że zgłupiałam, ale czy nie zastanawiający jest fakt, że to był pierwszy lot Tupolewa po remoncie?? i to że remont rządowego samolotu odbył się właśnie w Rosji (gdzie ostatnio były rożne akcje terrorystyczne typu metro itp.) ?? albo na przykład to, że Tusk był tam wcześniej, a nie właśnie 10 i że z jego partii zginęło najmniej osób... Dziwne jest też to, że godzinę wcześniej normalnie wylądował samolot z polskimi dziennikarzami i że po tym zdarzeniu zablokowane były na jakiś czas wszystkie linie telefonii komórkowej...
Czy to aby nie za dużo zbiegów okoliczności?
"Bywają takie dni i noce, które zmieniają wszystko. Bywaja takie rozmowy własne lub zaszłyszane, które są w stanie wywrócić do góry nogami cały nasz świat. Nie możemy ich przewidzieć. Nie możemy się na nie przygotować. Czyhaja gdzieś na nas zapisane w łańcuchu pozornych przypadków, nieuchronne jak świt po ciemności.."
"Hera moja miłość"
Anuś
Prawie autorytet
Posty: 3140
Rejestracja: 27.05.2003, 18:53
Płeć: kobieta
Lokalizacja: Warszawa

Re: Tragedia w Smoleńsku

Post autor: Anuś »

Tusk??? No jak dla mnie to juz mega przegiecie ;/ Nie sadze zeby byl na tyle glupi ze pol roku przed wyborami prezydenckimi ryzykuje czyms takim.. Dla siebie, dla rodziny, dla PO...
Miłość jest zawsze nowa. I bez względu na to, czy w życiu kochamy raz, dwa, czy dziesięć razy, zawsze stajemy w obliczu nieznanego. Paulo Coelho
Kamilka
Młody rozbrykany
Posty: 262
Rejestracja: 25.11.2006, 19:08

Re: Tragedia w Smoleńsku

Post autor: Kamilka »

aguśka pisze:Dziwne jest też to, że godzinę wcześniej normalnie wylądował samolot z polskimi dziennikarzami i że po tym zdarzeniu zablokowane były na jakiś czas wszystkie linie telefonii komórkowej...
o.O o tym nie wiedziałam...

dziś też słyszałam opinię, że niby Rosja taka przyjazna, a i tak każdy gdzieś tam głęboko obwinia Rosjan.. bo to jednak stało się na ich terytorium, że będąc pierwszymi co niosą pomoc mają szanse zatrzeć ewentualne ślady i zapewnić aby w ręce wysłanników z Polski trafiły tylko te wiadomości i przedmioty, które trafić powinny... może i jest to trochę skrajne ale jednak człowiek zaczyna się nad tym zastanawiac.
"To właśnie możliwość spełniania marzeń sprawia, że życie jest tak fascynujące..." P. Coelho

:*
aguśka
Człowiek czynu
Posty: 1108
Rejestracja: 14.07.2007, 14:33
Płeć: kobieta

Re: Tragedia w Smoleńsku

Post autor: aguśka »

Kamilka pisze: bo to jednak stało się na ich terytorium, że będąc pierwszymi co niosą pomoc mają szanse zatrzeć ewentualne ślady i zapewnić aby w ręce wysłanników z Polski trafiły tylko te wiadomości i przedmioty, które trafić powinny... może i jest to trochę skrajne ale jednak człowiek zaczyna się nad tym zastanawiac.
dokładnie... wszystkie dochodzenia, odczytywanie czarnych skrzynek, badanie przyczyn... wszytko w większości Rosja.
Anuś pisze: Tusk??? No jak dla mnie to juz mega przegiecie ;/ Nie sadze zeby byl na tyle glupi ze pol roku przed wyborami prezydenckimi ryzykuje czyms takim.. Dla siebie, dla rodziny, dla PO...


ja nikogo nie oskarżam, ale dla mnie te jego czułości z Putinem są podejrzane, więc na pewno bym się nie zdziwiła jeśli okazałoby się, że to on z Putinem.
"Bywają takie dni i noce, które zmieniają wszystko. Bywaja takie rozmowy własne lub zaszłyszane, które są w stanie wywrócić do góry nogami cały nasz świat. Nie możemy ich przewidzieć. Nie możemy się na nie przygotować. Czyhaja gdzieś na nas zapisane w łańcuchu pozornych przypadków, nieuchronne jak świt po ciemności.."
"Hera moja miłość"
Kamilka
Młody rozbrykany
Posty: 262
Rejestracja: 25.11.2006, 19:08

Re: Tragedia w Smoleńsku

Post autor: Kamilka »

moga nawet spreparowac/podmienić czarne skrzynki ;P

ale żeby Kaczyńskich na Wawelu chować to już mi się nie pdoba :zdziwko:
"To właśnie możliwość spełniania marzeń sprawia, że życie jest tak fascynujące..." P. Coelho

:*
Paweł
Morphlorchack
Posty: 6351
Rejestracja: 30.08.2002, 11:21
Płeć: mężczyzna
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Tragedia w Smoleńsku

Post autor: Paweł »

tylko czekać jak z dnia na dzień bedą rosły różne teorie spiskowe... mniej lub bardziej prawdziwe...


A JA SIE PYTAM... dlaczego dopiero kilkadziesiąt godzin po wypadku podnoszą kadłub samolotu!?!? Dlaczego nie szukali tam żywych zaraz po wypadku?! Czy w ogóle szukali oznak życia?! :|
Niestety rzadko koło zdarzeń, obraca siła naszych marzeń.
:: // https://www.readyforboarding.pl
:: // me? https://pawel.florczak.info
ODPOWIEDZ