Nauka i stres

Spędzamy w niej (albo powinniśmy spędzać) sporą cześć swojego życia. Jak w niej przetrwać i zostać sobą? Jak radzić sobie z codziennymi szkolnymi wymogami? Jak uniknąć najgorszych katuszy? Co interesującego dzieje się u Was w szkole, a z czym nie możecie wytrzymać?
ODPOWIEDZ
rogata
Młody aktywny
Posty: 181
Rejestracja: 24.01.2009, 16:56
Płeć: kobieta
Lokalizacja: Chełm

Nauka i stres

Post autor: rogata »

Ile czasu przed ważniejszym sprawdzianem zaczynacie się tak naprawdę uczyć? Bo ja mam tak, że zawsze obiecuje sobie, że zacznę się wcześnie uczyć, a potem wszystko zostaje na ostatnią chwilę... Jak można radzić sobie ze stresem przed egzaminem? Pozdro!!
Life is piece of shit, when you look at it!
Linka
Prawie autorytet
Posty: 3270
Rejestracja: 28.02.2004, 18:24
Lokalizacja: Elbląg

Re: Nauka i stres

Post autor: Linka »

Chyba każdy sobie tak obiecuje :) A czas potrzebny na prawdziwą naukę zależny jest od zdolności człowieka, czy lubi przedmiot itp.
A rada na stres? Chyba tkaiej nie ma- jedynie powiedzieć sobie, a co mi tam, jak nie zaliczę za pierwszym razem, to za następnym :)
There's no better time to be happy than right now. Happiness is the journey, not the destination.
Martuśka
Prawie autorytet
Posty: 2074
Rejestracja: 28.03.2007, 23:01
Płeć: kobieta

Re: Nauka i stres

Post autor: Martuśka »

Na naukę to ja zawsze mam czas, a potem przed egzaminem siedzę i się denerwuje bo jeszcze przecież nic nie umiem:P odkładam często wszystko na ostatnią chwile, czasem nie uczę się wcale...
A stres? To dziwne ale ostatnio zdałam sobie sprawę, że kiedy brałam MagnezB6 (podobno tez łagodzi stres) czułam się lepiej i odważniej na egzaminach:P brałam go tylko ze względu na magnez oczywiście:) teraz nie biorę go od dłuższego egzaminu i mimo, że umiałam wszystko to stres mnie zżarł troche... może coś w tym jest... ale najlepsza metoda jak dla mnie to pewność, że potrafię wszystko albo chociaż większość materiału. Do egzaminów podchodzę wtedy w sposób: zdam na pewno, przecież umiem:) i jedyny stres to czekanie na wynik. Jakiś optymalny poziom stresu tez jest i to często mi pomaga bo to tez należy do "zadań" stresu:P
Igga
Młody aktywny
Posty: 7
Rejestracja: 28.04.2010, 09:35
Płeć: kobieta

Re: Nauka i stres

Post autor: Igga »

Ja też strasznie się stresuje, a jak się stresuje to się nie mogę skupić :( myślę tylko o tym, że nie dam rady..
Też by mi się przydało coś na koncentrację, ale jeszcze nigdy niczego takiego nie brałam..
ODPOWIEDZ