Gran Torino

Obecnie światowa kinematografia zalewa nas swoimi (nie zawsze godnymi uwagi) produkcjami. Na co warto pójść z dziewczyną/chłopakiem, a na co tylko z kumplem. Co trzeba obejrzeć koniecznie? A także Wasze zdania o aktorkach, aktorach reżyserach i ludziach filmu, którzy zrobili na Was wrażenie.
ODPOWIEDZ
Linka
Prawie autorytet
Posty: 3270
Rejestracja: 28.02.2004, 18:24
Lokalizacja: Elbląg

Gran Torino

Post autor: Linka »

Jakiś czas temu, podczas nocy kina zostałam namówiona przez chlopaka na obejrzenie tego filmu. Podeszłam do niego dosyć niechętnie, bo nie przepadam, ze takimi filmami, ale muszę przyznać, że film był rewelacyjny! Składa się na to nie tylko fajny, ciekawy scenariusz, ale też świetna gra Clinta Eastwooda, którego chyba nikomu nie trzeba przedstawiać ;)

Dla tych co nie oglądali, mały opis z "filmweb":

Kiedy umiera żona Walta Kowalskiego, nikt już nie może wmówić mu, że świat jest dobry. To była ostatnia osoba, która miała na niego pozytywny wpływ. Według Walta, wszystko co młode, nie-amerykańskie i mało trzymające się jakiegokolwiek kodeksu, jest złe i nie powinno się tego tolerować. Więc kiedy do mieszkania obok domu Walta wprowadzają się "żółtki", czyli emigranci z Chin, Walt zaczyna się niecierpliwić, ba, wręcz okazuje nienawiść swoim nowym sąsiadom. A do tego jeden z nich, młody chłopak, pod naciskiem miejscowego gangu, próbuje ukraść jego cenny wóz, tytułowego Forda Gran Torino. Jednak pewnego dnia Walt obroni chińską rodzinę przed owym gangiem i postanowi nauczyć młodego Chińczyka, jak taki ktoś jak on może przeżyć w USA...
http://www.filmweb.pl/f476580/Gran+Torino,2008/opisy

Polecam film i czekam na opinie.
There's no better time to be happy than right now. Happiness is the journey, not the destination.
Maniowski
Młody aktywny
Posty: 5
Rejestracja: 29.12.2012, 23:50
Płeć: mężczyzna

Re: Gran Torino

Post autor: Maniowski »

potwierdzam. Świetny film. Jak ktoś lubi Eastwooda musi obejrzeć:)
Czenzo
Młody aktywny
Posty: 3
Rejestracja: 05.02.2013, 03:54
Płeć: mężczyzna

Re: Gran Torino

Post autor: Czenzo »

jak dla mnie świetna produkcja ;)
Krzysztofa
Młody aktywny
Posty: 4
Rejestracja: 18.02.2013, 17:29
Płeć: mężczyzna

Re: Gran Torino

Post autor: Krzysztofa »

eastwood zagrał tam mistrzowsko, zresztą jak w każdym filmie
ODPOWIEDZ