Przeznaczenie

Każdego z nas nurtuja pytania i dylematy o których trudno myśleć, a co dopiero głośno rozmawiać. I to jest własnie odpowiednie miejsce na poruszanie trudnych, nurtujących Was tematów, także tabu. Żadnych ograniczeń moralno-etycznych!
ODPOWIEDZ
Basko
Młody rozbrykany
Posty: 442
Rejestracja: 18.04.2003, 20:29
Lokalizacja: Pabianice

Przeznaczenie

Post autor: Basko »

Czy wierzycie w los i przeznaczenie? czy uważacie, że nic nie dzieje się bez powodu i wszystko ma swój cel? Czy nasze życie jest juz gdzieś zapisane? :?
sexigirl
Młody rozbrykany
Posty: 205
Rejestracja: 27.03.2003, 19:11
Lokalizacja: asteroid B612

Re: Przeznaczenie

Post autor: sexigirl »

tak, ja wierzę, żę Bóg w momencie gdy powołał mnie do życia, od początku miał dla mnie plan. Plan Zbawienia.To co robię zmierza do określonego celu. To Jezus nadaje sens mojemu życiu, i nim kieruje, dając mi jednocześnie woną wolę, możliwość wyboru.
Długo by o tym pisać, ale konkretnie do pytania, to wierzę w to że pewna droga, pewne doświadczenia, radości i smutki, są mi przeznaczone. I nic ale to absolutnie nic nie dzieje się bez powodu. Wszystko ma sens, i wpływ na coś innego. To taki łańcuszek.

tylko nie myślcie żę wybieram sie na zakonnice :hihi:
Mam oczy
by zauważać innych,
mam uszy, by ich usłyszeć,
nogi, aby do nich sie pofatygować,
dłonie, by je ku nim wyciągnąć
i serce, aby kochać.
Piqs - X
Wspaniały
Posty: 2075
Rejestracja: 29.09.2002, 09:47
Płeć: kobieta

Re: Przeznaczenie

Post autor: Piqs - X »

No ja tylko powiem Amen .. 8)
Na ten temat wypowiem sie później bo teras mushe isc :)
Aniołek
Młody aktywny
Posty: 108
Rejestracja: 14.02.2003, 11:44
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Przeznaczenie

Post autor: Aniołek »

"Fatum jest w nas" Antonie de Saint Exupery, "Nocny Lot"
"myśli kłębią mi się w głowie, a zrozumieć nic nie mogę
myśli kłębią mi się w głowie, a powidzieć nic nie mogę "
[Lenny Valentino]

Pozdrawiam
Aniołek
Phantom
Prawie autorytet
Posty: 2298
Rejestracja: 28.03.2003, 16:38

Re: Przeznaczenie

Post autor: Phantom »

Przeznaczenie... :?: Wszystkim nam zostało przeznaczone to samo... życie... :?

A tak poza tym wierzę, że niektóre rzeczy nie dzieją się przypadkowo, lecz nie większość - w końcu mam "jakiś" wpływ na swoje życie.
apocaLipsa
Młody aktywny
Posty: 31
Rejestracja: 01.05.2003, 21:45
Lokalizacja: Łódź

untitled

Post autor: apocaLipsa »

Od czego zalezy nasze zycie ? Czy mozemy sami nim kierowac ? Czy rzeczywiscie mamy wolna wole ? Czy moze nasze decyzje i postepowanie jest z gory ustalone ? Typowe pytania dla antycznych filozofow :? Ja uwazam, ze w zyciu od nas zalezy bardzo duzo i bardzo malo jednoczesnie... Moze nam sie wydawac, ze mamy pelna kontrole nad swoim zyciem... Zdaje mi sie jednak, ze niekoniecznie. Uwazam, ze kazda nasza wpadka, niepowodzenie, klotnia maja jakis sens.. o ile w ogole zycie ma sens... Niepowodzenia czy male wpadki moga nas czegos nauczyc, przestrzec przed czyms gorszym... to jakgdyby glos "uwazaj" z gory...
"to co ważne jest niewidoczne dla oczu... trzeba patrzeć sercem" - Antoine De Saint - Exupery
sokal
Młody aktywny
Posty: 2
Rejestracja: 04.05.2003, 16:38

Re: Przeznaczenie

Post autor: sokal »

Z tego co wiem to mamy wolną wolę ale to zależy od nas ,jak bardzo.
Jesli 'ja' to nie 'ja', to jak 'ja' moge wiedziec, ze ten 'ja', to nie ten 'ja', za ktorego moje 'ja', tego 'ja' bierze za 'ja'...??? Bo 'ja', a moze 'nie ja', nie wiem...
DianaR
Człowiek czynu
Posty: 1527
Rejestracja: 16.03.2003, 11:05
Lokalizacja: Śląsk

Re: Przeznaczenie

Post autor: DianaR »

Ja się zgodzę z którymś z moich poprzedników, że jedyne co dla nas jest pewne to życie. Przed tym nikt nie ucieknie, ani nikt się nie obroni! Ale faktem jest, że jesteśmy kowalami swojego losu. Jendak niektóre nasze decyzję są silnie związane z skutkami jej podjęcia. I nic tego nie zmienia. Może jest coś w przeznaczeniu. Ale to też jest tylko ogólnik którego szczegóły to my sami dopasowywujemy.
Nie wierze w to, że nasze życie jest od dnia narodzin zapisane. Godzina po godzinie, dzień po dniu... to by nie miało sensu.
To było by jak straszny teatr marionetek.
Gdyby tak było uważałabym, że Bóg to bardzo chory człoweik nadający się do leczenia w zakładzie zamkniętym.
Nie chce urazić niczyjej wiary. Sama też w Boga wierzę, ale niew to że nasze życie jest zapisane co do dnia!
Dopiero wówczas, gdy dostrzeżemy, że żaden człowiek nie jest zupełnie czarny, ani też zupełnie biały, lecz, że wszyscy jesteśmy, jak zebry w paski lub szarzy, jak orły i dopiero wówczas, gdy wyciągniemy z tego spostrzeżenia praktyczny wniosek, mamy możność naprawdę zrozumieć ludzi.
Phantom
Prawie autorytet
Posty: 2298
Rejestracja: 28.03.2003, 16:38

Re: Przeznaczenie

Post autor: Phantom »

Lepiej bym tego sam nie napisał :mrgreen:

:P
DianaR
Człowiek czynu
Posty: 1527
Rejestracja: 16.03.2003, 11:05
Lokalizacja: Śląsk

Re: Przeznaczenie

Post autor: DianaR »

Dzięki PhantOm!!!! :mrgreen:

To moje krótkie, skromne zdanie na ten temat!
Dopiero wówczas, gdy dostrzeżemy, że żaden człowiek nie jest zupełnie czarny, ani też zupełnie biały, lecz, że wszyscy jesteśmy, jak zebry w paski lub szarzy, jak orły i dopiero wówczas, gdy wyciągniemy z tego spostrzeżenia praktyczny wniosek, mamy możność naprawdę zrozumieć ludzi.
Montana
Szczęściara
Posty: 1624
Rejestracja: 05.05.2003, 18:22
Lokalizacja: Warmia & Mazury ;)

Re: Przeznaczenie

Post autor: Montana »

Ja wierze w przeznaczenie. Wierze, ze kazdy z nas teraz ma rozne doswiadczenia, sa dobre i zle chwile, ale wszystko ma sens, bo w koncu wszyscy dotrzemy do naszego Szczescia i tylko od nas zalezy po piwersze, czy to zauwazymy, po drugie czy docenimy.....Wiem, ze warto jest czasem "pomoc szczesciu". Ale z drugiej strony watro jest zyc chiwla i nie ogladac sie za siebie.... :)
"now that I'm grown, I got my mind on bein somethin
Don't wanna be another statistic, out here doin nuttin,
tryin to maintain in this dirty game, keep it real...."
DianaR
Człowiek czynu
Posty: 1527
Rejestracja: 16.03.2003, 11:05
Lokalizacja: Śląsk

Re: Przeznaczenie

Post autor: DianaR »

A wicie co przeczytałam w pewnej książce? Że jak człowiek czegoś bardzo pragnie to cały świat mu sprzyja , by mógł to osiągnąć!


Co wy na to?
Dopiero wówczas, gdy dostrzeżemy, że żaden człowiek nie jest zupełnie czarny, ani też zupełnie biały, lecz, że wszyscy jesteśmy, jak zebry w paski lub szarzy, jak orły i dopiero wówczas, gdy wyciągniemy z tego spostrzeżenia praktyczny wniosek, mamy możność naprawdę zrozumieć ludzi.
Phantom
Prawie autorytet
Posty: 2298
Rejestracja: 28.03.2003, 16:38

Re: Przeznaczenie

Post autor: Phantom »

W sumie można powiedzieć tak: (gdzieś to już dziś napisałem ;)):

Dla chcącego nic trudnego

:)
DianaR
Człowiek czynu
Posty: 1527
Rejestracja: 16.03.2003, 11:05
Lokalizacja: Śląsk

Re: Przeznaczenie

Post autor: DianaR »

Ale to troche dziwne, że nagle świat zaczyna ci sprzyjać. Tak sam od siebie jeżeli tylko naprawde bardzo tego chcesz!!!
Dopiero wówczas, gdy dostrzeżemy, że żaden człowiek nie jest zupełnie czarny, ani też zupełnie biały, lecz, że wszyscy jesteśmy, jak zebry w paski lub szarzy, jak orły i dopiero wówczas, gdy wyciągniemy z tego spostrzeżenia praktyczny wniosek, mamy możność naprawdę zrozumieć ludzi.
ODPOWIEDZ