Litwa chce do UE! A my?

Dzisiejszy świat i Polska to wiele kontrowersji i pytań. W tym forum poruszamy wszystkie problemy polityczne, gospodarczo-społeczne i kulturalno-religijne świata. Tu możecie pisać co Wam się nie podoba w dzisiejszym systemie, który kraj będzie nowym supermocarstwem i który polityk jest skorumpowany (-;
ODPOWIEDZ
Paweł
Morphlorchack
Posty: 6351
Rejestracja: 30.08.2002, 11:21
Płeć: mężczyzna
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Litwa chce do UE! A my?

Post autor: Paweł »

91,04 proc. głosujących w unijnym referendum na Litwie opowiedziało się za przystąpieniem kraju do Unii Europejskiej. Przeciw członkostwu głosowało 8,96 proc. wyborców. Są to dane Głównej Komisji Wyborczej z godziny 6.00 w poniedziałek. Frekwencja w referendum wyniosła ponad 64 proc.
Litewscy Polacy również zdecydowanie opowiedzieli się za Unią. W rejonie wileńskim 80,97 proc. powiedziało "tak" dla Unii, "nie" - 19,03 proc. W rejonie solecznickim członkostwo w UE popiera 79,4 proc., przeciwko jest 20,6 proc. Frekwencja w rejonach wileńskim i solecznickim, które w większości zamieszkują Polacy, wyniosła ponad 50 proc.
źródło: PAP

No i na Litwie sie udało... nie chodzi mi tylko o to, że głosowali za przystąpieniem do UE, bo to w Polsce jest raczej także pewne, ale chodzi mi o frekwencje. Litwiną sie to udało, a nam?
Z tego co słyszałem zachecali tam ludzi do głosowania w ten sposób, że za oddanie głosu w referendum za symboliczną kwote można było kupic proszek do prania, czekoladę itp. A wy jak uważacie? Uda nam sie przekroczyć próg 50% frekwencji?
Niestety rzadko koło zdarzeń, obraca siła naszych marzeń.
:: // https://www.readyforboarding.pl
:: // me? https://pawel.florczak.info
PLAGIATT
Człowiek czynu
Posty: 1368
Rejestracja: 27.09.2002, 20:21
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Litwa chce do UE! A my?

Post autor: PLAGIATT »

no raczej uda się choć niewiem jesli chcemy być w UE to musimy przekroczyć ponad 50% a jak narazie z tego co ogladalem w TV coś wspominali że Polaków za Unia jest 49% tyko nie wiem skąd mieli te dane... :/
Kamil
Szalony pismak
Posty: 517
Rejestracja: 29.09.2002, 09:34

Re: Litwa chce do UE! A my?

Post autor: Kamil »

PLAGIATT: takie dane z CBOSu są nierealne. Przecież oni ankietują tylko jakieś 5000 osób i z tego wyciągają wyniki, jak nie wejdziemy do unii to sie zrzekam polskiego obywatelstwa ;P Juz postanowilem i tak mi sie na nic nie przydaje ;)
Phantom
Prawie autorytet
Posty: 2298
Rejestracja: 28.03.2003, 16:38

Re: Litwa chce do UE! A my?

Post autor: Phantom »

Nie możemy nie wejść :!: Jak nie wejdziemy, to ja sobie nie wyobrażam dalszego życia w tym kraju :|
ODPOWIEDZ