Dzien Swira

Obecnie światowa kinematografia zalewa nas swoimi (nie zawsze godnymi uwagi) produkcjami. Na co warto pójść z dziewczyną/chłopakiem, a na co tylko z kumplem. Co trzeba obejrzeć koniecznie? A także Wasze zdania o aktorkach, aktorach reżyserach i ludziach filmu, którzy zrobili na Was wrażenie.
Zablokowany
Spaider
Młody aktywny
Posty: 167
Rejestracja: 28.09.2002, 10:04

Dzien Swira

Post autor: Spaider »

Oglądaliscie Dzien Swira ja go własnie sciągam z netu
PAL MAL
Młody rozbrykany
Posty: 381
Rejestracja: 21.10.2002, 21:53
Lokalizacja: Warszawa

Re: Dzien Swira

Post autor: PAL MAL »

Chyba nie miałeś co napisać. A chwalić się nie musisz ze sciągnełeś. Jedno co mogę powiedzieć to fakt, że film był wypasiony.
YO MY BROTHER!
Holl
Młody aktywny
Posty: 29
Rejestracja: 29.10.2002, 23:49
Kontakt:

Re: Dzien Swira

Post autor: Holl »

Dzien swira no film ogolnie jest zjebany i moga zasluzyc na pochwale tylko teksty z tego filmu to jest kultowy "...musisz przyznac ze jak tatus zrobi dziiubek to nei ma huja we wsi ...." ale fabula filmu i scenariuszu niby maja jakis sens po prostu dzien swira ale film jako film jest do dupy :)
Splendor to jest squad
Spaider
Młody aktywny
Posty: 167
Rejestracja: 28.09.2002, 10:04

Re: Dzien Swira

Post autor: Spaider »

ja go oglądałem padło w nic niewiem czemu dostał nagrode w Gdańsku:)
emailowiec
Szalony pismak
Posty: 877
Rejestracja: 23.10.2002, 18:16
Lokalizacja: O.

Re: Dzien Swira

Post autor: emailowiec »

Taki zły to może nie jest... Mi sie nawet podobał...
OCENA 5/10 :D :D :D
;)
Liszu
Młody aktywny
Posty: 29
Rejestracja: 21.01.2003, 21:33
Lokalizacja: Stamtad

Re: Dzien Swira

Post autor: Liszu »

A moim zdaniem ten film jest rewelacyjny. I to na pewno nie za sprawa tekstow a problematyki, ktora porusza. Mlody czlowiek staje przed wyborem w swoim zyciu : czy robic dokladnie to co chce, o czym marzy czy tez jak najszybciej rzucic sie w wir doroslosci, dzieki ktorej czesto zapomina do czego zmierzal. Oczywiscie mozna pogodzic jedno z drugim ale czesto bywa tak ze nie ma juz czasu albo zmeczenie nie pozwala. Zalew obowiazkow zaciera artystyczna dusze badz niszczy calkowicie ostatki dzieciecej naiwnosci a ta wlasnie pozwala nam byc soba, nie tym kim sie stajemy obcujac z marna codziennoscia. I wlasnie o tym jest ten film. Miauczynski przegral te batalie i po latach to zrozumial. Jest takie zdanie wypowiadane na koncu filmu ze nikt nie zobaczy juz w Tobie poety, muzyka itd. bo owinales sie w kokon nijakiego bytu. Twoje zycie dyktowane jest przez syrene rozpoczynajaca i konczaca prace... chciales byc kims, miales cele i nagle w wieku piecdziesieciu paru lat zdajesz sobie sprawe ze to wszystko gdzies po drodze przepadlo. Teraz jestes "zwyklym", szarym czlowiekiem i jedyne co pozostalo to frustracja i wewnetrzny krzyk. A wszystko to wplecione w Polska rzeczywistosc, ktora w zaden sposob nie pozwala o tym zapomniec...
Dla mlodych ludzi Dzien Swira powinien byc przestroga, dla dojrzalych najczesciej jest juz tylko smutna prawda...
Nagrody dla tego filmu sa jak najbardziej zasluzone.
Jesli boisz sie ze do niczego w zyciu nie dojdziesz zawsze mozesz zrobic z siebie idiote.
goli
Młody aktywny
Posty: 41
Rejestracja: 28.01.2003, 21:58

Re: Dzien Swira

Post autor: goli »

hehs ten film byl... trudno okreslic jednym slowem, ale osiagnal szczyt debilizmu :D
marek konrad musial sie ponizyc do tego stopnia, aby pokazac zycie prawdziwego swira
mysle, ze w kazdym z nas jest troche ze swira :)
PLAGIATT
Człowiek czynu
Posty: 1368
Rejestracja: 27.09.2002, 20:21
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Dzien Swira

Post autor: PLAGIATT »

moze i troche jest ale bez przesady... a tak w nawiasie jakby mieli mi zaplacic za ta role duzo kasy chyba bym jej nie zagral :/ (zalezy ile by dawali)
Liszu
Młody aktywny
Posty: 29
Rejestracja: 21.01.2003, 21:33
Lokalizacja: Stamtad

Re: Dzien Swira

Post autor: Liszu »

Ale pewnie bys zagral kolesia z giwera biegajacego po miescie i usuwajcego setki ludzi na godzine?? www.stopklatka.pl poczytajcie ludzie czasem o filmach bo odnosze wrazenie ze nie lapiecie po co istnieje sztuka spod znaku dziesiatej muzy... :twisted:
Jesli boisz sie ze do niczego w zyciu nie dojdziesz zawsze mozesz zrobic z siebie idiote.
TEDI
Młody aktywny
Posty: 151
Rejestracja: 09.06.2003, 19:18
Lokalizacja: Białystok

Re: Dzien Swira

Post autor: TEDI »

film jest full wypas, z 5 razy go ogladalem a najbardziej mi sie podobaly motywy jak kopal pieska i z jego synkiem :) aha i jeszcze fajnie sie rugal :)
Zablokowany