POMOCY! HISTA:(

Spędzamy w niej (albo powinniśmy spędzać) sporą cześć swojego życia. Jak w niej przetrwać i zostać sobą? Jak radzić sobie z codziennymi szkolnymi wymogami? Jak uniknąć najgorszych katuszy? Co interesującego dzieje się u Was w szkole, a z czym nie możecie wytrzymać?
ODPOWIEDZ
SPAJDEREK
Młody aktywny
Posty: 6
Rejestracja: 08.08.2003, 22:59
Lokalizacja: Manhattan City

POMOCY! HISTA:(

Post autor: SPAJDEREK »

MAM PROBLEM OTÓŻ TAKI: DOSTAŁEM ZADANIE DOMOWE Z HISTY ZRESZTA NIETYLKO JA, I NIKT NIE UMI GO ZROBIĆ I ZWRACAM SIĘ DO WAS Z UPRZJMĄ PROŚBĄ POMOCY, TREŚĆ ZADANIA BRMI NASTĘPUJĄCO: OPISZ DYSCYPLINY NAUKOWE, KTÓRE POMAGAJĄ HISTORYKOWI W JEGO PROCESIE BADAWCZYM.

Z GÓRY SERDECZNE DZIĘKI
Fighter
Szalony pismak
Posty: 884
Rejestracja: 20.12.2002, 01:18

Re: POMOCY! HISTA:(

Post autor: Fighter »

Jako dyscyplina naukowa pod względem chronologicznym historia dzieli się na:

- historię starożytną (obejmującą okres od czasów najdawniejszych do upadku cesarstwa zachodniorzymskiego w 476 n.e.),

- historię średniowieczną (okres od upadku cesarstwa zachodniorzymskiego w 476 n.e. do końca XV w., czyli okresu wypraw i odkryć geograficznych),

- historię nowożytną (dzieje od końca XV w. do XX w.),

- historię najnowszą (współczesne dzieje danego państwa lub grupy państw),

- historię współczesną (dotyczącą czasów po II wojnie światowej).

Czyli bierzesz najpierw historie starozytna i piszesz na jej temat co wiesz, potem historie sredniowieczna, nowozytna , najnowsza i wspolczesna.
Chyba to tak bedzie
"Kto stawia sobie za cel doskonalosc, osiaga wiecej niz przecietnosc. Kto stawia sobie za cel przecietnosc, nie osiagnie nawet tyle"
SPAJDEREK
Młody aktywny
Posty: 6
Rejestracja: 08.08.2003, 22:59
Lokalizacja: Manhattan City

Re: POMOCY! HISTA:(

Post autor: SPAJDEREK »

NIECHODZIŁO MI DOKŁADNIE OTO, A NA PRZYKLAD: ARCHEOLOGIA ITP.
ALE SERDECZNE DZIĘKI ZA DOBRE CHĘCI, NIESTETY JUTRO JEST HISTA I BĘDZIE TRZEBA COŚ WYMYŚLIĆ ALBO 1
Fighter
Szalony pismak
Posty: 884
Rejestracja: 20.12.2002, 01:18

Re: POMOCY! HISTA:(

Post autor: Fighter »

SPAJDEREK pisze: OPISZ DYSCYPLINY NAUKOWE
Archeologia nie jest dyscyplina histori, ani nawet sportowa.
Coz, probowalem pomoc.
"Bóg stworzył człowieka bo rozczarował się małpą. Z dalszych eksperymentów zrezygnował" :mrgreen:
"Kto stawia sobie za cel doskonalosc, osiaga wiecej niz przecietnosc. Kto stawia sobie za cel przecietnosc, nie osiagnie nawet tyle"
SPAJDEREK
Młody aktywny
Posty: 6
Rejestracja: 08.08.2003, 22:59
Lokalizacja: Manhattan City

Re: POMOCY! HISTA:(

Post autor: SPAJDEREK »

NIESTETY ALBO I NA MOJE SZCZĘŚCIE OKAZAŁO SIĘ ŻE ZADANIE BYŁO ZROBIONE DOBŻE, A OTO TROCHE TEGO CO WYPISAŁEM: FILOLOGIA, ARCHEOLOGIA, ETNOLOGIA, HISTORIA SZTUKI, SOCJOLOGIA, PSYCHOLOGIA ANTROPOLOGIA, PRZYRODA, HISTORIA OBYCZAJOWOŚCI, HISTORIA SPOŁECZNA. A OPIS DO TEGO WYCZAROWAŁEM Z ENCYKLOPEDI NA ONECIE. ALE I TAK SERDECZNE DZIĘKI :wink:
ODPOWIEDZ