Święto Zmarłych

Każdego z nas nurtuja pytania i dylematy o których trudno myśleć, a co dopiero głośno rozmawiać. I to jest własnie odpowiednie miejsce na poruszanie trudnych, nurtujących Was tematów, także tabu. Żadnych ograniczeń moralno-etycznych!
ODPOWIEDZ
Anuś
Prawie autorytet
Posty: 3140
Rejestracja: 27.05.2003, 18:53
Płeć: kobieta
Lokalizacja: Warszawa

Święto Zmarłych

Post autor: Anuś »

Co sądzicie o święcie zmarłych, a tej całej atmosferze, zapalaniu zniczy, ustawianiu kwiatków no i w ogóle??
Miłość jest zawsze nowa. I bez względu na to, czy w życiu kochamy raz, dwa, czy dziesięć razy, zawsze stajemy w obliczu nieznanego. Paulo Coelho
M_a_R_o
Młody rozbrykany
Posty: 351
Rejestracja: 22.07.2003, 23:04
Lokalizacja: Gromadka

Re: Święto Zmarłych

Post autor: M_a_R_o »

Ja wlasnie wrocilem z kosciola.... Hmm.... co mysle o tym swiecie ? W sumie fajne... dobra atmosfera i dobrze jest powspominac zmarlych....
Be strong in body, clean in mind, lofty in ideals. - Dr. James Naismith, the father of basketball
::PiotreK::
Władca Smoków
Posty: 4449
Rejestracja: 10.02.2003, 17:37
Płeć: mężczyzna
Lokalizacja: 3miasto

Re: Święto Zmarłych

Post autor: ::PiotreK:: »

ja nieuje zadnej atmosfery i nielubie takiech i innych swiat
Anuś
Prawie autorytet
Posty: 3140
Rejestracja: 27.05.2003, 18:53
Płeć: kobieta
Lokalizacja: Warszawa

Re: Święto Zmarłych

Post autor: Anuś »

ja też bardzo lubię to święto, bo cmentarze są czyste, są tysiące pozapalanych lampek, dużo ludzi na cmentarzu...A najfajniej jest jak się idzie wieczorem, bardzo późno...Ślicznie wtedy cmentarz wygląda. Ale z drugiej strony to święto na pokaz...Niektórzy tylko w ten dzień odwiedzają groby swoich bliskich...Cały rok nie pamiętają o tym żeby zajść i postawić znicz...Więc zastanówmy się nad tym i może częściej niż raz do roku odwiedzajmy zmarłych bliskich... :(
Miłość jest zawsze nowa. I bez względu na to, czy w życiu kochamy raz, dwa, czy dziesięć razy, zawsze stajemy w obliczu nieznanego. Paulo Coelho
SkaTe_GirL
Prawie autorytet
Posty: 2969
Rejestracja: 24.06.2003, 17:28
Płeć: kobieta
Lokalizacja: NY! :D

Re: Święto Zmarłych

Post autor: SkaTe_GirL »

Jesli chodzi o mnie to ja tez nie lubie tego swieta,zawsze wprawia mnie w zly nastroj.
Wogole wczoraj bedac na cmetarzu i stojac na grobem mojego dziadka se pomyslalam cos takiego "Przeciez w zwykly dzien praktycznie tu nikt nie przyjdzie a dzis ludzi od groma ze praktycznie nie ma miejsca" tak se pomyslalam ze te swieto jest takie sztuczne.Widzialam ludzi, ktorzy placza nad grobami a w zwykly dzien nawet tu nie przyjda.W mojej miejscowosci sa groby opuszczone, na ktore nikt nie przychodzi...wiecie co to godne pozalowania.Zadnen czlowiek nie zapalil tam ani jednej zniczy.Poprosilam rodzicow i dali mi 6 zniczy,poszlam i pozapolalam je na tym najbiedniejszych grobach.Przeciez Swieto zmarlych to swieto WszysTkIch zmarlych a nie tylko naszych bliskich : -\\
Podpisuj Dni Imieniem Swym.!
Krolujesz Im.!
;)
Piqs - X
Wspaniały
Posty: 2075
Rejestracja: 29.09.2002, 09:47
Płeć: kobieta

Re: Święto Zmarłych

Post autor: Piqs - X »

SkaTe_GirL pisze:"Przeciez w zwykly dzien praktycznie tu nikt nie przyjdzie a dzis ludzi od groma ze praktycznie nie ma miejsca"
To moze zamiast siedziec w domu i gapic sie przed monitor, sama kiedyś oprócz 1 listopada się przejdziesz na cmentarz?
SkaTe_GirL
Prawie autorytet
Posty: 2969
Rejestracja: 24.06.2003, 17:28
Płeć: kobieta
Lokalizacja: NY! :D

Re: Święto Zmarłych

Post autor: SkaTe_GirL »

Sorry a skad wiesh ze ja nie chodze ? Musze Cie zadziwic i powiedziec ze jestem na cmetarzu co tydzien.W pozarze zgineli moi przyjaciele 16, 17 i 19 lat.Ja o nich nie zapomninam...moze zamiast czepiac sie mnie zastanow sie nad soba...
Podpisuj Dni Imieniem Swym.!
Krolujesz Im.!
;)
Mirriam
Truskafka
Posty: 1532
Rejestracja: 01.08.2003, 02:20
Lokalizacja: Nie z tej ziemi... ;)

Re: Święto Zmarłych

Post autor: Mirriam »

Hmmm....Dla jednych jest to swieto na pokaz,a dla innych jedna z niewielu mozliwosci odwiedzenia grobow najblizszych, jesli mieszkaja np. w innym miescie... Ja osobiscie wlaciwie tylko 1 listopada jestem na cmentarzu...Jakos czesciej nie moge sie przemoc zeby tam isc...Zawsze jak wracam to podly nastroj mam przez kilka dni...Moze to nie jest dobre, ale tak mam...
"Moje szczęście ma brązowe oczy :D" :tak:
::PiotreK::
Władca Smoków
Posty: 4449
Rejestracja: 10.02.2003, 17:37
Płeć: mężczyzna
Lokalizacja: 3miasto

Re: Święto Zmarłych

Post autor: ::PiotreK:: »

ja niebylem na cmentarzy nawet 1 listopada nieczulem takiej potrzeby a pozatym troche chory bylem i nikt specjalnie mnie niezmuszal
Magduś
Młody rozbrykany
Posty: 386
Rejestracja: 28.09.2003, 18:32
Lokalizacja: Sz-n

Re: Święto Zmarłych

Post autor: Magduś »

Święto pełne zadumy, przemyśleń i cieplutkiej atmosferki na wspólnym obiadku u rodzinki!! :hihi:
Żyj tak aby Twoim przyjaciołom zrobiło się nudno gdy umrzesz.
Indianka
Młody rozbrykany
Posty: 220
Rejestracja: 06.09.2003, 23:14
Lokalizacja: stary Ciechanówek :D

Re: Święto Zmarłych

Post autor: Indianka »

Swieto, swieto... a potem przychodza hieny, zbieraja rozne rzeczy z grobow i sprzedaja jeszcze raz... Moj ojciec skrapial wieniec woskiem, zeby nie zabrali... :?
K.
Don't Worry Be Happy
kto mnie nauczy grac na gitarze?
Montana
Szczęściara
Posty: 1624
Rejestracja: 05.05.2003, 18:22
Lokalizacja: Warmia & Mazury ;)

Re: Święto Zmarłych

Post autor: Montana »

Moim zdaniem przez caly czas powinno sie pamietac o zmarlych a nie tylko raz do roku.....jedyneco moge powiedziec to to, ze jak jets ciemno to cmentarz fajnie wyglada....
"now that I'm grown, I got my mind on bein somethin
Don't wanna be another statistic, out here doin nuttin,
tryin to maintain in this dirty game, keep it real...."
Paweł
Morphlorchack
Posty: 6351
Rejestracja: 30.08.2002, 11:21
Płeć: mężczyzna
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Święto Zmarłych

Post autor: Paweł »

Prawda jest to, ze o zmarlych powinno sie pamietac caly rok. Prawda jest takze, ze w pewnym sensie jest to swieto handlarzy, zeby mogli zarobic... no ale nie oszukumy sie, kazdy z czegos zyc musi.... (-;

Dla mnie osobiscie swieto to jest dniem zadumy, nie wiem czemu, ale w tym roku jakos naszlo mnie zastanawianie tez m.in. nad soba, nad tym co zrobilem "z sobą" w tym roku.

Pięknie tez wyglądaja cmentarze wieczorem, mnóstwo zniczy... i jak to jeszcze jest na jakims zboczu... ten klimat... ;)

W tym roku Święto Wszystkich Świętych (a nie jak kiedyś i niepoprawnie nazywane Świeto Zmarłych) spedzilem baaardzo pracowicie. Od godziny 6:00 sprzedawalem znicze, z ktorych calkowity dochod zostanie przekazany na dokarmianie dzieci, a po poludniu zjechalem prawie wszystkie mozliwe cmentarze...

ps: Piotrek, juz wiemy ze nie lubisz swiat, nie mosisz sie dwa razy powtarzac ;P
Niestety rzadko koło zdarzeń, obraca siła naszych marzeń.
:: // https://www.readyforboarding.pl
:: // me? https://pawel.florczak.info
Montana
Szczęściara
Posty: 1624
Rejestracja: 05.05.2003, 18:22
Lokalizacja: Warmia & Mazury ;)

Re: Święto Zmarłych

Post autor: Montana »

No to brawo, pomogles biednym dzieciom, ja tez sie staram- dyrektor dal mi jakies kalendarzyki i mam je w szkole sprzedac do konca tygodnia...:)
"now that I'm grown, I got my mind on bein somethin
Don't wanna be another statistic, out here doin nuttin,
tryin to maintain in this dirty game, keep it real...."
::PiotreK::
Władca Smoków
Posty: 4449
Rejestracja: 10.02.2003, 17:37
Płeć: mężczyzna
Lokalizacja: 3miasto

Re: Święto Zmarłych

Post autor: ::PiotreK:: »

toc [pisalem tylko raz ze nieluie swiat a potem napisalem ze niebylem na cmentarzu
Fighter
Szalony pismak
Posty: 884
Rejestracja: 20.12.2002, 01:18

Re: Święto Zmarłych

Post autor: Fighter »

Dobrze ze jest takie swieto, bo nieraz zdarza sie ze jest to jedyny dzien, gdy odwiedzamy bliskich ktorych juz nie ma z nami. ['][']
"Kto stawia sobie za cel doskonalosc, osiaga wiecej niz przecietnosc. Kto stawia sobie za cel przecietnosc, nie osiagnie nawet tyle"
ODPOWIEDZ