Gry komputerowe leczą ??

Dzisiejszy świat i Polska to wiele kontrowersji i pytań. W tym forum poruszamy wszystkie problemy polityczne, gospodarczo-społeczne i kulturalno-religijne świata. Tu możecie pisać co Wam się nie podoba w dzisiejszym systemie, który kraj będzie nowym supermocarstwem i który polityk jest skorumpowany (-;
ODPOWIEDZ
PLAGIATT
Człowiek czynu
Posty: 1368
Rejestracja: 27.09.2002, 20:21
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Gry komputerowe leczą ??

Post autor: PLAGIATT »

Niektórzy ludzie cierpią na silne lęki i fobie i często muszą z tego powodu szukać pomocy u psychoterapeuty.

Według uczonych wirtualna rzeczywistość, a dokładniej gry komputerowe mogą pomóc w walce z tymi zaburzeniami.

Grę typu Half-Life lub Quake dostosowuje się do potrzeb danego pacjenta, tak, by skonfrontować go z tym, czego się boi, ale w bezpiecznych warunkach. Do gry Half-Life dodano sceny, w których pojawiają się duże ilości różnych pająków. Ta wersja gry ma oczywiście leczyć osoby, cierpiące na paniczny strach przed pająkami - arachnofobię.

Inna gra - Unreal Tournament pomaga się uporać z lękiem wysokości i klaustrofobią. Terapeutyczne wersje gier przetestowano na razie na grupie 26 osób. Rezultaty eksperymentu są obiecujące. Czyżby pojawiło się nowe, tanie i efektywne lekarstwo na różnego rodzaju fobie?
Megan7
Człowiek czynu
Posty: 1021
Rejestracja: 06.11.2003, 20:31
Lokalizacja: Pabianice!!!!:)

Re: Gry komputerowe leczą ??

Post autor: Megan7 »

ja tam nie lubie gier komputerowych :( i nigdy prawie w nic nie gram. ostatnio tylko rzucalam mikolajem na odleglosc :) i to mnie wyleczylo z leku ze mikolaj do mnie nie przyjdze. teraz juz jestem tego pewna bo sama osobiscie wrzucilam go w jakas smieszna przepasc :(
HWDP-Hermiona Widziała Dupe Pottera :P
B00ki3
Młody aktywny
Posty: 36
Rejestracja: 13.12.2003, 22:55
Lokalizacja: From the shadows and dust...

Re: Gry komputerowe leczą ??

Post autor: B00ki3 »

a Lula - the sex empire , i larry to czego ucza :mrgreen: ??
Niech będą błogosławieni mężni, albowiem oni posiądą wielki skarb - niech będą przeklęci wierzący w dobro i w zło, albowiem boją się własnego cienia!
Mirriam
Truskafka
Posty: 1532
Rejestracja: 01.08.2003, 02:20
Lokalizacja: Nie z tej ziemi... ;)

Re: Gry komputerowe leczą ??

Post autor: Mirriam »

PLAGIATT pisze: Do gry Half-Life dodano sceny, w których pojawiają się duże ilości różnych pająków. Ta wersja gry ma oczywiście leczyć osoby, cierpiące na paniczny strach przed pająkami - arachnofobię.
NIGDY nie ruszę tej gry!!!!!!!!!!!!!
"Moje szczęście ma brązowe oczy :D" :tak:
Anuś
Prawie autorytet
Posty: 3140
Rejestracja: 27.05.2003, 18:53
Płeć: kobieta
Lokalizacja: Warszawa

Re: Gry komputerowe leczą ??

Post autor: Anuś »

Megan7 pisze:ostatnio tylko rzucalam mikolajem na odleglosc :)
Ja też :mrgreen:
Polecam serdecznie!! :)
Miłość jest zawsze nowa. I bez względu na to, czy w życiu kochamy raz, dwa, czy dziesięć razy, zawsze stajemy w obliczu nieznanego. Paulo Coelho
bed
Młody aktywny
Posty: 179
Rejestracja: 25.10.2003, 15:08
Lokalizacja: police to mendy
Kontakt:

Re: Gry komputerowe leczą ??

Post autor: bed »

B00ki3 pisze:a Lula - the sex empire , i larry to czego ucza :mrgreen: ??
jeszcze zapomniałeś dodać Przygody Ryśka, Kogut Jajcarz i wiele wiele innych.
Pewnie uczą tych ważnych spraw, chociaż Larry to nieudacznik ;)
Change my pitch up, smack my bitch up
Change my pitch up, smack my bitch up
Change my pitch up, smack my bitch up
B00ki3
Młody aktywny
Posty: 36
Rejestracja: 13.12.2003, 22:55
Lokalizacja: From the shadows and dust...

Re: Gry komputerowe leczą ??

Post autor: B00ki3 »

Przygody Ryska przeszedlem - wypas :D
Niech będą błogosławieni mężni, albowiem oni posiądą wielki skarb - niech będą przeklęci wierzący w dobro i w zło, albowiem boją się własnego cienia!
ODPOWIEDZ