[Unia Europejska]

Dzisiejszy świat i Polska to wiele kontrowersji i pytań. W tym forum poruszamy wszystkie problemy polityczne, gospodarczo-społeczne i kulturalno-religijne świata. Tu możecie pisać co Wam się nie podoba w dzisiejszym systemie, który kraj będzie nowym supermocarstwem i który polityk jest skorumpowany (-;
ODPOWIEDZ

Czy rząd Polski powinien trwać przy swoim w Brukseli ???

Rząd dalej powinien trwać przy stanowisku "Nicea albo życie"
5
100%
Jestem przeciwny trwaniu Polski przy tym stanowisku !!
0
Brak głosów
 
Liczba głosów: 5

PLAGIATT
Człowiek czynu
Posty: 1368
Rejestracja: 27.09.2002, 20:21
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

[Unia Europejska]

Post autor: PLAGIATT »

takie pytanko do was jak uwazacie co zyskamy my jako polska przylanczajac sie do UE a co stracimy na ich czlonkostwie ????
Ostatnio zmieniony 14.12.2003, 15:10 przez PLAGIATT, łącznie zmieniany 2 razy.
Paweł
Morphlorchack
Posty: 6351
Rejestracja: 30.08.2002, 11:21
Płeć: mężczyzna
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: [Unia Europejska]

Post autor: Paweł »

na początku na pewno stracimy w pewnym sensie, ponieważ na pewno wzrosnie jeszcze bezrobocie (szczególnie w małych miastach), ale potem, może być tylko lepiej.... moim zdaniem to bardzo dobrze, że Polska wejdzie do UE i nie rozumiem zupełnie ludzi, którzy twierdzą inaczej.... :? 8)
Niestety rzadko koło zdarzeń, obraca siła naszych marzeń.
:: // https://www.readyforboarding.pl
:: // me? https://pawel.florczak.info
PLAGIATT
Człowiek czynu
Posty: 1368
Rejestracja: 27.09.2002, 20:21
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: [Unia Europejska]

Post autor: PLAGIATT »

Pozytywne :arrow: na pewno jest brak granic, a co się z tym wiąże wolność osiedlania się i pracy.
:arrow: wiekszy asortyment towarow choc i wiaze sie z tym nie pozytyw ktory jest taki iz niektore firmy mogą upadnąć :/ i wtedy zwiekszy sie bezrobocie choc niby ma sie zmniejszyc po przystapieniu :]
:arrow: 3 pozytyw to jest niby kasa ktora polska ma niby dostać :D tyko ciekawe co polacy zrobia z ta kasa :D do wlasnych kieszeni wladuja a 1/25 wydadza na cosik tam :D
Paweł
Morphlorchack
Posty: 6351
Rejestracja: 30.08.2002, 11:21
Płeć: mężczyzna
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: [Unia Europejska]

Post autor: Paweł »

dokładnie.... to tylko od nas, a raczej do naszego rządu, zalezy jak wykorzystamy tą szanse..... niepowtarzalną szansę....
Niestety rzadko koło zdarzeń, obraca siła naszych marzeń.
:: // https://www.readyforboarding.pl
:: // me? https://pawel.florczak.info
Fighter
Szalony pismak
Posty: 884
Rejestracja: 20.12.2002, 01:18

Re: [Unia Europejska]

Post autor: Fighter »

Polityka, to najwieksza komedia, ale do sedna.
Moim zdaniem najwiecej stracimy w pierwszym etapie czlonkostwa. Dla czego :?: Gdyz bedzie to okres przejsciowy, ceny produktow sie zmienia, prawo tez ulegnie zmianie.
Lecz mlode pokolenie duzo zyska. Poniewaz naplynie wiecej kapitalu zagranicznego. Brak granic, zniesie po czesci barjery handlowe.
Nowe miejsca pracy i mozliwosc zatrudnienia poza ojczyzna (lecz za marna kase :D ).
Wiele ludzi jest przeciwna UE, ale nie dla tego ze nie chca wstapic tylko boja sie ze warunki na ktorych wstepujemy byly by lepsze w puzniejszym okresie. Pozatym boja sie zmian i tego co nowe, my mlodzi zas jestesmy otwarci na nowinki.
To tyle :D
"Kto stawia sobie za cel doskonalosc, osiaga wiecej niz przecietnosc. Kto stawia sobie za cel przecietnosc, nie osiagnie nawet tyle"
emailowiec
Szalony pismak
Posty: 877
Rejestracja: 23.10.2002, 18:16
Lokalizacja: O.

Re: [Unia Europejska]

Post autor: emailowiec »

No właśnie... Moim zdaniem przy wejściu do uni bardziej stracimy niż zyskamy... Chodzi mi o nas. Zyskaja dopiero nasze dzieci wnuczki prawnuczki itd... A wszystko przez te okresy przejsciowe i ograniczenia nałożone przez Unie dla Nas :P :P :P
;)
Patryk007
Młody aktywny
Posty: 144
Rejestracja: 23.12.2002, 11:55
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: [Unia Europejska]

Post autor: Patryk007 »

Podam parę przykładów jakie korzyści moze osiągnąć młodzież polska będąc w UE.
- Przystąpienie Polski do UE spowoduje napływ do Polski funduszy w ramach programów edukacyjnych i kulturalnych prowadzonych przez Wspólnoty,
- napływ ww. funduszy przyczyni się do wzrostu poziomu nauczania w szkołach podstawowych, średnich i wyższych,
- fundusze europejskie z takich programów jak: Socrates, Leonardo da Vinci, Tempus pozwolą polskiej młodzieży na korzystaniu z materiałów i wiedzy nauczycieli z państw UE; przyczynią się do zwiększania wymiany międzynarodowej, poznawania własnych kultur i obyczajów.
Kimkolwiek jestem; Kimkolwiek myśle, że jestem;
zawsze pozostanę SOBĄ !
emailowiec
Szalony pismak
Posty: 877
Rejestracja: 23.10.2002, 18:16
Lokalizacja: O.

Re: [Unia Europejska]

Post autor: emailowiec »

to tylko takie piep.zenie bez sensu... :D
;)
Paweł
Morphlorchack
Posty: 6351
Rejestracja: 30.08.2002, 11:21
Płeć: mężczyzna
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: [Unia Europejska]

Post autor: Paweł »

Dodałem małą ankietę.... zobaczymy co z tego wyjdzie ;)
Niestety rzadko koło zdarzeń, obraca siła naszych marzeń.
:: // https://www.readyforboarding.pl
:: // me? https://pawel.florczak.info
THE_HUMAN
Młody aktywny
Posty: 56
Rejestracja: 02.03.2003, 09:30
Lokalizacja: Gdańsk

Re: [Unia Europejska]

Post autor: THE_HUMAN »

Zdecydowanie ZA jestem.

Chyba nic nie stracimy. A zyskami bardzo dużo. Tylko to zależy od naszego ekstra rządu :D na jakich warunkach wejdziemy.
BYŁEM, JESTEM I BĘDE SOBĄ !!!
Piqs - X
Wspaniały
Posty: 2075
Rejestracja: 29.09.2002, 09:47
Płeć: kobieta

Re: [Unia Europejska]

Post autor: Piqs - X »

Heh .. sami w Europie nie mamy szans .. jestem zdecydowanie za ... teraz świat układa się jako zbiór róznorodnych organizacji międzypaństwowych ... jeshcze ras, sami .. nie mamy szans ....
Phantom
Prawie autorytet
Posty: 2298
Rejestracja: 28.03.2003, 16:38

Re: [Unia Europejska]

Post autor: Phantom »

Sami to my możemy sobie... (dowolna interpretacja)

:?
olciak
Młody aktywny
Posty: 36
Rejestracja: 23.11.2002, 10:16
Lokalizacja: Gdańsk-New porT

Re: [Unia Europejska]

Post autor: olciak »

Osobiscie jestem za Unią, ale mówiac szczerze to chyba Francja nas troszke nie za bardzo lubi!! Zwłaszcza po tym ze po wojnie z Irakiem dostaniemy dosyc duzo, a oni NIC!! Więc mogą się mścić :twisted: No ale UE to nie jest tylko Francja, ale od niej i od Niemiec dostaniemy najwięcej kasy:)) :mrgreen:
Chihuahua.........nanannana
Wakacjeeeeeee......!!!!!!!!!!!
PLAGIATT
Człowiek czynu
Posty: 1368
Rejestracja: 27.09.2002, 20:21
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: [Unia Europejska]

Post autor: PLAGIATT »

Szczyt Unii Europejskiej - Bruksela, który miał przyjąć pierwszą w historii konstytucję dla UE, zakończył się w sobotę brakiem porozumienia. Jedną z głównych ról w sporze odegrała delegacja polska.

Tym samym przywódcy 25 obecnych i przyszłych państw Unii, w tym Polski, raczej nie dotrzymają obietnicy złożonej na czerwcowym szczycie w Salonikach, że przedstawią tekst konstytucji swoim społeczeństwom przed wyborami do Parlamentu Europejskiego w czerwcu 2004 roku.

Polska winna

Przedstawiciele Francji i Niemiec obwiniali za fiasko Polskę i Hiszpanię, które sprzeciwiły się wpisaniu do konstytucji zapisu o odejściu w 2009 roku od korzystnego dla obu krajów nicejskiego systemu głosowania w Radzie UE.

Ale przewodniczący obradom premier Włoch Silvio Berlusconi odmówił obarczania winą Polski i Hiszpanii i wskazał na sztywne stanowiska Francji, Niemiec i Belgii. Te trzy kraje upierały się bowiem przy zaproponowanym przez Konwent Europejski systemie uzależniającym siłę głosu każdego państwa od liczby ludności.

Według kanclerza Niemiec Gerharda Schroedera, dwa - nie wymienione przez niego z nazwy - kraje "nie potrafiły zmienić sposobu myślenia i działania". Jego zdaniem, kraje te "przekładają interes narodowy nad europejski".

I co tera będzie ?? Polacy się upierają przy swoim i dobrze robią według mnie !!! A głupie szwaby niech sie walą...
P.s. Dodałem nową ankiete :]
Fighter
Szalony pismak
Posty: 884
Rejestracja: 20.12.2002, 01:18

Re: [Unia Europejska]

Post autor: Fighter »

Jestem pelen podziwu dla Milera, jesli chodzi o ostatnia konferencje miedzyrzadowa. "Nice, albo życie". Niemcy i Francja chca rzadzic w UE same, a tu taka mala Polska pokazuje ze tez cos znaczy. Co sie Niemcy i Francja dziwia, ze Polska jest za Nicea, kto inteligentny pozwolil by rzadzic innym, samemu oddajac swoja czesc wladzy.

PS: Jak powiedzial Jezioranski, uczmy sie Chinskiego w koncu co piaty obywatel swiata, zna ten jezyk :mrgreen:
"Kto stawia sobie za cel doskonalosc, osiaga wiecej niz przecietnosc. Kto stawia sobie za cel przecietnosc, nie osiagnie nawet tyle"
ODPOWIEDZ